Де тепло, там і добро: ХСП в рамках Акції «Папа для України» забезпечила роздачу паливних брикетів у 30-ти селах «сірої зони»

Що може дати одна людина іншій, крім краплин тепла? І що може бути більшим від цього? (Еріх Марія Ремарк)

    Не дивлячись на те, що проект з роздачі паливних брикетів в рамках Акції «Папа для України» завершився вже кілька місяців тому, Християнська Служба Порятунку продовжує отримувати подяки від мешканців «сірої зони» за те, що про них піклуються і пам’ятають.
ХСП, завдяки наданому Акцією «Папа для України» фінансуванню, за три місяці забезпечила роздачу 2741 тонни паливних брикетів. Цю допомогу отримали майже 7 тис людей (або 2285 домогосподарств) у 30-ти прифронтових селах поблизу Маріуполя.

Попри те, що найактивніша фаза проекту припадала на весняний період, він не втрачав своєї актуальності. Для багатьох бідних людей «сірої зони» брикети – це єдине доступне джерело енергії, з допомогою якого вони можуть приготувати собі їжу. Навіть там, де ще постачають природний газ чи вугілля, переважна більшость мешканців просто не має коштів, щоб їх оплатити. Служителі ХСП-Маріуполь знають про це з власного досвіду, оскільки весь час здійснюють своє служіння у прифронтовій зоні, живуть і спілкуються з цими людьми щодня. Як показує моніторинг інших команд ХСП (ХСП-Авдіївка, ХСП-Старобільськ, ХСП-Бахмут, ХСП-Мар’їнка), забезпечення місцевих мешканців енергоносіями – це одна з найважливіших проблем навіть у теплу пору року, вже й не говорячи про зиму.

Розуміючи це, представники сільських органів влади, з якими ХСП тісно співпрацює на місцях, всіляко сприяли в організації проекту з роздачі брикетів: надавали приміщення для роботи групи ХСП, допомагали в інформуванні громадськості і т.д.

Як показала практика, для втомлених війною українців Акція від Папи стала проявом любові та турботи Католицької Церкви. Духовне та моральне становище людей, які постраждали від війни, дуже складне. Папська допомога стала для них промінням радості та надії, що брати і сестри в Європі не забувають про них.
«От имени и по поручению жителей села благодарим вас за топливные брикеты. Ваша помощь неоценима в наше трудное время. Пенсионерам и одиноким старичкам внимание со стороны вашей организации, как глоток свежего воздуха, как лучик надежды, что мы не одни. Оказывая помощь, вы дарите не просто материальные ценности, даете радость и надежду, что скоро закончится война и на лицах наших людей вновь появится улыбка, не будет страха», – пишуть у листі-подяці мешканці прифронтового села Кам’янка (Волноваський район).

«Наскільки ми розуміємо, завдання Акції полягає не тільки і не стільки у задоволенні нагальних матеріальних потреб людей, що потерпають від жахів війни. Не менш важливим, і, вочевидь, першочерговим, є передання Віри, Надії та Любові, які єдині можуть реально перемінити життя людей та принести довгоочікуваний мир на цю багатостраждальну землю. Саме через це, всюди, де проходить дорога служителів ХСП, відбувається спілкування та молитва. А ще залишаються видимі знаки присутності Божого Милосердя на багатостраждальній землі, де триває війна» – керівник штабу Андрій Чміленко.

Джерело: Папа для України

Be the first to comment on "Де тепло, там і добро: ХСП в рамках Акції «Папа для України» забезпечила роздачу паливних брикетів у 30-ти селах «сірої зони»"

Залишити відповідь