Католицька Церква в США: суспільні виклики і моральні дилеми

16 конгресменів звернулися до генерального прокурора США із проханням дослідити проблему зростання кількості «антикатолицьких злочинів ненависті». Вони хочуть, щоб прокуратура розслідувала можливі ідеологічні та організаційні зв’язки між винними.Конгресмени звертають увагу на «надзвичайну кількість жахливих нападів на Католицьку Церкву та церковне майно» та вказують довгий перелік інцидентів, які сталися в США за останні місяці. Об’єктами нападів були фігури Ісуса, Матері Божої та святих (особливо звинувачених у «расизмі» та «колоніалізмі»).Конгресмени зазначають, що «за деякими оцінками цього року в США було 70 таких інцидентів, переважна більшість яких сталася за останні чотири місяці», пише pch24.pl.

Тим часом, Архієпископ Сальваторе Корділеон підтримав протести проти заборони на молитовні зібрання, оскільки карантинні обмеження виродилися в «насмішку над Господом» і дискримінацію віри, повідомляє catholicnewsagency.

Католики Сан-Франциско проводять по неділях хресні ходи на знак протесту проти триваючих заборон на публічні богослужіння. «Багато місяців я молив міську владу від вашого імені, відстоював вашу потребу духовної втіхи богослужінь і спільних молитов в громаді одновірців, – сказав архієпископ Сальваторе Корділеоне (Salvatore Cordileone) в проповіді під відкритим небом після ходи. – Мерія нас проігнорувала. Ми довго і терпляче зносили несправедливість, і ось тепер прийшов час зібратися разом і свідчити про нашу віру і про верховенство Господа в нашому житті. Скажімо мерії – досить!»

Карантинні обмеження Сан-Франциско на храмові богослужіння залишаються одними з найсуворіших у країні. Мер Сан-Франциско Лондон  Брід дозволила з 14 вересня молитви під відкритим небом біля храмів з лімітом в 50 осіб. Усередині храмів дозволені тільки молитви поодинці. Брід обіцяла, що з 1 жовтня ліміт на молитви в середині храму підвищать до 25 осіб. Однак це менше 1% місткості собору, як зазначає архієпископ Корділеоне. Раніше ліміт на служби під відкритим небом становив 12 осіб, а вхід до храмів був взагалі заборонений.

У той же час, готелі в Сан-Франциско давно відкриті; тренажерні зали працюють з лімітом в 10% місткості; роздрібні магазини – в 50%, а торгові центри – в 25% місткості. Відомчі тренажерні зали (для поліції та інших держслужбовців) давно працюють без обмежень. Крім того, нагадує архієпископ, з 14 вересня працюють без обмежень багато підприємств з тісним особистим контактом, в тому числі перукарні, манікюрні та масажні салони. Але прихожан і раніше допускають в храм строго по одному.

«Молитви поодинці в цьому величезному Соборі? – обурюється архієпископ. Яка насмішка. Вони глузують над нами, і, що ще гірше, вони насміхаються над Господом». Парафіяни під час ходи несли гасла «Ми важливі: звільніть месу!» Недільна меса під відкритим небом, що проводилася архієпископом Корділеоне, зібрала близько 1500 чоловік. У проповіді він зазначив: «Вищий закон – це любов до Бога і ближнього, і цей закон вище людських законів, що встановлюються державою. Влада вимагає, щоб ми повернулися спиною до Бога і потреб ближнього. Нас постійно ставлять в кінець черги. Нас, багатих і бідних, які живуть тут багато поколінь і об’єднаних католицькою вірою – ставлять в кінець черги через нашу віру».

Архієпископ Сальваторе Корділеоне

Юристи фірми Becket, що захищає свободу віросповідання, повідомляють, що шість штатів (Каліфорнія, Невада, Вірджинія, Нью-Джерсі, Коннектикут і Мен) – дискримінують віруючих, коли тримають храми на карантині, при цьому знімаючи карантин з мирських підприємств. Влада Сан-Франциско строго стежить за діяльністю католицьких храмів в місті і неодноразово виносила попередження єпархії за порушення карантинних норм. «Ця навмисна дискримінація зачіпає всіх нас. Так, дискримінація, тому що так це і називається “, говорить Корділеоне.

Архієпископ навів дані наукової статті в журналі Real Clear Science. Лікарі в ній вказують, що не знайшли доказів підвищеної небезпеки зараження в церковних службах, за умови дотримання заходів профілактики, і не зафіксовано жодного спалаху коронавірусу через відвідування храмів. Крім того, нагадує духовний наставник, багато проблем Сан-Франциско – бездомність, наркоманія і злочинність – кореняться у відмові від Бога. «Нашого благословенного Господа відкрито висміюють під радісні усмішки культурної еліти, – каже пастир. – Священні символи нашої віри піддаються оскверненню і богохульству, при гарячому схваленні тих, хто виступає за взаємну повагу і толерантність, і в той же час відкрито дискримінує нас. У нашій боротьбі за справедливість ми боремося на славу Господа. Я закликаю кожного католика в місті і країні і далі бути законослухняним громадянином, дотримуватися розумних норм охорони здоров’я і служити своїй громаді – незважаючи витончені знущання, яким нас піддають. Такий шлях Господа, і такий шлях нашої віри і служіння нашого Господа».

Натомість, сатаністи в штаті Массачусетс вимагають від суду визнати аборт їх «сакральним релігійним ритуалом» та покарати компанію, що займається вуличною рекламою, яка відмовилася розміщувати на своїх біл-бордах пропаганду «ритуалу абортів». Компанію звинувачують в релігійній дискримінації.

Церква сатани заявляє, що Компанія відмовила розмістити вісім рекламних щитів в Арканзасі та Індіані. В позові сатаністи описують ритуал як “сакральний акт, що підтверджує право на тілесну автономію”.

Насправді, визнання судом право сатаністів на звершення жахливого ритуалу дозволить їм здійснювати аборти, обходячи заборони та обмеження в різних штатах. Тобто, аборт можна буде робити без консультацій, на будь-якому терміні, адже це «сакральний релігійний акт».

Варто зазначити також і те, що вказані вісім біл-бордів знаходяться в безпосередній близькості до християнських центрів вагітності, де вагітним допомагають зберегти дитину та не допустити аборту.

На одному із макетів зображена миска з тістом та написом: «не торт», поруч із зображенням яйцеклітини з текстом «не дитина». На макеті міститься текст: “Наш ритуальний аборт дозволяє уникнути багатьох державних обмежень”.

Рекламна компанія відмовила сатаністам, назвавши зміст реклами “оманливим та образливим”.

Сатанинський храм стверджує, що їхній ритуал аборту, звільнений від всіх існуючих державних обмежень, посилаючись на релігійну свободу. Група заявляє, що всі аборти, що вони здійснюють, є релігійними актами сатанізму та захищаються відповідно до закону.

У свою чергу, Архиєпископ Самуель Дж. Аквіла з Денвера у листі до вірних нагадав, що вони не можуть закривати очі на зло, і католик не може підтримувати аборти та евтаназію чи неприродне статеве співжиття.

Єрарх вирішив висловитися у зв’язку з майбутніми виборами в США. У листі від 25 вересня він наголосив, що свобода віросповідання в країні залежить від результатів голосування.Архиєпископ зазначив, що в країні з’являється тривожний тренд висміювати та зневажати католиків. “Піклуючись про нашу Церкву та суспільство, ми повинні відповісти на це, захищаючи право на релігійну свободу, як під час голосування, так і шляхом власного особистого свідчення”.

Він написав, що “напади на католиків перейшли від дискримінації й аргументів ще XIX століття, що ми не можемо бути лояльними громадянами, до нещодавніх заяв про те, що католики осуджують і ненавидять жінок та сексуальні меншини”. Метою нападів є висміювання, присоромлення і відкинення вірних Церкви в суспільстві, щоб посилити вплив тих, які не приймають Божий план щодо людської природи. “В останні роки напади на Церкву в США зросли від критики в ЗМІ та Інтернеті до таврування католиків як таких, що чинять дискримінацію, в різних установах, таких як центри усиновлення та заклади охорони здоров’я. За останні кілька місяців це переросло навіть у фізичне насильство щодо наших символів, церковних будівель та людей”, – додав він.

Священик пояснює, що американські Батьки-засновники вирішили, що система влади в країні повинна базуватися на доброчесних людях. “Джон Адамс безпосередньо звернувся до потреби в чесноті в листі 1798 року до міліціонерів штату Массачусетс, написавши:” Наша конституція була створена лише для моральних і релігійних людей “. Авраам Лінкольн також наголошував, що самоврядне суспільство розвивається або руйнується на основі чесноти його мешканців.

Архиєпископ зазначив, що перед майбутніми президентськими виборами католики повинні запитати себе: «Хто захищатиме людське життя на кожному етапі? Хто захищатиме природний шлюб та сім’ю? Нарешті, хто захищатиме релігійну свободу, совість та право людей жити відповідно до віри в кожній сфері суспільства?”

“Суспільство, що не має спільної віри в Бога, а отже, в ідентичність кожної людини як Його улюбленого сина чи доньки, стане менш людяним і менш толерантним. Коли Бога немає, щось або хтось стає богом, який заповнює порожнечу, що призводить до трагедії та остаточного занепаду суспільства”, – попередив він. Єрарх вважає, що настав час відстоювати католицьку віру у повноті та закликає людей ознайомитись із позицією кожного кандидата щодо життя, сім’ї та релігійної свободи.

Архиєпископ Денвера застерігає: “Не можна бути католиком із хорошою репутацією та підтримувати аборти чи допомогу в самогубстві, пропагувати неприродну сексуальність чи намагатися витіснити людей віри з публічної сфери”. Він також додав: “Чим далі ми відходимо від доброчесного і морального життя, тим більше шансів стати подібними до Греції чи Риму, коли вони занепали, до нинішньої Венесуели”.

«На початку ХХ століття католики працювали над розвитком власної шкільної системи, створенням лікарень та веденням бізнесу відповідно до нашої віри. Ми служили і продовжуємо служити бідним та бездомним з любов’ю Христа, особливо це видно у роботі католицьких благодійних організацій. Таким чином, ми захищали і розвивали свою віру протягом останніх 100 років, але культура анігіляції, що прагне заглушити щире визнання віри людей, не потерпить присутності цих людей, керованих вірою, якщо ми дозволимо їм набрати достатніх обертів. Ми не можемо прийняти таку ментальність: інші можуть це робити, а ми не будемо. Моральність суспільства впливатиме на нас, і ми не можемо закривати очі на зло”, – читаємо в листі до вірних.

Архиєпископ підсумовує: “Якщо ми хочемо, щоб наша країна процвітала, то з любові до наших співгромадян та майбутніх поколінь, католики повинні твердо відстоювати необхідність релігійної свободи і відповідно голосувати”.

Послання Архиєпископа Аквіли відповідає посланню єпископа Техаса Джозефа Стрікленда, який 5 вересня написав у своєму Twitter, що рішуче підтримує проповідь отця Джеймса Алтмана. Отець пояснив: “Не можна бути католиком і демократом одночасно”. Він наголосив, що політика Демократичної партії суперечить католицькому вченню, оскільки партія підтримує аборти, гомосексуальні шлюби, усиновлення дитини одностатевими парами, запліднення in vitro та дослідження з використанням тканин плода, пише Католицький оглядач.

Джерела:

https://www.facebook.com/105076539610808/posts/3373399562778473/

https://www.rodyna.org.ua/2020-9-24-2/

https://sobor.com.ua/news/satanisti-ssha-sudyatsya-abi-abort-oficiino-viznali-yikh-ritualom

https://www.facebook.com/105076539610808/posts/3379047385547024/

Be the first to comment on "Католицька Церква в США: суспільні виклики і моральні дилеми"

Напишіть відгук