Лукашенко звинуватив білоруські костьоли в антидержавній пропаганді

Президент Білорусі Олександр Лукашенко не збирається закривати католицькі костели в країні, незважаючи на те, що ті вели “антилукашенківську пропаганду”. Про це повідомляє Інформаційне агентство «Інтерфакс-Україна».

Держагентство БелТА повідомляє, що у вівторок Лукашенко заявив: «Ви ж подивіться, ми костели не закрили, навіть якщо вони вели антилукашенківську, антидержавну пропаганду. Ми їх не закрили, навпаки, намагаємося підтримати, захистити. Ви це бачили на площі. Правда, фейк влаштували, що ми там в костел не пускали». Президент пообіцяв: «У Білорусі костели працювали і працюватимуть». Він впевнений, що «ніякого накату держави на католицьку, православну церкву, мусульман, юдеїв – хто б тут не був – ми ніколи не допустимо. Тому що це наша гордість – конфесійний мир, національний мир. Ми завжди цим пишалися і будемо пишатися».
Також Лукашенко заявив, що Тадеуш Кондрусевич, глава білоруської католицької церкви, не був пропущений з Польщі до Білорусі, оскільки «отримав завдання на польській стороні».

А коли стало відомо, що 26 серпня під час розгону акції протесту на площі Незалежності в Мінську, за свідченням очевидців, ОМОН заблокував близько 100 учасників акції в Червоному костьолі, Президент Лукашенко, зіславшись на представників ОМОНу, заявив, що «ті захищали від натовпу мітингувальників тих, хто молився в храмі».

Як повідомлялось, 31 серпня 2020р., громадянина Білорусі архієпископа Тадеуша Кондрусевича, Митрополита Мінсько-Могилівського голову Конференції католицьких єпископів у Білорусі не впустили в країну без пояснення причини.

На наступний день, архієпископ оприлюднив своє звернення з цього приводу. У ньому, зокрема, говориться:

«… Заборона на в’їзд у Республіку Білорусь перешкоджає мені як ординарію Мінсько-Могилевської архідієцезії та голові Конференції католицьких єпископів Білорусі здійснювати пастирське служіння та брати участь у запланованих церковних заходах.

В умовах громадсько-політичної кризи, яку нині переживає наша Батьківщина, я закликаю і продовжую закликати до діалогу та примирення. Мені зовсім не хочеться, щоб необґрунтоване та беззаконне рішення прикордонної служби збільшувало напруженість у нашій країні…

Доручаючи всіх вас Божій Матері та небесному заступникові Білорусі святому Архангелу Михаїлу, я з усього серця благословляю вас: в ім’я Отця і Сина, і Святого Духа».

В інтерв’ю КАІ о.Лешек Кшижа TChr, директор Товариства допомоги Церкві на Сході при Конференції єпископату Польщі назвав реакцію церкви на події в Білорусі конструктивною:

«…По-перше, вона близька до людей, їхніх справ і того, чим вони зараз живуть. Прикладом цього є відкриті храми й молитва, що в них триває, а також конкретна допомога. Церква не втручається в політичну суперечку, але має право на моральну оцінку того, що діється, й на такому рівні з турботою висловлюється про єдність і будування на відповідних цінностях.

По-друге — всі Церкви та релігійні спільноти представляють у цій темі одну лінію, понад поділами, невпинно закликають до діалогу та мирного розв’язання посталої ситуації. Запрошують до роздумів не тільки в національному вимірі, але насамперед в індивідуальному. Архієпископ Кондрусевич закликав: «Країна не зміниться так довго, як довго не зміниться людське серце».

По-третє, Православна і Католицька Церкви, протестанти, юдеї та мусульмани також єднаються в молитві за Батьківщину».

Джерела:

https://slovoproslovo.info/lukashenko-zvinuvativ-b-lorusk-kostoli-v-antiderzhavn-y-propagand/

https://credo.pro/2020/09/273173

https://credo.pro/2020/09/273273


Be the first to comment on "Лукашенко звинуватив білоруські костьоли в антидержавній пропаганді"

Залишити відповідь