Президентські вибори у США: падіння орла у поєдинку з вороном?

Світові ЗМІ вже у суботу-неділю 9-10 листопада визнали перемогу представника від Демократичної Партії Джо Байдена і проголосили його президентом США. В свою чергу світські і релігійні лідери світу навипередки розпочали марафон привітань ймовірного тріумфатора президентських перегонів 2020. Хоча формально президентом стає кандидат, який пройшов процедуру інавгурації, а зважаючи на реалії останньої передвиборної кампанії за участю  Трампа і Байдена, інавгурації передуватиме оскарження результатів та звинувачення у фальсифікації у суді. Отже сюжет цієї драматичної вистави ще остаточно не вичерпано. Однак, уже зараз не завадить провести певне моделювання майбутнього у разі остаточної перемоги Байдена. І для цього варто переглянути, які основні позиції декларував Джо Байден під час виборчої кампанії.

Відновить анти-дискримінаційні заходи

«У перші 100 днів свого президентства в порядку пріоритету я збираюся прийняти закон про рівність, тому що мова йде про те, хто ми є», — заявив Байден президенту ЛГБТ-організації «Human Rights Campaign» Альфонсо Девіду під час прямого ефіру.

Також Байден сказав, що він «оберне дії Трампа у зворотній напрямок» і відновить анти-дискримінаційні заходи, які, за його словами, Трамп знищив. Байден пообіцяв дозволити трансгендерним військовослужбовцям проходити службу в армії, заборонити дискримінацію трансгендерів у будинках для безпритульних, які фінансуються державними коштами, а також «зупинити дискримінацію ЛГБТ-меншин у школах». 

План Байдена також зобов’язує гарантувати, що «трансгендерні студенти мають доступ до закладів, що ґрунтуються на їх гендерній ідентичності».

«У перший день перебування на посаді, — зазначається в плані, — Байден відновить указ Обами-Байдена, відкликаний адміністрацією Трампа-Пенса, який відновить доступ трансгендерних студентів до спорту, туалетів та роздягалень відповідно до їх статі та ідентичності”.

Заборона конверсійної терапії

“Сотні тисяч людей ЛГБТК+ протягом життя піддавалися так званій ”конверсійній терапії“, що Байден знає, що є глибоко шкідливою, високонауковою і часто призводить до травми”.

Варто зазначити, що під конверсійну терапію потрапляє душеопікунська та євангелізаційна робота церков із представниками ЛГБТ-спільноти.

Забезпечити трансгендерним особам доступ до ідентифікаційних документів, що відображають їх гендерну приналежність.

“Байден вважає, що кожна трансгендерна або небінарна особа повинна мати можливість змінити свій гендерний маркер на ”M“, ”F“ або ”X“ ув урядових посвідченнях, паспортах та іншій документації, — йдеться в плані. — Він підтримає державні та федеральні зусилля, щоб дозволити це чітке представлення”.

Прийняття закону про рівність дозволить внести зміни у федеральні закони та заборонити дискримінацію за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної приналежності у громадських приміщеннях та установах, закладах освіти, у федеральному фінансуванні, працевлаштуванні та забезпеченні житлом.

Крістен Вагонер, старший віце-президент юридичного підрозділу США “Альянсу з захисту свободи”, ще в минулому році заявила, що цей закон «підірве рівність жінок і змусить жінок та дівчат ділити приватний, інтимний простір з чоловіками, які вважають себе жінками», а також нівелює «справедливу конкуренцію жінок у спорті». Далі, за її словами, «це змусить американців брати участь у заходах і проголошувати промови, які порушують їх фундаментальні переконання».

Більш того, Байден заявив, що оберне у зворотному напрямку «збиток, який Дональд Трамп завдав на федеральному рівні».

«Нам потрібні судді, які підтримуватимуть захист громадянських прав та захищатимуть права людей бути самими собою, — сказав Байден. — Я збираюся призначити суддів, прихильних до принципів рівності, які будуть відстоювати ці права та права, які є в Конституції, — суддів, які віддані верховенству права, громадянським правам та свободам, які походять із різноманітного прошарку населення і дійсно схожі на Америку».

Девід Альфонсо назвав Байдена «непохитним прихильником рівності ЛГБТ» і зазначив, що Байден підтримав легалізацію одностатевих шлюбів у 2012 році, задовго до того, як Верховний суд узаконив її на національному рівні. Публічна підтримка Байдена передувала підтримці президента Барака Обами.

«Саме цей момент став поворотним для ЛГБТ у 2012 році і сприяв великим змінам громадської думки», — додав Девід.

Як відомо, президент Трамп виступає проти закону про рівність ЛГБТ, бо він «сповнений отруйними таблетками».

«Адміністрація Трампа виступає категорично проти будь-якого роду дискримінації і підтримує рівне ставлення до всіх. Однак цей законопроект у його теперішній формі сповнений отруйними таблетками, які загрожують підірвати батьківські права та права на свободу совісті», — сказав високопоставлений чиновник адміністрації Трампа.

Організації з захисту релігійної свободи попереджають, що законопроект не такий невинний, як вказує його назва. Його прийняття загрожує правам власникам християнських підприємств, неприбуткових організацій, церков та агентств з усиновлення, примушуючи їх висловлювати повідомлення або рекламувати події, що порушують їхні глибоко релігійні переконання. Він забороняє церквам та релігійним неприбутковим організаціям вимагати від своїх співробітників додержуватися релігійних переконань щодо шлюбу, сексуальної моралі та розрізнення статей.

Закон про рівність може призвести до закриття релігійних агентств для прийомних сімей чи усиновлення, якщо вони діють відповідно до своїх переконань, що найкращим місцем для дитини є будинок із матір’ю та батьком, які перебувають у шлюбі.

Християн чекають жахливі наслідки

Варто зазначити, що уже сьогодні великі християнські органцізації США бють на сполох і заявляють, що очікують на гоніння та навіть закриття.

Так Франклін Грем, президент і головний виконавчий директор Євангелічної асоціації Біллі Грема і Samaritan’s Purse, в коментарі для телеканалу Newsmax TV America Right Now заявив, що перемога Байдена в поєднанні з захопленням демократами Сенату США матиме жахливі наслідки для християн, передає Бог News.

«Я боюся, що будуть напади на християнські організації, як ми це вже бачили під час правління Обами. Флористи, які відмовляться робити квіти для гей-весілля, будуть розорені. Той, хто не захоче робити торт на гей-весілля, розориться. Я думаю, ми побачимо подібні атаки лівих проти християнських підприємств і християнських організацій, — сказав Грем. — Я думаю, потім вони займуться церквами й оподаткуванням церков і звільнених від податків організацій, які займаються гуманітарною і соціальною роботою по всій країні».

«Одні з кращих робіт в країні — це некомерційні організації, які працюють в центральних містах і по всій країні, намагаючись допомогти розв’язувати деякі проблемими, які у нас є в суспільстві, і вони захочуть спробувати обкласти їх податками та закрити їх».

І ще дещо. Оскільки Байден вже протягом десятиліть належить до політичної еліти країни, про нього ми знаємо чимало. Однак варто також приглянутись уважніше до пані віце-президентки Камали Гарріс з християнської перспективи.  

Представляємо 14 фактів, які католики повинні знати про Камалу Гарріс

  • Під час роботи в Сенаті Гарріс підтримувала  Національну асоціацію за скасування законів про аборти (NARAL).
  • Гарріс виступає за розширення “репродуктивних прав” жінок, а також підтримує вбивство життя в утробі матері протягом усього терміну вагітності, включаючи момент народження.
  • Гарріс запропонувала, щоб штати, які в демонстрували консервативну політику, а саме обмежували права на аборти, повинні отримувати федеральне схвалення перед тим, як приймати нові закони про аборти. Вона також стверджувала, що якщо ці заходи не будуть застосовані, “жінки помруть”: 

“Є штати, які ухвалили закони, які фактично заважатимуть жінкам мати доступ до репродуктивного здоров’я. І не буде перебільшенням сказати, що жінки помруть. Бідні жінки, кольорові жінки помруть, бо ці республіканські законодавчі органи в цих різних штатах, які не мають зв’язку з Америкою, говорять жінкам, що робити зі своїм тілом “.

  • Будучи генеральним прокурором Каліфорнії, Камала Гарріс притягнула до відповідальності журналістів Центру медичного прогресу, які проводили розслідування щодо абортивного гіганта Planned Parenthood та звинуватили “репродуктивну” компанію в продажі частин тіл абортованих дітей.  
  • Гарріс також використовувала свої повноваження генерального прокурора, щоб увірватися в будинок одного з журналістів-розслідувачів справи Planned Parenthood Девіда Дейлідена.
  • Як сенатор, Гарріс підтримала законопроєкт, який скасовує поправку Хайда. Поправка блокує федеральне фінансування абортів. Історично ця поправка завжди отримувала двопартійну підтримку. Гарріс кинула виклик Байдену на перших дебатах в 2019 року за його попередню багаторічну підтримку Поправки Хайда. Схилившись під тиском, Байден через кілька днів змінив свою позицію.
  • У Сенаті Гарріс двічі проголосувала проти Закону про захист дітей, які вижили після аборту. Згідно з законопроєктом лікарі повинні забезпечити таку ж допомогу немовлятам, які пережили аборт, як і будь-якому іншому новонародженому.
  • У 2018 році під час слухань Сенату щодо висунення Брайана Бюшера на посаду окружного судді в штаті Небраска Гарріс виступала проти Бюшера, натякаючи, що його членство у лицарях Колумба, благодійній католицькій організації, позбавила його права брати участь у номінації на посаду судді. Інцидент змусив увесь Сенат прийняти законодавство, яке засуджує будь-які релігійні приналежності для висунутих суддів.
  • Існує багато звітів про роль Гарріс в тому, як розглядалися скандали щодо сексуального насильства серед духовенства в Католицькій Церкві, коли вона була окружним прокурором Сан-Франциско. Кадрові справи, отримані прокурорами з архієпархії Сан-Франциско щодо сексуальних зловживань, які тривали десятки років, свідчать про те, що її офіс не притягав до відповідальності жодного священика. З тих пір вона стверджувала, що ці записи не підпадають під дію законів про публічні записи.
  • Подібно до того, як у 2008 році в Каліфорнії було прийнято Пропозицію 8 – норму голосування, яка забороняє одностатеві “шлюби” в штаті, Гарріс оголосила про свою кампанію на посаду генерального прокурора Каліфорнії. Шість років працюючи генеральним прокурором, Гарріс ніколи не захищала заборону в суді, незважаючи на успіх заходу. У 2013 році рішенням в окремій справі (Холлінгсворт проти Перрі) було встановлено, що Верховний суд США підтримав рішення федерального суду 2010 року, яке визнало недійсним положення 8, що дозволило одностатевим союзам відновити свою діяльність у Голден Стейт.
  • Хоча нещодавні опитування американської громадськості показують, що більшість американців погоджуються з деякими обмеженнями щодо абортів, Гарріс наполягає, що таких не повинно бути, висуваючи звинувачення проти 20-тижневої заборони абортів.
  • У 2015 році, виконуючи обов’язки генерального прокурора Каліфорнії, Гарріс допомагала формувати законодавство відоме, як “Закон про репродуктивні факти”, який змусить ліцензовані центри кризових вагітностей розміщувати інформацію, яка пояснює, що хоча вони і не проводять абортів, однак штат Каліфорнія забезпечує безкоштовні або недорогі аборти. Через три роки на неї подали позов і програли у Верховному суді.
  • У 2018 році Гарріс виступила драйвером закону під назвою „Закон про рівність”, який ставить під загрозу свободу слова та захист совісті. Це мало би анулювати Закон про відновлення свободи віросповідання 1993 року, що є величезним ударом по захисту прав релігійної свободи.
  • У 2019 році взяла участь у написанні  спільного закону, який називається Закон «Не шкодити», який вимагає будь-якого обмеження релігійних висловлювань урядом для демонстрації вагомих інтересів та використання найменш обмежувальних засобів. Зміна цього стандарту ускладнить для багатьох установ збереження своєї релігійної ідентичності.

ПС: Архієпископ Карл Марія Вігано опублікував різку заяву стосовно визнання Джо Байдена переможцем виборів з боку Конференції католицьких єпископів США.

Як повідомлялося, президент Конференції архієпископ Лос-Анджелеса Хосе Гомес від імені американського єпископату привітав Джо Байдена з перемогою, яка ще не є офіційно визнаною. Із тексту офіційного привітання слідувало, що єпископат справді вважає Байдена католиком. Коментуючи цю ситуацію, архієпископ Вігано пише, що і Конференція, й офіціоз Vatican News, який оперативно передрукував привітання, «забули» кілька деталей: що Байден підтримує аборти і є прихильником ЛГБТ-ідеології та того, що сам Вігано називає «антикатолицьким глобалізмом». При цьому архієпископ Хосе Гомес, за словами Вігано, «осквернив пам’ять мучеників крістерос із рідної країни» (крістерос – католики, які протидіяли антихристиянській політиці соціалістично-ліберального уряду Мексики у 1920-х роках. – ПТ).

Архієпископ Вігано акцентує увагу на тому, що Конференція католицьких єпископів США, вітаючи Байдена, виступила синхронно з організованими прихильниками абортів. На думку ієрарха заява Конференції підтверджує змову «глибинної Церкви» і «глибинної держави», а також свідчить про «поневолення найвищих щаблів католицької ієрархії Новим світовим порядком». Архієпископ закликав католиків «зрозуміти складність нинішніх подій та розглянути їх у надприродній, есхатологічній перспективі».

Дещо раніше Вігано наголосив на неправдоподібності офіційних результатів голосування у багатьох штатах, інформує Pch24.pl. «Ми бачили, як глибинна держава [deep state] заздалегідь організувалася, аби здійснити найколосальнішу фальсифікацію виборів в історії, щоб забезпечити поразку людині, яка рішуче виступає проти встановлення Нового світового порядку, що його вимагають діти темряви», – зазначив Вігано, коментуючи ймовірні фальсифікації на користь Байдена.

За таких умов архієпископ закликав вірних передусім до духовної мобілізації. «Я прошу вас здійснити акт відданості Богові, акт смирення та синівської відданості Господу сил. Я прошу всіх вас молитися святий розарій», – заявив Карл Марія Вігано. Як повідомлялося, ініційована християнським виданням Lifesitenews петиція щодо захисту результатів голосування зібрала десятки тисяч підписів.

ППС: «Я сподіваюся, що помру в ліжку, мій наступник помре у в’язниці, його наступник помре мучеником посеред площі. А вже його наступник візьме уламки зруйнованого суспільства і повільно допоможе відбудувати цивілізацію, як це часто робила Церква у світовій історії». З цієї цитати кардинала Френсіса Джорджа розпочинає свої роздуми про наслідки президентських виборів американський священник Пітер Стравінскас.

Обмірковуючи ймовірне офіційне визнання Джо Байдена президентом, Стравінскас пише, що тиск проти християн, який існував за часів Обами, відновиться і навіть стане ще сильнішим: підуть у небуття здобутки руху про-лайф, зазнаватимуть утисків католицькі ЗМІ, медичні заклади та низка релігійних товариств.

«Наші католицькі школи не лише повинні будуть примиритися зі смертю будь-яких батьківських ініціатив щодо свободи вибору, – продовжує священник, – вони також будуть зобов’язані рахуватися з правилами, розробленими для перетворення наших закладів на копії безбожних державних шкіл, особливо у питаннях, що стосуються людської сексуальності. Скасована президентом Трампом так звана поправка Джонсона буде негайно відновлена (йдеться про поправку, що обмежувала свободу релігійних організацій у суспільно-політичній площині. – ПТ). Нашому духовенству знову закриють рота, оскільки звільнення від оподаткування перебуватиме під загрозою скасування у відповідь на “порушення” нейтралітету та мовчання».

«Коротше кажучи, потрібно бути готовими до вигнання Церкви у стан катакомбного існування», – підсумовує о. Стравінскас.

Священник закликав читачів до «молитовного штурму», а також боротьби проти здійснених під час виборів фальсифікацій. Одначе, якщо Байден справді стане президентом, християни мають пам’ятати рядки з Послання до євреїв: «Бо ми не маємо тут постійного міста, а майбутнього шукаємо» (13:14). «Лише усвідомивши, що Царство Христове не від світу цього, ми можемо вистояти в міцній надії, що Його перемога забезпечена», – закінчує свою статтю Пітер Стравінскас.

Джерела:

https://politteo.online/novyny/hrystyjanam-varto-gotuvatysia-do-katakomb/

https://www.rodyna.org.ua/14-faktiv-yaki-katolyky-povynni-znaty-pro-kamalu-harris/?fbclid=IwAR0nTkk-bUVZcP1VvUi9m5-enOdFEc2Y09QjCc0bokkFanDOq82MT1qN0fc

https://sobor.com.ua/news/baiden-obicyaye-obmezhiti-religiinu-svobodu

https://sobor.com.ua/news/khristiyanski-organizaciyi-piddadutsya-napadkam

https://www.facebook.com/100397371847370/posts/126745085879265/

https://politteo.online/novyny/katolyckyj-ijerarh-karl-marija-vigano-pro-falsyfikacii/

Be the first to comment on "Президентські вибори у США: падіння орла у поєдинку з вороном?"

Залишити відповідь