Саме так називалися великопісні реколекції, в яких узяли участь чоловіки з ордену Лицарів Йоана Павла ІІ.

Реколекції пройшли у санктуарії Божої Матері Летичівської з 19 по 21 березня 2021р., повідомляє Credo. На них зібралися чоловіки з Києво-Житомирської, Харківської-Запорізької та Кам’янець-Подільської дієцезій, а також двоє братів Ордену з Польщі.

Чоловіки вислухали конференції, які їм проголошували капелани Ордену о.Андрій Сідлецький та о.Олександр Бурмістров, помолилися, дали свідчення свого служіння як лицарів у сім’ях та парафіях.

Дуже важливою темою, яку обговорювали на реколекціях, була харизма Ордену. Як підкреслив провінціал Лицарів Йоана Павла ІІ в Україні Володимир Корчинський, харизмою цього Ордену є батьківство.

Реколекції закінчились урочистою Святою Месою, яку звершив настоятель парафії о.Адам Пшивускі. Під час богослужіння до Лицарів прийняли ще одного кандидата з хоругви у Хмільнику.

Пріоритети українських Лицарів

Як пріоритети служіння Української провінції на цьому етапі розглядається насамперед започаткування й поширення практики чоловічої розарійної молитви. У парафії Пресвятої Діви Марії Матері Церкви 1 серпня 2020 року відбулася перша така молитва за Україну і Церкву, ініційована місцевою хоругвою з благословення єпископа Віталія Кривицького. Тепер такі молитви за участю католиків із Києва та регіону проводяться кожної першої суботи місяця. Розпочали цю практику і в Городку, а лицарі з Хмільника кожного першого четверга місяця моляться за ненароджених дітей.

Другий безсумнівно важливий напрямок — місійне та благодійне служіння. Напрями такого служіння тісно переплетені з діяльністю Християнської Служби Порятунку. Це підтримка родин загиблих на російсько-українській війні воїнів, служіння рятувальників для допомоги у людям у надзвичайних ситуаціях, волонтерське служіння на прифронтових територіях тощо.

Серед очевидних завдань такого ордену — все, що служитиме взаємному примиренню та зміцненню братерства між поляками й українцями, а також побудові спільного духовного простору народів Міжмор’я (Польща, Україна, Литва, Білорусь). Такий простір покликаний захистити народи регіону від втрати своєї християнської ідентичності у протистоянні з експансією «руского міра» зі сходу, «європейського гендеру» із заходу, «ісламського фактора» з півдня та «окультного неоязичництва» з півночі.

Здійснення чоловічого служіння в лоні Церкви — зокрема, виховання молодших братів, синів, онуків як католиків, як українців, як мужчин. Віра, Милосердя, Солідарність і Патріотизм — ось шлях Божого чоловіка, батька, воїна, громадянина, управителя, патріарха та священника для свого роду.

Д