Управління верховного комісара ООН з прав людини оголосило про запуск нової кампанії «Вільні і рівні», яка направлена на захист лесбіянок, геїв, бісексуалів, і транссексуалів. Іншими словами це не що інше як, боротьба з традиційною сім’єю. Її підтримали Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун, лауреат Нобелівської премії миру архієпископ Десмонд Туту, південноафриканська співачка Івонн Чака Чак і ряд інших видатних діячів політики і мистецтва.

Прес-конференція, присвячена цій події, відбулася в Кейптауні (Південна Африка). На ній Верховний комісар ООН з прав людини Наві Пілей і Десмонд Туту закликали всі країни світу до боротьби з дискримінацією осіб з причин їхньої сексуальної орієнтації і гендерної ідентичності і оголосив про запуск проекту, розрахованого на рік.

«Змінити відношення до чого небудь непросто. Але це відбулося в інших сферах, і вже відбувається у багатьох частинах світу по відношенню цієї проблеми», – заявила Верховний комісар. Вона висловила надію на те, що нова компанія «Вільні і рівні» надихне мільйони на обговорення цієї теми.

Генеральний секретар ООН Пан Гі Мун підтримав безпрецедентну глобальну інформаційну кампанію з підвищення проінформованості про насильство і дискримінацію на ґрунті гомофобії і забезпеченню поваги до прав лесбіянок, геїв, бісексуалів і транссексуалів (ЛГБТ) у всьому світі. «Генеральний секретар послідовно закликає світових лідерів до боротьби з насильством проти ЛГБТ – членів нашої людської сім’ї.

Генеральний секретар високо оцінює головний посил кампанії: права людини є універсальними, і ми можемо змінити на краще відношення до (спільноти ЛГБТ)», – говориться в заяві, з якою від імені Пан Гі Муна виступив його прес-секретар.

Протягом року в рамках нової кампанії будуть випускатися різноманітні відеоролики і фільми, присвячені боротьбі з стереотипами у відношенні лесбіянок, геїв, бісексуалів і транссексуалів.

Натомість, за даними соціологічного дослідження Центру соціальної справедливості (Centre for Social Justice, CSJ), традиційний шлюб забезпечує найкращі умови для розвитку дітей, а позашлюбне співжиття, яке швидко зростає в країні, плодить нещасливих дітей.

У звіті аналітиків під назвою «Структура сім’ї все ще має значення» (Family Structure Still Matter’) наводяться конкретні дані, що доводять переваги шлюбу. З’ясувалося, зокрема, що діти в «нестабільних» сім’ях – навіть при відносно високому рівні доходів і освіти – «не настільки здорові», частіше стають ізгоями, вступають в вуличні банди і, в кінцевому підсумку, потрапляють в категорію неосвіченої, безробітної і не учнівської молоді.

За даними Центру, позашлюбне співжиття стало «типом сім’ї, що швидко зростає» у Великобританії, незважаючи на його збитковість. Так, вчені встановили, що у одружених батьків в два рази більше шансів залишитися разом, ніж у співмешканців. При цьому більше половини (53%) дітей в безшлюбних союзах позбавляються одного з батьків до п’яти років через розпад співжиття – а в традиційних шлюбах лише 15% дітей залишаються до п’яти років свідками розлучення.

«Ці відмінності мають величезне значення, оскільки доведено, що стабільність сім’ї сильно впливає на розвиток дітей», – каже Христина Одоні, керівник відділу сімейної політики в CSJ.

Вона попереджає, що антигромадську поведінку молодих людей з нещасливих сімей надає «колосальний руйнівний вплив на суспільство» як в моральному, так і в матеріальному плані. Якщо порахувати відповідні витрати національної системи охорони здоров’я (на їх лікування), системи кримінального правосуддя (на боротьбу з їх злочинами), казначейства (у вигляді недоотриманих доходів), і системи соціального забезпечення (на утримання безробітних) – то виходять величезні цифри прямого збитку для економіки.

Автори соціологічного дослідження з’ясували, що подружні пари ведуть більш здоровий спосіб життя, мають в середньому більш високі доходи, а також більш високий рівень задоволеності відносинами. Вони також більш охоче беруть участь в різних громадських ініціативах як добровольці, допомагають ближнім і дальнім сусідам, і «більш активно беруть участь» у житті місцевих громад.

«Відмінності між співжиттям і шлюбом величезні для суспільства, – підкреслюється в звіті. – Уряду пора перестати прикидатися, що він їх не бачить».

Христина Одоні закликає уряд побачити і визнати особливі переваги традиційного шлюбу для дітей і суспільства. «Наслідки нестабільності в сім’ї викликають тривогу. В той час як переваги традиційного шлюбу, доведені нашим дослідженням, не можуть не надихати. Тим більше дивно в світлі цих даних, що уряд вперто не бажає бачити відмінності між шлюбом і співжиттям. Навіть чиновницька термінологія, яка визначає форми сімейних утворень, настільки важлива для збору точних даних, вперто не уточнюється, і застосовуються лише два терміни – одружені і співжиттєві. Нехтування нашої влади точними визначеннями і даними показує, що для них шлюб і співжиття – поняття рівноцінні і взаємозамінні. Однак наші дані доводять, що ці форми сімейного життя призводять до абсолютно різних результатів в плані розвитку і добробут дітей. Якщо і далі ігнорувати цю різницю, уряд позбавляє молоді пари можливості зробити усвідомлений вибір правильних стосунків».

Тим часом, Президент Папської академії “За життя” архієпископ Вінченцо Палья підняв тему гендерної ідеології, яку він назвав “культурним ускладненням”. “Католики повинні нагадати промоутерам гендерної ідеології, що вони повертаються до додарвінських часів. Вони заперечують еволюцію, яка сформувала наш вид так, що він поділився на дві статі », – підкреслив архієпископ Палья.

Він закликав усіх католиків поміркувати над змістом Катехизису Католицької Церкви та просувати його в освіті, культурі та мистецтві: «Церква повинна перестати грати лише оборонно. Ми повинні бути завжди готовими, щоб мати можливість відкрити глибину і красу християнської таємниці », – звернувся до ієрарха.

Джерела:

https://slovoproslovo.info/oon-ogolosila-pro-borotbu-z-sim-eyu/https://slovoproslovo.info/oon-ogolosila-pro-borotbu-z-sim-eyu/

https://slovoproslovo.info/tradits-yniy-shlyub-naykraschoyu-umovoyu-dlya-rozvitku-d-tey/

https://www.rodyna.org.ua/2020-9-9-3/