Понад 2000 білоруських християн підписали відкритий лист, вимагаючи від влади зупинити насильство

Понад 2000 білоруських християн підписали відкритий лист, вимагаючи від влади зупинити насильство, відновити законність і провести нові президентські вибори.

Про це пише invictory.org.

Відкритий лист підписали священники і парафіяни православних, католицьких, протестантських і греко-католицьких церков. Вимоги до влади підтримали християни Мінська, всіх обласних центрів, невеликих міст і сіл, а також білоруські християни, які проживають в Росії, Німеччині, США, Швейцарії та інших країнах.

Серед підписантів – протоієрей Георгій Рой з Гродно, вітебський католицький священник Віктор Жук, зав. кафедри богослов’я Мінської духовної семінарії ієрей Олександр Полховський, пастори протестантських церков Дмитро Зеленський, Антоні Бокун, Тарас Тельковскій і інші. Відкритий лист також підписали засновниця християнського магазину Kroplia.by Ольга Северінець, музикант Олександр Патліс і актриса Анна Харланчук-Южакова.

Збір підписів триває.  Підписатися під Відкритим листом християн Білорусі можна за посиланням: https://forms.gle/jdHBP35LeJ2eBv8n6

Текст листа наводимо нижче:

ВІДКРИТИЙ ЛИСТ ХРИСТИЯН БІЛОРУСІ

Кричу про насильство,

волаю про руйнування.

Біблія, книга пророка Єремії

Ми, віруючі всіх християнських конфесій Білорусі, усвідомлюючи свою відповідальність перед Богом і суспільством, заявляємо:

Свідоме спотворення інформації про результати голосування на президентських виборах 9 серпня 2020 року, лжесвідчення в судах, дезінформація в ЗМІ, завідомо неправосудні рішення − це не тільки порушення законів Республіки Білорусь, а й тяжкий гріх. Чи не бреши, не свідчи неправдиво − це Божа заповідь.  

Застосування зброї силовими структурами Білорусі, яке призвело до загибелі мирних громадян, тортури і заподіяння тяжких тілесних ушкоджень перевели політичне протистояння в морально-етичну площину. Підтримувати незаконні дії влади аморально. Мовчати про беззаконня в Білорусі − це значить завдавати страждань десяткам тисяч людей по всій країні.

«Гидота душі Його: очі пишні, брехливий і руки, що кров неповинну ллють, серце, що плекає злочинні думки, ноги, що сквапно біжать на лихе, свідок брехливий, що брехні роздмухує …» (Біблія, книга Приповістей).

Підіймати голос за правду і справедливість − це внутрішня потреба християн, що живуть відповідно до євангельського моральним законом і в злагоді з совістю, яка є голосом Божим.

Тому ми, християни Білорусі, закликаємо кожну людину, що представляє державні органи, зробити все від вас залежне, щоб:

1. Зупинити насильство стосовно громадян Білорусі, які мирно висловлюють свою думку про ситуацію в країні, що гарантується статтею 33 Конституції Республіки Білорусь.

2. Відновити законність. Для цього необхідно звільнити всіх затриманих за політичними мотивами і притягнути до відповідальності представників державних органів, які порушили закони Республіки Білорусь.

3. Провести нові президентські вибори в найкоротші терміни, передбачені законодавством РБ. Вибори повинні відповідати міжнародним демократичним стандартам.

Впевнені, що виконання цих вимог зніме претензії громадян Білорусі до влади і відновить громадський спокій.

Ми співчуваємо всім постраждалим. Серця християн Білорусі та двері наших церков відкриті для тих, хто потребують допомоги, незалежно від політичних уподобань.

Ми підтримуємо громадян Білорусі, які реалізують дане Богом і підтверджене Конституцією РБ право на свободу думок і переконань, їх вільне вираження в рамках закону без застосування насильства.

Ми просимо кожного молитися Богу і робити все від нього залежне, щоб відновити мир, злагоду і справедливість в нашому спільному домі – Білорусі.

Ми закликаємо всіх християн публічно висловитися проти беззаконня і насильства в Білорусі, тому що мовчання означає співпрацю з гнобителями. PS Зверніть увагу, що текст даного Відкритого листа, а також список її підписали християн, буде розміщений у відкритому доступі й розісланий в ЗМІ. Будь ласка, розмістіть в ваших соціальних мережах посилання на Відкритий лист і запропонуйте християнам, яких Ви знаєте, підписати його, відправивши посилання: https://forms.gle/jdHBP35LeJ2eBv8n6

PPS Подивитися список християн, які підписали Відкритий лист, можна за посиланням: https://docs.google.com/document/d/1_PkLlmQUVBZfEVO0xfpOqC-yr0T_q8QtHYRUq3iIpOU/edit#

Список поповнюється.

Джерело: Слово про Слово

Be the first to comment on "Понад 2000 білоруських християн підписали відкритий лист, вимагаючи від влади зупинити насильство"

Напишіть відгук