Діти з прифронтової Авдіївки відпочивали від війни у Фастові

Вісім днів перебування у мирному та гостинному Домі святого Мартіна де Поррес у Фастові для п’яти дітей та супроводжуючого їх Віктора промайнули як одна мить. І ось настала мить прощання та подорожі у рідну, але неспокійну Авдіівку.

Історія цих дітей непроста. У лютому під час загострення бойових дій в Авдіївці снаряд влучив прямо в квартиру, де знаходилися Даша і Віка. Тіла дітей чудом вціліли, чого не скажеш про їх душі. А от Естера до сих пір здригається від гучних звуків після того, як міна розірвалася прямо на вулиці на відстані кількох десятків метрів від неї. Але дивним чином діти зберегли життєрадісність і безпосередність. Вони продовжують мріяти і прагнути того ж, що і їх ровесники. Але деколи буквально на мить стають дорослими і в їх очах застигає тінь війни.

На питання, як велося дітям протягом їх перебування у Домі святого Мартіна, вони починають наперебій ділитися радісними та світлими спогадами. Вони просто починають світитися, коли згадують про отця Михайла та волонтерів, які опікувалися ними всі ці дні.

Віктор, який супроводжував дітей у цій подорожі, бідкається тим, як перекрити дах його приватного дому, пошкоджений під час лютневих обстрілів. Але це буде потім, в тому іншому житті, у яке він та п’ятеро дітей повернуться менше, ніж за добу. А зараз його розпирає вдячність до Християнської Служби Порятунку та Дому святого Мартіна де Поррес за дні без війни, за сон без вибухів, за надію, яка знову тепліє у змученій душі.

За останній час це вже друга група дітей з прифронтової зони, яка завдяки спільному проекту ХСП та команди отця Михайла Романіва отримала можливість пройти психологічну та фізичну реабілітацію у Фастові. До групи з Авдіївки Дім святого Мартіна відвідала група підлітків з сіл «сірої зони» з-під  Маріуполя.

На черзі уже третя група – з околиць Бахмута. Отож далі буде…

Детальніше про Дім святого Мартіна де Поррес дивіться тут http://sanmartin.center/

*Світлини надані командою волонтерів Дому святого Мартіна.

Be the first to comment on "Діти з прифронтової Авдіївки відпочивали від війни у Фастові"

Залишити відповідь