Християнська Америка: на межі розлому

Згідно з опитуванням Інституту Геллапа, результати якого були опубліковані 29 березня, вперше в історії велика частина американського населення більш не має приналежності до релігійних громад. У 2020 році лише 47 % американців повідомили про те, що відвідують церкву, мечеть або синагогу.

Повідомляє Голос Америки на сторінці у Facebook.

Автори дослідження відзначають, що зниження не пов’язане з пандемією COVID-19, оскільки показник зображав послідовне зниження протягом десятиліть – для порівняння, в 1980 році він перевищував 70 %.

Також падіння цього показника автори не пояснюють зростанням числа переконаних атеїстів або агностиків серед населення. Головний фактор – зростання числа людей, які не вважають себе належними до будь-якої релігії. З 2000 року з 8 % від населення країни цей показник піднявся до 21 %.

Теолог і президент Південно-баптистської духовної семінарії Альберт Молер закликає Конгрес США відкинути «Акт про рівність», бо на практиці цей законодавчий акт призведе до «фактичної смерті свободи віросповідання».

При цьому кожна релігійна конгрегація, деномінація та установа буде під контролем влади, пише видання Слово про слово.

«Акт про рівність» вносить зміни в закон про громадянські права 1964 року «з метою боротьби з расовою та іншої дискримінацією». Документ вводить норми про «сексуальну орієнтацію» і «гендерну ідентичність» в список ознак, за якими передбачений захист громадян в межах систем державних посад, освіти, житлового забезпечення та працевлаштування.

У своїй колонці Альберт Молер вказує на те, що «Акт про рівність» наразі є найбільшою загрозою для релігійної свободи в США.

Наприклад, законопроект не визнає право християнських коледжів і шкіл наймати вчителів, які дотримуються необхідних релігійних переконань. Також закон примушує релігійні коледжі та університети приймати одностатеві пари на проживання в студентські гуртожитки.

Молер зазначає, що цей закон вторгнеться і в приватне життя. «Акт про рівність» встановлює «новий моральний стандарт» для всього суспільства, зокрема він нормалізує практично всі моральні і психічні патології, що криються за абревіатурою ЛГБТ+.

Слід зауважити, що і без «Акту про рівність» діє низка «антидискримінаційних» норм, які становлять виклик для свободи віросповідання. Як повідомлялося, Верховний суд штату Вашингтон розблокував позов бісексуала Метта Вудса, поданий проти благочинної християнської організації «Євангельська місія» у зв’язку з відмовою у процевлаштуванні. Попри аморальний спосіб життя, адвокат Метт Вудс намагався влаштуватися на роботу в організацію, яка дотримується християнських поглядів на сексуальність. Коли ж йому відмовили, Вудс спробував розправитися над християнами, подавши судовий позов. Це сталося у 2017 році. Спершу Вудсу було відомовлено у розгляді позову. Проте 4 березня 2021 року Верховний суд Вашингтона скасував це рішення і повернув справу до суду нижчої інстанції.

Нагадаємо, у команді Байдена ще до інавгурації чітко давали знати, що налаштовані на різке обмеження релігійної свободи задля утвердження ЛГБТ-ідеології.

Як ішлося раніше, у Каліфорнії за кілька днів після інавгурації підірвали приміщення баптистської громади, яка відома мужнім свідченням християнського вчення про сексуальність.

У своєму нещодавньому інтерв’ю архієпископ Чарльз Чапут заявив, що католики, які применшують шкоду для Церкви з боку адміністрації Байдена-Гарріс, просто обманюють себе.

Ще під час підрахунку голосів американський священник Пітер Стравінскас заявив, що в разі перемоги Байдена тиск проти християн, який існував за часів Обами, відновиться і навіть стане ще сильнішим: підуть у небуття здобутки руху про-лайф, зазнаватимуть утисків католицькі ЗМІ, медичні заклади та низка релігійних товариств.

Інший священник, о. Джеффрі Кірбі, сказав під час проповіді, що американських християн очікують «чотири роки темряви».

Тим часом, на посаду помічника міністра охорони здоров’я США Сенат країни призначив трансгендера Рейчела Левайна. Хоча республіканці чинили опір.

Рейчел Левайн став першим трансгендером, затвердженим Сенатом США на високу посаду у федеральному уряді країни.

Демократ Чак Шумер назвав призначення історичним, зазначивши, що це важливий етап для американської громади ЛГБТ.

Арка історії довга, каже демократ, але вона нахиляється у бік справедливості.

Ще у січні поточного року Президент США Джо Байден висловив упевненість, що за керівництва Левіна буде зроблено значний прогрес у подоланні пандемії COVID-19.

Доречною реакцією Церкви на несумісну з католицькою вірою поведінку Джо Байдена є екскомуніка.

Про це заявив американський ієрарх кардинал Раймонд Берк, інформують католицькі ЗМІ.

Будучи фахівцем у сфері канонічного права, який у минулому очолював Верховний трибунал апостольської сигнатури, Берк прокоментував загальновідомі факти підтримки Байденом абортів та ЛГБТ-ідеології.

«Особа, яка стверджує, що є католиком, і одночасно явно, закорінено і агресивно просуває злочин аборту, принаймні знаходиться в стані апостазії. Такі дії означають відлучення від Христа і католицької віри. Наступним кроком, який потрібно розважити, є канонічна кара, кара, яку у випадку апостазії мала би становити екскомуніка», – сказав кардинал у інтерв’ю.

Раніше під час однієї з проповідей кардинал Берк заявив, що завдяки Байдену Сатана досяг успіху, але за цих умов християнам не варто знеохочуватися. «Так, Сатана продовжує нас переслідувати, але ми належимо Христові, і, якщо ми будемо вірними Христовій благодаті, що мешкає в наших серцях, Він завжди перемагатиме Сатану», – сказав ієрарх.

Як президент Байден розпочав діяльність на підтримку руху ЛГБТ та просування абортів одразу після інавгурації. Так, уже 22 січня на сайті Білого дому була оприлюднена спільна заява президента Джо Байдена та віце-президента Камали Гарріс із обіцянками посприяти максимальній доступності абортів. Невдовзі Байден підписав президентський меморандум, яким скасував обмеження щодо абортів, запроваджені і розширені адміністрацією його попередника Дональда Трампа.

У лютому Байден схвалив повернення Америки до просування ЛГБТ-ідеології в глобальному масштабі. Підписаний Байденом меморандум передбачає використання міці США на міжнародній арені для всестороннього утвердження ідей ЛГБТ у зарубіжних країнах. Йдеться про включення ЛГБТ-тематики у програми фінансової допомоги, розвиток прихильних до ЛГБТ структур національного та міждержавного рівнів, а також безпосередній тиск проти іноземних урядів.

Архієпископ-емерит Філадельфії Чарльз Чапут заявив, що ті католики, які применшують шкоду для Церкви з боку адміністрації Байдена-Гарріс, просто обманюють себе.

Своїм баченням ситуації, у якій опинилися американські католики, Чапут поділився в інтерв’ю Catholic News Agency.

«Адміністрація президента Байдена є і буде проблемою для Церкви та всіх американських католиків, які серйозно ставляться до власного релігійного вчення. Той, хто бачить ситуацію інакше – незалежно від свого становища чи ролі в Церкві – просто обманює себе та інших», – зазначив ієрарх.

Чапут також наголосив, що в сучасній Америці сповідування католицької віри не може бути чимось комфортним.

«Якщо ми заявляємо, що є послідовниками Ісуса Христа, ми не можемо уникнути хреста. Якщо ми хочемо зберегти свою католицьку ідентичність, це обійдеться нам ціною особистого свідчення, яке може бути болючим», – сказав архієпископ.

Натомість, за даними опитування, проведеного соціологічним центром «Pew Research», дві третини католиків США виступають за допуск президента Джо Байдена до Причастя, незважаючи на підтримку ним абортів та руху ЛГБТ.

Проти уділення Причастя Байдену виступають лише 29% американських католиків, пише сайт Родина з посиланням на західні католицькі ЗМІ.

При цьому 18% опитаних вважають, що до Причастя не можна допускати політиків, які підтримують смертну кару – попри те, що традиційне вчення Католицької Церкви виразно говорить про прийнятність такого покарання. Також 9% опитаних виступають за недопущення до Причастя незгідних із «ученням» щодо міграції, хоч це питання взагалі не має чіткого доктринального характеру.

Таке замішання серед пересічних американських католиків відповідає позиціям американського єпископату.

Генеральний секретар ООН Антоніу Ґутерреш вважає «верховенство білих» та «екстремізм» «міжнародними загрозами» і покладає відповідальність за боротьбу з ними на США.

Про своє бачення цих «загроз» Ґутерреш розповів в інтерв’ю CNN.

Антоніу Ґутерреш, який із молодого віку належав до Соціалістичної партії Португалії, а в 1999-2005 роках очолював Соціалістичний інтернаціонал, висловив захоплення американськими протестами Black Lives Matter. Як ідеться у публікації CNN, Ґутерреш високо оцінив «фантастичні демонстрації антирасизму» у США та «молодих активістів», які очолювали ці демонстрації.

Також генсек ООН заявив, що бажає, аби США займалися експортом «боротьби проти расизму» у глобальному масштабі.

Наголосивши, що «США мають величезний вплив», Ґутерреш сказав, що «такий тип природного лідерства створює особливу відповідальність для проводу Сполучених Штатів та американських спільнот, адже те, що відбувається тут, насправді неминуче відображається в інших частинах світу». Відтак генсек ООН покладає значні надії на приклад США та їхню політику soft power.

Нагадаємо, наприкінці літа 2020 року Ґутерреш виступив із феміністичною заявою про те, що на тлі епідемії COVID-19 необхідно боротися з «патріархатом». У грудні минулого року він назвав кліматичну ситуацію, що склалася у світі, «драматичною» і закликав світових лідерів оголосити «надзвичайний кліматичний стан».

Будучи генсеком ООН, Ґутерреш не лише несе загальну відповідальність за низку програм ООН, що передбачають глобальне впровадження ідей ЛГБТ та гендерної теорії чи популяризацію контрацепції та абортів, але й сам неодноразово висловлювався з цього приводу. Так, Ґутерреш привітав рішення Джо Байдена щодо відновлення фінансування організацій включно з Фондом народонаселення ООН, які під прикриттям «планування сім’ї» та «турботи про репродуктивне здоров’я» сприяють здійсненню абортів. Також Ґутерреш неодноразово висловлювався щодо ЛГБТ. Попри всі ці обставини Папа Франциск погодився вручити колишньому очільнику Соціалістичного інтернаціоналу «Премію Zayed за сприяння загальнолюдському братерству» і продовжує політику активної співпраці з ООН.

Організація Францисканська мережа дій (Franciscan Action Network – FAN) опублікувала документ, в якому розкритикувала заяву Конгрегації доктрини віри з приводу благословень одностатевих союзів і висловила солідарність з американською ЛГБТ–спільнотою. Повідомляє baznica.info.

FAN – релігійна некомерційна організація, що наслідує духовності святого Франциска Ассизького і складається з черниць, ченців, світських францисканців і інших. Організація була створена для розв’язання питань, що стосуються екології, прав людини, бідності й миротворчості в Сполучених Штатах.

В опублікованому на сайті документі йдеться:

«Францисканська мережа дій (FAN) визнає, що всі ЛГБТК-люди є дітьми Бога, мають безмежну гідність та повністю і беззастережно улюблені нашим Творцем. У дусі Святого Франциска ми покликані відкривати свої серця, щоб берегти кожну людину, особливо тих, хто маргіналізований, пригнічений або іншим чином відкинутий тими, хто претендує на владу та авторитет, – тими, хто насмілюється судити про гідність інших. Ми розуміємо біль, горе і збентеження, посіяні у світовій ЛГБТ-спільноті через заяви на цьому тижні Конгрегації доктрини віри Римсько-католицької церкви про те, що одностатеві союзи не можуть бути благословенні церквою. Ми підтримуємо наших братів і сестер з числа ЛГБТК в дружбі й підтримці. Ми вітаємо вас, оскільки ми прагнемо знайти способи йти з вами в нашій вірі й в нашій прихильності соціальної справедливості. З усіма християнами, які йдуть від Великого посту до Великодня, ми знаємо, що ми єдині з вами в дусі, з надією чекаючи радості, яку ми разом розділимо у Воскресіння Христа».

FAN була створена у 2007 році в Балтіморі групою з більш ніж 150 францисканців, присутніх з усіх кінців Сполучених Штатів. Вона розширилася і сьогодні включає членів понад 50 францисканських спільнот. Хоча католики становлять більшість FAN, в її склад також входять єпископальні, лютеранські та екуменічні францисканський групи.

FAN просуває позиції Конференції католицьких єпископів США (USCCB), в тому числі відстоює імміграційну реформу і шлях до громадянства для нелегальних іммігрантів, законодавство щодо скорочення викидів парникових газів і пом’якшення наслідків зміни клімату, а також економічну політику, спрямовану на допомогу середньому і нижчого класу. FAN також дотримується «захисту життя» щодо абортів, і його члени беруть участь у щорічному Марші за життя в Вашингтоні, округ Колумбія.

У 2012 році FAN ініціювала Францисканський Корпус Землі. FEC забезпечує навчання і ресурси щодо проєктів сталого способу життя, духовних роздумів, ретрити, побудови спільнот і агітаційній роботі. У 2013 році відділення Францисканського Корпуси Землі розташовувалися в десяти містах, в основному розташованих на Сході й Середньому Заході США.

Дотримуючись вчення святого Франциска Ассизького, який закликав францисканців бути мандрівними людьми молитви, FAN направляє значну частину своїх зусиль на просування імміграційної реформи, виступаючи за чітко визначений шлях до громадянства США, який ставить на чільне місце сімейну єдність. З цією метою FAN співпрацює з кампанією «Справедливість для іммігрантів» USCCB і Міжконфесійною імміграційною коаліцією.

Францисканська мережа дій виступає проти обов’язкової реєстрації для контролю всіх мусульман, які проживають в Сполучених Штатах. Вони також виступили проти заборони на поїздки в деякі країни Близького Сходу, запропонованого президентом Трампом і його адміністрацією.

Відповідно до їх розуміння щодо вчення святого Франциска Ассизького, покровителя тих, хто просуває екологію, FAN працює з іншими францисканцями, щоб залучити чиновників в обговорення дій щодо пом’якшення наслідків зміни клімату. Члени FAN беруть участь в публічних протестах з цього приводу. Ця пропаганда викликала критику з боку інших католицьких груп.

FAN працює з програмою Служби по боротьбі з торгівлею людьми USCCB і є членом Коаліції католицьких організацій проти торгівлі людьми. FAN також співпрацював з Franciscans International і Францисканською Федерацією в проєкті з розгляду проблеми торгівлі людьми в огляді Сполучених Штатів, проведеному Організацією Об’єднаних Націй у 2013 році.

FAN просуває мир, пропонуючи ресурси з цивільного діалогу, працюючи над законодавством, спрямованим на скорочення насильства із застосуванням вогнепальної зброї, і розв’язуючи проблеми зброї, такі як скорочення ядерної зброї.

Низка «правозахисних» ЛГБТ-груп подали позов до суду з вимогою переглянути правила, за якими існують навчальні заклади, засновані релігійними організаціями. Вони зібрали свідчення студентів переважно євангельських шкіл, коледжів і університетів, які виступили проти біблійних порядків у навчальних закладах.

Їх претензії полягають в «дискримінації», яка нібито проявляється у відмові поселення в гуртожитках, «атмосфері страху й неприйняття» щодо гомосексуалістів і трансгендерів. В численних випадках, описаних в позові, студенти християнських навчальних закладів (які відносять себе до ЛГБТ) наводять приклади, коли студенти, викладачі і персонал говорили негативно про гомосексуальні практики та висловлювали своє ставлення, ідентичне біблійному, тобто визначали таку поведінку, як гріховну.

Цей позов направлений до суду, щоб визнати чинне законодавство таким, що нібито суперечить Конституції США. Річ у тім, що Законом від 1972 року забороняється освітнім установам, які отримують федеральне фінансування, дискримінацію за різними ознаками, проте є виняток. Він поширюється на ті навчальні заклади, які «контролюються релігійною організацією», якщо застосування закону «не буде відповідним до релігійних догм такої організації».

Рада християнських коледжів та університетів висловила заперечення посяганням ЛГБТ-активістів: «Вища освіта, що базується на вірі, завжди була важливим елементом різноманітності системи освіти в Сполучених Штатах. Багато перших коледжів та університетів були релігійними, а тому дуже важливо, щоб студенти продовжували мати можливість вибору коледжу в різноманітному освітньому середовищі», – зазначили у заяві.

В Міністерстві юстиції прокоментували позов неоднозначно: з одного боку, керівник відділу цивільних прав заявила, що закон про громадянські права 1972 року повинен включати категорії сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Проте вона нагадала це в контекст відсутності підстав для позову і без підтвердження винятку для релігійних навчальних закладів.

Скоріш за все, попереду на американських християн чекає дуже важливе і цікаве судове засідання, але сам позов ставить перед ними питання: чи є місце для християн, де вони можуть вільно говорити про свої релігійні переконання? Сьогодні навіть християнські виші змушують грати за правилами «гендерної рівності». Навіть віруючих людей в релігійному товаристві намагаються обмежити в тому, що сприймати нормою, а що ні.

Джерела:

https://slovoproslovo.info/chyslo-amerykantsiv-yaki-nalezhat-do-relihiynyh-hromad-vpershe-sklala-menshe-polovyny-naselennya-opytuvannya/

https://politteo.online/novyny/amerykanskyj-akt-pro-rivnist-pryzvede-do-smerti-svobody-virospovidannya-teolog/

https://slovoproslovo.info/senat-ssha-pryznachyv-transhendera-pomichnykom-ministra-ohorony-zdorov-ya/?fbclid=IwAR1kysPaWswcW4c7sgMCs0uJAj-6m7K8EJm53VMS4PhXKDKZQ79NETtlNQk

https://politteo.online/novyny/kardynal-bajdena-neobhidno-oficzijno-vidluchyty-vid-czerkvy/

https://politteo.online/novyny/arhiyepyskop-chaput-administracziya-bajdena-i-nadali-lyshatymetsya-problemoyu-czerkvy/

http://nline/novyny/gensek-oon-pohvalyv-blm-i-zaklykav-ameryku-borotysya-proty-verhovenstva-bilyh-po-vsomu-svitu/?fbclid=IwAR2AFypq4Qc7yqen024e06GjaLIG1idv5yj5LHrAEIQx83g0UoCCKxY47PA

https://slovoproslovo.info/amerykanski-frantsyskantsi-pidtrymaly-lhbt-spilnotu/

https://politteo.online/novyny/haos-liberalnogo-katolyczyzmu-bilshe-polovyny-amerykanskyh-katolykiv-pidtrymuyut-prychastya-dlya-bajdena/

http://c4u.org.ua/hrystyyanski-zaklady-osvity-v-ssha-pid-zagrozoyu-z-boku-lgbt/

Be the first to comment on "Християнська Америка: на межі розлому"

Напишіть відгук