Десять принципів присутності ХСП на прифронтовій території, яку ми називаємо Місійною Землею

Наше прагнення – відновлення цілісності та повноти у духовному тілі нашого Благословенного Народу

 

  1. Тут, на Місійній Землі, ми бажаємо спільно діяти в Ім’я Ісуса Христа, реалізуючи практичні справи любові та милосердя заради захисту та зцілення духа, душі та тіла страждаючих від війни людей. Ми покликані перебувати там, де необхідно гасити вогонь, омивати кров та осушувати сльози. Тому Бог кличе нас бути готовими діяти за будь-яких обставин та в будь-яких умовах. Ось чому це Служіння потребує трьохсот воїнів Гедеона, а не тисяч літеплих релігійних людей. І віримо, що як і Гедеон, почуємо слова Господа «Трьомастами Я врятую вас». І ми віримо, що не може бути інакше, бо «якщо Бог з нами, то хто проти нас».

 

  1. Ми залишаємося людьми своїх конфесій та деномінацій і з огляду на це шануємо та плекаємо свою канонічну автентичність і слідуємо визначеному для своєї християнської гілки чину. Більше того, потребуємо благословення своїх пастирів на участь у Служінні. Але тут, на Місійній Землі, ми покликані перш за все являти єдиного та неподільного Ісуса і всю Церкву Христову як Його Містичне Тіло. Наша християнська традиція залишається нашим внутрішнім стержнем. Але назовні виливається лише Євангелія, не обтяжена теологічними відмінностями та особливостями релігійного звичаю.

 

  1. Вслід за апостолом Павлом ми визнаємо та проголошуємо, що «Нам бо треба боротися не проти тіла й крові, а проти начал, проти властей, проти правителів цього світу темряви, проти духів злоби в піднебесних просторах» (Ефесянам 6:12). Нашими ворогами тут, на Місійній Землі, є не люди, а духовні сили зла, темряви та ненависті. Тому основне наше покликання – сіяти і множити Мир. Всюди, завжди і у всьому. І сказано: «Блаженні миротворці, бо вони синами Божими назвуться» (Матея 5:9).

 

  1. Приєднуючись до ХСП, ми першочергово творимо не структуру чи правила, а Боже Братство Вільних Людей, що слідує за своїм апостольським покликанням. Однак, водночас, служачи тут, на Місійній Землі, ми визнаємо авторитет та виявляємо належну повагу і покору тому порядку, який закладений засновниками ХСП на основі попереднього розпізнання та досвіду. Бо наш Бог – це Бог Порядку і Смирення, а не хаосу та непослушання.

 

  1. Служачи тут, на Місійній Землі, ми постійно дбаємо про нашу духовну зброю, підперезавши правдою бедра наші, вдягнувшись у броню справедливості, взувши ноги в готовість, щоб проповідувати Євангелію миру, взявши щит віри, яким здолаємо згасити всі розпечені стріли лукавого, взявши також шолом спасіння і меч духовний, тобто слово Боже (Ефесянам 6:13-17). А ще – взявши в руки спис молитви. Це особистий шлях Божого воїна на Духовній Війні Останніх Часів, не йдучи яким ми не є придатними для Служіння. Більше того, ми завжди відкриті на чування духу, навчання розуму та тренування рук спільно з побратимами по Служінню, що допоможе нам тримати єдиний духовний стрій.

 

  1. Тут, на Місійній Землі, для нас не існує поділу людей на православних, католиків, протестантів чи атеїстів. У нас не існує поділу на українців, росіян чи людей іншої національної приналежності. У нас також не існує поділу за політичною, світоглядною чи ідеологічною ознакою. Тут – всі Діти Божі. Тут всі гідні Спасіння. Тут всі потребують Божої Любові і відчайдушно прагнуть її. І ми покликані стати знаряддям в Руках Господа у справі порятунку душ та освячення оскверненої землі.

 

  1. Програми, проекти, акції… Все це важливі форми організації Служіння. Але тут, на Місійній Землі, первинна суть нашої присутності не в них. Ми перш за все покликані до найпростішого та абсолютного – обіймати, втішати, говорити слова любові, сіяти надію, свідчити своїм життям, бути з людьми в їх щоденних турботах і проблемах. Ми прагнемо зрозуміти людей та стати частиною їх життя, розділити їх тривоги та горе – та в цьому явити свою віру перш, ніж про неї говорити.

 

  1. Ми – не новоявлені хрестоносці, покликані навернути невірних в істинну віру та розширити територію впливу наших церков. Тут, на Місійній Землі, ми – Христові учні, які переживши П’ятидесятницю та зберігаючи в серці пам’ять про пережиті разом з Ісусом роки мандрів, вирушили в дорогу, щоби поділитися найкращим, що у нас є, та явити Царство Боже всюди, де ступатимемо. Наше завдання – євангелізація, тобто об’явлення людям Ісуса та надання поштовху для започаткування їх особистих взаємовідносин  зі Спасителем. Катехизація – це справа тих, котрі, якщо буде на те Воля Божа, прийдуть за нами.

 

  1. Даючи свідчення любові та милосердя, тут, на Місійній Землі, ми пробуджуємо людей до відносин з Христом. А далі, щоби допомогти  укорінитися та невпинно зростати  паростку віри, ми приводимо людей у малі молитовні та біблійні групи, де Ісус об’являє Себе у все більшій повноті. Щоби потім окріплі пагони стали лісом – спільнотами, в яких Бог виллє Свою Силу та пробудить Свої Дари. Так з окремих народжених євангелізаційною хмарою крапель утворяться струмки, що зіллються у могутню ріку з цілющою водою, яка відродить землю та все живе на ній.

 

  1. Тут, на Місійній Землі, ми маємо вчити людей жити, а не виживати. Вчити брати відповідальність за своє життя, життя своїх родин, життя своїх громад. Вчити вчитися та проявляти ініціативу. Вчити об’єднуватися та взаємодіяти заради спільного блага. Так реалізуються даровані Творцем свобода і гідність людини. Господь прагне змінювати життя своїх дітей, що уповають на Нього. Але для цього також має змінитися і спосіб мислення, пройшовши еволюцію від свідомості раба до свідомості вільної людини. Щоби знову і знову не повторювалася історія євреїв, що вийшовши із єгипетського рабства, так і не зуміли увійти у Землю Обітованну.

Be the first to comment on "Десять принципів присутності ХСП на прифронтовій території, яку ми називаємо Місійною Землею"

Залишити відповідь