Законопроект 5488: чергова спроба встановлення гомодиктатури

У Верховній Раді Урядом зареєстровано черговий небезпечний для християн та сімей законопроект №5488 щодо боротьби з проявами дискримінації. В даному документі вводиться жорстоке покарання за нетерпимість, критику або просто негативне ставлення щодо «сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності» (СОГІ)

Законопроект №5488 «Щодо боротьби з проявами дискримінації» зареєстрований Урядом у Парламенті 13 травня.

Законопроект 5488 є фактично майже клоном диктаторських законопроектів №3316 /2-3/, які завдяки активній протидії церков та християн були свого часу відкликані. В ньому відбувається узгодження українського законодавства з вимогами ЛГБТ-організацій щодо суворого покарання всіх критиків їх діяльності.

Так як ініціатором закону є Уряд, то фактично це говорить про підготовку державного тотального перешкоджання будь-якій просімейній діяльності, яка суперечить ЛГБТ-порядку денному, а також закладаються основи для суворого покарання християн та священнослужителів за критику або просто негативне ставлення до ЛГБТ.

Якщо на питання, як ви ставитися до ЛГБТ, ви скажете: «Негативно», то за це буде штраф, а якщо скаже таке в проповіді в церкві або на сімейній ході, то це буде трактуватися як вчинення злочину групою осіб на ґрунті нетерпимості, і максимальне покаранням може бути до 5, а то й 8 років тюрми!

Чи хочете ви такого?

Все надто серйозно!!!

Якщо раніше подібні законопроекти щодо покарання критики ЛГБТ ініціювалися депутатами і могли бути приватною думкою лише кількох осіб, то даний законопроект №5488 ініційований Урядом спільно з МВС. Тобто цілий Уряд та міністерство, яке буде проводити розслідування таких правопорушень, розробили законопроект відповідно до своїх планів. Про що це говорить? Що відтепер лобіювати прийняття буде не кілька депутатів, а весь Уряд! Це дуже серйозна сила і тиск, сюди буде задіяний величезний ресурс, такі закони набагато легше і швидше голосуються, особливо, коли Уряд і монобільшість ― це одна сила.

Що робити? Потрібен максимальний розголос, аби показати суспільне несприйняття законопроекту 5488, аби у соцмережах та на всіх можливих площадках звучало «Стоп 5488»! Аби Кабмін та Верховну Раду завалили листами проти цього закону. Аби всі депутати, кого ви знаєте та кому можете написати, отримали сигнал, що 5488 ― небезпечний закон, і його не можна приймати!

Ліквідація статі та заміна на сотні гендерів

Ключовою небезпекою 5488 є те, що сам Уряд вперше (!) вносить в законодавство термін «ґендерна ідентичність», а це ― фактично прихована ліквідація статі та зміна законодавства в питанні статі, з часом на підставі цієї зміни термін стать почнуть міняти на «гендерна ідентичність», що матиме страшні наслідки.

Що таке «гендерна ідентичність»? Це не те, ким ти народився, ― хлопчиком чи дівчинкою, ― а це те, ким ти себе уявляєш чи хочеш уявляти, бо десь в інтернеті побачив або тобі хтось сказав, або на гей-параді показали. Це сотні гендерів: від лесбіянок, геїв, трансгендерів до агендерів, гендерквірів, людино-собак та різних аморфних істот. А найнебезпечніше ― що, коли таке вносять в законодавство, то згодом навчальні програми для дітей теж будуть міняти аби навчати дітей, що у них є понад 100 варіантів, ким себе ідентифікувати і нафантазувати.

До речі, уже в самому 5488 є натяки на це, адже тут Кабмін уже замісить слова «стать» використовує термін «статева приналежність». Здається дрібниця, але коли далі говориться про «гендерну ідентичність», то складається картина і розуміння, що тут закладений механізм, аби стать згодом стала просто якоюсь ознакою.

Штрафи та до 8 років тюрми за критику та нетерпимість до ЛГБТ

Законопроект 5488 спрямовано на покарання за учинення адміністративного та кримінального правопорушення з мотивів нетерпимості. Якщо ми читаємо законопроект, то бачимо, що під нетерпимістю розуміється «відкрите, упереджене, негативне ставлення» стосовно різних ознак, зокрема, «сексуальної орієнтації і гендерної ідентичності». Загалом будь-яку критику чи негативні слова або реакцію щодо ЛГБТ, в тому числі соцмережах, можна буде трактувати як нетерпимість та кваліфікувати як правопорушення з відповідним покаранням.

Окрім цього, статтю 161 Кримінального Кодексу хочуть викласти в такому вигляді:

1. Публічні заклики до насильства на ґрунті нетерпимості, а також інші вмисні дії, спрямовані на розпалювання ворожнечі та ненависті на ґрунті нетерпимості, ―

караються штрафом від двохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до п’яти років…

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, які були вчинені організованою групою осіб або спричинили тяжкі наслідки, ―

караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Таким чином, простими словами, будь-яка критика ЛГБТ чи їх переконань або виступи чи засудження гей-парадів приватно або в церкві чи на сімейному марші, чи мітингу може трактуватися як «нетерпимість». А за це передбачається адміністративна або кримінальна відповідальність. Це штрафи до 500 неоподаткованих мінімумів громадян або обмеження волі до 5 років, а коли це було зроблено групою осіб, наприклад марш чи акція, то може бути і тюрма до 8 років!

Важливим є те, що нема виключень за релігійними чи іншими переконаннями, тобто коли пастор чи священник буде засуджувати чи говорити, що такі речі погані або, що Біблія вчить, що гомосексуалізм ― це погано, то за це його можуть притягти до відповідальності за вчинення правопорушення з мотивів нетерпимості!

Штрафи за неприйняття ЛГБТ на роботу в церкву чи відмову у вінчанні

До Кодексу України про адміністративні правопорушення вводиться нова стаття №188-56 « Порушення законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації».

У даній статті говориться про адміністративне покарання та штрафи за «Пряме чи непряме обмеження прав або встановлення прямих чи непрямих привілеїв громадян за ознаками…. сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності…»

За таке порушення передбачено накладення штрафу: на громадян ― від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб, громадян ― суб’єктів підприємницької діяльності ― від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо вчитатися в цю статтю, то вираз «Пряме чи непряме обмеження прав за ознаками…. сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності» може бути використаний згодом представниками сексменшин у судових процесах, аби вимагати їх приймати на роботу в релігійні структури, садочки, одружуватися, а також вимагати звершувати щодо них релігійні обряди. Інакше тих, хто буде проти, будуть штрафувати під приводом того, що це пряме чи непряме обмеження прав за ознакою сексуальної орієнтації чи гендерної ідентичності.

Уповноважений з прав людини зможе складати протоколи для штрафу тих, хто критикує ЛГБТ

Окрім цього, автори проекту хочуть додати нову статтю 188-56 до до КУпАП із метою дати право Уповноваженому Верховної Ради України з прав людини складати протоколи про адмінпорушення. Таким чином, Уповноважений з прав людини та, можливо, і його представники або уповноважені особи матимуть можливість самі складати адміністративні протоколи та виписувати штрафи без участі правоохоронних та судових органів.

У підсумку зазначимо, що потрібен максимальний розголос, аби показати суспільне несприйняття законопроекту 5488, аби у соцмережах та на всіх можливих площадках звучало: «Стоп 5488»! Аби Кабмін та Верховну Раду завалили листами проти цього закону. Аби всі депутати, кого ви знаєте та кому можете написати, отримали сигнал, що 5488 ― небезпечний закон, і його не можна приймати! 

Принагідно пропонуємо для ознайомлення юридичний висновок експертів руху “Всі Разом”

Урядовий законопроект 5488: чиниш спротив СОГІ – штраф, інфікуєш когось ВІЛ – нормально

У Верховній Раді зареєстровано черговий компромітуючий законопроект щодо боротьби з проявами дискримінації. Особлива увага в документі приділяється забезпеченню покарання за правопорушення з мотивів нетерпимості із ознаками «сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності» (СОГІ).

Документ має назву «Проект Закону про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення та Кримінального кодексу України щодо боротьби з проявами дискримінації» та зареєстрований у парламенті 13 травня під номером 5488. Ініціатором законопроекту виступив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Автори проекту пропонують внести зміни:

– до Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні»,

– до Кодексу України про адміністративні правопорушення,

– до Кримінального кодексу України,

– уточнити термінологічний аппарат та розширити повноваження Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

У Пояснювальній записці до документу зазначається, що  законопроект спрямовано на «забезпечення покарання за злочини, скоєні з мотивів нетерпимості за такими ознаками, як… сексуальна орієнтація, транссексуальність» тощо. При цьому, під нетерпимістю пропонують розуміти «відкрите, упереджене, негативне ставлення стосовно осіб за такими ознаками, як… сексуальна орієнтація, гендерна ідентичність… або іншими ознаками». Таким чином, критика деструктивної поведінки осіб, їх іделогочних переконань або неприйнятних публічних демонстрацій сексуальних уподобань може трактуватися як «нетерпимість». За що передбачається адміністративна або кримінальна відповідальність. Також у записці згадується, що формування проекту регулюється зобов’язаннями України у сфері європейської інтеграції. Разом із цим зазначимо: Основний закон України визначає, що зовнішньополітична діяльність спрямована на забезпечення її національних інтересів і безпеки.

У контексті змін до Кодексу України про Адміністративні правопорушення пропонується ознаку «нетерпимість» віднести до обтяжуючих обставин. Наприклад, пропонується доповнити статтю 35 КУпАП положенням щодо учинення правопорушення з мотивів нетерпимості, що суттєво посилюватиме відповідальність.

В тому числі автори проекту хочуть додати нову статтю 188-56 до до КУпАП (щодо порушення законодавства у сфері запобігання та протидії дискримінації), із метою наділення представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини правом складати протоколи. Таким чином, значно збільшується обсяг прав Уповноваженого з прав людини, представники якого або уповноважені ним особи матимуть можливість накладати адміністративні обтяження та штрафи без участі правоохоронних та судових органів.

Нагадаємо, що стаття 55 Конституції України гарантує право на оскарження в суді рішень, дій чи бездіяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування, посадових і службових осіб. Крім того, безпосереднє застосування заходів примусу, не випливає з правового статусу Уповноваженого. З огляду на правовий статус Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, який обумовлює спеціальні форми та способи реалізації ним своїх повноважень щодо здійснення парламентського контролю за додержанням конституційних прав і свобод людини та громадянина, наділення його таким повноваженням не випливає з його конституційної функції як органу парламентського контролю. Таким чином, пропозиція щодо надання Омбудсмену право складати адміністративні протоколи не відповідають нормам чинного законодавства.

Проектом також передбачається внесення змін до восьми статей Кримінального кодексу (статті 67, 115, 121, 122, 126, 127, 129, 300), із метою внесення в них ознаки «нетерпимості» як нової обставини для посилення кримінальної відповідальності. Наприклад, якщо один і той самий злочин було вчинено до звичайного громадянина та до представника ЛГБТ-спільноти, в останньому випадку покарання буде жорсткішим через наявність обтяжуючої обставини у вигляді нетерпимості за ознаками СОГІ. Таким чином, законопроект передбачає надання привілеїв певним соціальним групам. Цим порушуються принципи справедливості та рівності, як основоположних правових засад демократичного суспільства, забезпечених Конституцією України (стаття 21).

Проектом пропонується внесення змін до статті 130 КК України, чим  передбачається декриміналізація свідомого поставлення іншої особи в небезпеку зараження вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби, що є небезпечною для життя людини, а також зараження іншої особи вірусом імунодефіциту людини чи іншої невиліковної інфекційної хвороби особою, яка знала про те, що вона є носієм цього вірусу.

У чинному Кримінальному кодексі України зазначається, що зараження ВІЛ є небезпечним для життя людини, вважається злочином і карається арештом від трьох місяців до позбавлення волі на вісім років. Проте з невідомих причин у пропозиції від Кабінету міністрів міститься пункт про вилучення згадування про небезпеку зараження вірусом імунодефіциту і рекомендують викласти цю статтю у такій редакції: «Стаття 130. Умисне зараження особливо небезпечною інфекційною хворобою або її збудником».

Слід наголосити, що за словами експертів, люди, які мають сексуальні стосунки у неприродній спосіб у відсотковому розрахунку частіше переносять інфекції, що передаються статевим шляхом, і можуть заразити своїх сексуальних партнерів, перш за все ВІЛ. Тобто пропозиція Кабміну заключається в тому, щоб в угоду ЛГБТ-спільноті, переважна більшість яких практикують неприродні статеві стосунки, перестати вважати злочином зараження вірусом імунодефіциту, який є небезпечним  для життя людини. Це ставить під загрозу здоров’я населення, порушує принцип суспільної користі та не відповідає вимогам Конституції щодо забезпечення життя та здоров’я громадян. Подібні пропозиції керівних органів держави є неприпустимими.

У підсумку зазначимо, що законопроект 5488 загрожує основоположним права людини, гарантованих Конституцією: праву на вільне вираження думки та слова, на державну охорону здоров’я населення, на рівність усіх громадян перед законом.

Джерела:

https://sobor.com.ua/news/zakonoproekt-5488

https://vsirazom.ua/article/uryadovyj-zakonoproekt-5488-chynysh-sprotyv-sogi-shtraf-infikuyesh-kogos-vil-normalno

Be the first to comment on "Законопроект 5488: чергова спроба встановлення гомодиктатури"

Напишіть відгук