Дитячий духовно-виховний проект «Ковчег»

Регулярна та системна робота з дітьми п’яти сіл (Піонерське, Бердянське, Виноградне, Сопіне, Приморське) розпочалася з квітня 2017 року на території закинутого від початку війни літнього табору “МРІЯ”, який на той час уже три роки не функціонував. Спочатку служителі Центру заопікувалися шістьма дітьми, які влітку регулярно відвідували їхні заняття. Згодом кількість дітей невпинно збільшилася і станом на листопад 2017 року досягла 80 осіб. Служителі Центру розпочали з ними комплексну довготривалу програму духовного виховання та психологічної реабілітації (євангелізація та катехизація, майстер-класи із хенд-мейду, спортивні та розвиткові заняття, психологічні тренінги, масові розважальні заходи та соціальні обіди). Заняття відбувалися щосуботи. Вони регулярно доповнювалися різноманітними змаганнями, конкурсами, спортивними марафонами, танцями, театральними імпровізаціями, флеш-мобами тощо.

Згодом цей напрям діяльності Центру стає одним із пріоритетних, поступово починає розширюватися, стає упізнаваним серед місцевого населення, здобуває їхню прихильність і довіру та приваблює щораз більше дітей, а також їхніх батьків. Там же, на території літнього табору, у власноруч обладнаній каплиці щонеділі розпочали правитися Служби Божі, до участі у яких поряд із дорослими місцевими мешканцями та військовими, почали долучатися і діти. Сукупно ця діяльність у середовищі ХСП символічно отримала назву духовно-виховного проекту «Ковчег» (далі – Ковчег).

З осені 2017 року проводити заняття на території табору стає все складніше через відсутність на території літнього табору електроенергії та джерела питної води (влітку воду привозили самі служителі). За таких обставин постала необхідність пошуку функціональної бази для продовження діяльності Ковчегу, позаяк наявне приміщення закинутого літнього табору неможливо було використовувати через відсутність необхідних комунікацій, а підвести такі комунікації було вкрай проблематичним через наявні юридичні проблеми із власністю на землю.

Наприкінці 2017 року командою Центру було орендовано з можливістю подальшого викупу окремий приватний будинок у с. Піонерське із значною земельною ділянкою, яка до нього прилягає. Цей будинок стає основною базою для розміщення Центру. А уже 16 січня 2018 року на базі зазначеного будинку відновлює свою діяльність і Ковчег. Не зважаючи на складні погодні умови та карантин, протягом наступних місяців щотижня його відвідували від 30 до 60 осіб, серед них значною мірою діти, а під час святкових періодів та канікул – понад 100 осіб. Наполеглива дітвора та молодь не припиняє систематично відвідувати Центр навіть в час, коли не проводяться заняття – практично щодня будинок наповнюють діти: допомагають у господарстві, вчаться, граються, або просто хочуть перебувати в теплій атмосфері спілкування зі служителями. Показовим є й те, що учасниками багатьох занять часто є й батьки, яких із собою приводять діти. Уся діяльність Ковчегу спрямована на створення здорової та дружньої атмосфери, надання кожній дитині рівноцінної уваги, задоволення її духовних та соціальних потреб, а також забезпечення веселого і змістовного відпочинку, покращення фізичного й морального стану дитини.