Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій обговорила з Президентом України найактуальніші проблеми суспільства.

Зустріч відбулася 19 жовтня на запрошення Президента Володимир Зеленського. Він у першу чергу попросив релігійних діячів допомогти у протидії поширенню COVID-19 в Україні.

Глава держави закликав представників церков і релігійних організацій проводити релігійні заходи таким чином, щоб максимально зменшити скупчення людей і збільшити між ними дистанцію, а також практикувати богослужіння в онлайн-режимі.

Учасники зустрічі також погодилися, що урядовцям у діалозі з релігійною спільнотою необхідно завчасного узгоджувати умови діяльності храмів та проведення інших релігійних заходів під час адаптивного карантину, пов’язаного з протидією коронавірусній інфекції.

Президент України також подякував релігійним діячам за участь у роботі тристоронньої контактної групи з мирного врегулювання ситуації на сході України.

Головуючий у ВРЦіРО митрополит Епіфаній подякував Главі держави за можливість зустрітися та обмінятися думками з низки питань, які хвилюють і суспільство, і державу, і релігійну спільноту.

“Діалог є тією ефективною формою взаємодії, яка допомагає виробляти і втілювати в життя кращі рішення, завчасно уникати проблем, краще розуміти позицію та думку інших, шукати і знаходити точки поєднання зусиль. Тому ми, як релігійна спільнота, цінуємо партнерський діалог з державою, традиція якого налічує вже третє десятиліття, і наша сьогоднішня зустріч – її підтвердження та продовження”, – зазначив Предстоятель Православної Церкви України.

Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав звернув увагу на питання харчування, забезпечення базових потреб наших людей, яке буде одним із великих соціальних викликів цієї зими і наступної весни. Глава УГКЦ відзначив сумну статистику в Україні:

“Тільки державна статистика офіційно говорить, що чверть населення України перебуває за межею бідності. Туди належать 80 відсотків пенсіонерів. Також зростає кількість безробітних в Україні, яка наближається до двох мільйонів”. 

На думку Глави УГКЦ, це означає, що ми входимо в той період, коли наслідки пандемії відчуватимуться не лише на санітарному полі, а й у соціальному житті.

Крім цього, релігійні діячі порушили питання формування та реалізації державної сімейної політики. ВРЦіРО вважає, що необхідна реальна підтримка інституту сім’ї шляхом створення чи реорганізації відповідного міністерства, прийняття державної програми підтримки сім’ї та забезпечення її реалізації реальними бюджетними коштами.

Старший єпископ Української Церкви Християн Віри Євангельської Михайло Паночко зауважив, що аморальність руйнує суспільство зсередини. При цьому органи, які згідно закону відповідають за захист суспільної моралі, не виконують своїх функцій. Він запропонував  створити державно-громадський орган із захисту суспільної моралі, щоб Закон України «Про захист суспільної моралі» отримав належний механізм реалізації.

“Пам’ятаймо, що моральне здоров’я нації є основою нашого успіху”, – підсумував єпископ.  

Водночас члени Ради Церков зауважили, що слід припинити поширення в Україні гендерної ідеології (в сферах відповідальності МОН, Мінсоцполітики та інших) під виглядом забезпечення рівності прав жінок і чоловік, протидії домашньому насильству, європейської інтеграції, участі України в міжнародному Партнерстві Біарріц тощо.

Зі свого боку церкви і релігійні організації цього року посилили свою співпрацю у протидії домашньому насильству, результатом чого стало створення постійно діючої міжконфесійної робочої групи та тематичного вебсайту Family.org.ua.

Відповідаючи на питання Президента, члени Ради Церков зауважили, що будь-яке рішення щодо порядку використання марихуани (канабісу) в медичних цілях не повинне мати наслідком легалізації поширення наркотичних речовин. Медична практика використання таких речовин завжди пов‘язана з обмеженнями і контролем, які мають і надалі поширюватися на так звані “легкі наркотики”, які мають шкідливу дію не меншу, ніж інші наркотичні препарати.

“Питання легалізації канабісу у медичних цілях нашим суспільством сприймається досить неоднозначно. І цьому є вагомі причини. Небезпека полягає в тому,  що турбота про хворих може перетворитися у банальне поширення наркотичних препаратів. Це є небезпекою особливо для молодого покоління. Як християни,  ми говоримо про неприпустимість такої легалізації”, – зауважив Валерій Антонюк, голова Всеукраїнського Союзу Церков євангельських християн баптистів.

Нагадаємо, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій ініціювала зустріч із Президентом України ще у червні цього року. До обговорення пропонувались питання необхідності формування державної сімейної політики, протидії домашньому насильству, яке збільшилося в умовах запровадженого в Україні карантину, та проблематика комерційного сурогатного материнства.

Джерело: ВРЦіРО