Історія та поточний стан служіння Молитовного Щита

Протягом останніх п’яти років спільнотами зі складу Об’єднання Католицьких Спільнот (ОКС) здійснюється служіння Християнської Служби Порятунку (ХСП). Однією із ключових складових служіння в рамках ХСП є провадження Молитовного Щита (МЩ).

«Молитовний Щит – це духовний простір, де християни, які не байдужі до сучасних проблем і викликів як в тілі Церкви, так і у світі, вносять свій вклад в Божу справу через молитву. Всі віруючі люди сьогодні покликані до активної участі у духовній війні, слідуючи за словами, виголошеними у свій час апостолом Павлом: «Нам бо треба боротися не проти тіла й крові, а проти начал, проти властей, проти правителів цього світу темряви, проти духів злоби в піднебесних просторах» (Ефесянам 6:12).

Відповідальною за служіння МЩ є спільнота Віднови у Святому Дусі «Маранта» (Київ). У структурі ОКСу для провадження служіння МЩ утворено окремий комітет.

Комітет молитовного щита:

Голова комітету – координатор МЩ Марина Роменська (0672421983, «Мараната», Київ), заступник голови комітету – лідер формації «Гора Пророка» Олена Павленко (0675246499, «Мараната», Київ).

Основні завдання:

А) формувати та координувати служіння груп і середовищ, які моляться у спільних інтенціях, пов’язаних із захистом від загроз і викликів у житті Церкви, соціуму, нації, держави (молитовне покриття – загальні реалії та процеси в Україні, а також на закордонних місійних теренах);

Б) формувати та спрямовувати служіння груп і середовищ, які спеціалізуються на цільових заступницьких молитвах (молитовне покриття – окремі території та ситуації у житті Церкви та України, а також закордонних місійних теренів);

В)    розвивати формаційну базу для провадження зазначених вище служінь (основою для формування лідерського складу служителів МЩ є формація «Гора Пророка», яка провадиться спільнотою Віднови у Святому Дусі «Мараната»);

Г) налагоджувати контакти та координувати взаємодію з відповідними молитовними служіннями, спільнотами, рухами в Україні та за кордоном, зокрема, в рамках Європейської Мережі Спільнот (ENC).

Рівні та формати служіння в рамках МЩ

Служіння МЩ охоплює кілька рівнів:

  • внутрішній – духовний захист служінь та спільнот ОКСу, зокрема служіння і служителів МЩ; 
  • національний – молитва за Україну (Ближні Духовні Рубежі);
  • міжнародний – молитва за Церкву, християн та народи на закордонних місійних теренах (Дальні Духовні Рубежі).

Входження молитовників у служіння на внутрішньому рівні МЩ відбувається за індивідуальним покликанням або у складі молитовних груп. Для певних різновидів служіння молитовникам може бути необхідна відповідна спеціальна формація та благословення з боку духівників і лідерів.  

Завдання національного рівня МЩ – освячення духовного, світоглядного та суспільного просторів України. На цей момент щомісяця формується п’ять інтенцій, які пропонуються для молитви всіма учасниками цього рівня МЩ.  Служіння проводиться у групах – можуть утворюватися спеціально для участі молитовників у МЩ або ж можуть задіюватися уже існуючі молитовні середовища в межах спільнот, рухів, згромаджень. У групах національного рівня МЩ можуть бути об’єднані як богопосвячені особи, так і миряни, не встановлено жодних конфесійних чи деномінаційних обмежень. Ніяких єдиних шаблонів, спеціальної підготовки і формальних вимог до організації служіння не передбачено – кожне середовище слідує усталеній та звичній для нього практиці молитовного життя. Має значення лише відкритість на участь в духовному тілі Щита та готовність до постійної молитви в єдності з іншими його ланками. Для залучення до служіння достатньо звернутися і надалі знаходитися в контакті з відповідним координатором МЩ.

Суть міжнародного рівня служіння Молитовного Щита полягає у зміні духовної атмосфери на глобальних теренах завдяки поєднанню солідарної молитви учасників з різних країн. На цей момент задіяні групи молитовників з України, Польщі та Литви. Крім цього, у служінні Молитовного Щита задіяні окремі служителі з низки країн, які беруть участь у формуванні молитовних інтенцій по відповідних регіонах. Поточна взаємодія в рамках служіння МЩ забезпечується командою національних координаторів. Формат служіння в цілому ідентичний до національного рівня, однак водночас групи міжнародного рівня потребують додаткового інформаційного супроводження для досягнення достатнього розуміння суті інтенцій, за якими належить молитися.

На цей момент виділяється десять основних напрямів молитовного заступництва, по кожному з яких щомісяця формується відповідна молитовна інтенція.

Два перших напрями –  Церква (в контексті викликів, які постають сьогодні перед Церквою у глобальному вимірі) та Християни (в контексті духовної підтримки християн, які у різних місцях та у різний спосіб зазнають дискримінації, переслідувань і терору через вірність Христу);

три наступні напрями – духовні місійні землі: Європа (в контексті  загроз секуляризації, ісламізації та втрати християнської ідентичності),  Росія (в контексті здійснення Фатімських Об’явлень щодо цієї країни) та Ізраїль (в контексті розвитку месіанського руху та готовності єврейського народу прийняти Єшуа як Месію);

чотири наступні напрями – стосуються країн, які представлені сьогодні у служінні Молитовного Щита: Україна, Литва і Польща (в контексті духовних, світоглядних і суспільних викликів, які постають в той чи інший час у житті відповідних націй), а також  регіону Міжмор’я (в контексті подолання історичних  протиріч та здобуття духовної єдності між народами на теренах між Балтійським і Чорним морями);

останній напрям обирається  діючими учасниками Молитовного Щита з метою пріоритетної духовної підтримки одного з європейських народів – на цьому етапі це Білорусь.

Зазначений вище перелік молитовних напрямів і сам формат служіння не є константою – вони можуть переглядатися та змінюватися за солідарним рішенням учасників Молитовного Щита, особливо у разі доєднання до служіння спільнот з інших країн.

Пропозиція для спільнот ОКСу

Всі спільноти ОКСу запрошуються:

  • до делегування своїх представників до складу комітету молитовного щита ОКСу;
  • до участі членів спільнот у формації для служителів МЩ;
  • до розбудови спільного духовного простору ОКСу у формі МЩ, в першу чергу через формування мережі відповідних молитовних груп  та середовищ.