Духовна подорож у Литву: Молитовний Щит ХСП зростає

Завершилася чергова подорож служителів Християнської Служби Порятунку у Литву. Завданням цієї подорожі, як і низки інших подібних у традиційно католицькі країни, було зміцнення духовного сопричастя з існуючими та пошук потенційних союзників у справі побудови спільного Молитовного Щита. Молитовні інтенції важливі і зрозумілі для всіх, хто задіяний у Щиті, де би вони не знаходилися – здобуття миру на Донбасі, руйнування духовних твердинь в житті України та українців, відродження християнської цивілізації на теренах Об’єднаної Європи, навернення до Бога та покаяння Росії, захист та прозріння Ізраїлю, протидія у сучасному світі духам комунізму, нацизму, антисемітизму, імперіалізму та гендеризму.

Отже в процесі вересневої подорожі на литовську землю відбулася чергова робоча зустріч із сестрами – черницями із Згромадження святого Казимира Сільвією і Довідою та секретарем Конференції настоятельок католицьких жіночих згромаджень Литви францисканкою сестрою Гражіною – станом на сьогодні в єдиних інтенціях уже моляться черниці з дванадцяти таких згромаджень. Також продовжився діалог із соратниками з литовських харизматичних спільнот «Живі Камені» та «Потік Благодаті». Зроблено перший крок і в напрямку налагодження взаємодії у молитовному просторі зі служителями харизматичної спільноти «Новий Заповіт».’

Але були у цій подорожі і дві незвичайні грані. Перша – можливість спільної молитви за ХСП та розвиток транскордонного Молитовного Щита на месі, яку 23 вересня відправив у міському парку Сантакос у Каунасі Папа Римський Франциск. «Християнське життя завжди проходить через хвилини хрестів, які іноді видаються вічними», – мовив Святіший Отець на початку своєї проповіді. А далі продовжив: «Попередні покоління зазнали важких переслідувань, розчарувань з причини депортацій, невпевненості за тих, які не повертались, сорому доносу та зради. Старозавітна книга Мудрості розповідає нам про переслідуваного праведника, який зазнає зневаги та мук лише через те, що є добрим (див. Муд. 2, 10-20)… Скільки людей також і сьогодні могли б розповісти подібну історію із свого особистого життя чи життя когось близького або родича. Скільки разів нам доводилось бачити, як віра людей починає хитатись у таких важких життєвих ситуаціях, бо Бог не з’явився, щоб їх захистити; що самого факту вірності не вистачило для того, аби Бог втрутився в нашу історію. Місто Каунас пережило подібну реальність, що може засвідчити вся Литва, з жахом пригадуючи хоча б Сибір чи ґетто Вільнюса й Каунаса. Можна в унісон з апостолом Яковом сказати: пожадають, убивають, заздрять, ворогують і воюють (Як. 4, 2)».

В процесі свого візиту  Папа Франциск особливим чином вшанував тисячі литовців – героїв національно-визвольної війни з більшовизмом і тисячі литовських євреїв, які були знищені нацистами у роки Другої Світової Війни. Отже в єдиному дусі там, у парку Сантакос, служителі ХСП молилися, стоячи поряд із десятками тисяч литовців, також і за полеглих українських героїв, і за загиблих на теренах України братів – євреїв, прощаючи і каючись за сьогоднішнє та попередні покоління українців.

Друга грань цієї подорожі – знайомство і співслужіння з легендарним ченцем-францисканцем Гедемінасом Нумгаудісом та його братами. Спільна молитва за ХСП, Україну та Литву на так званому «францисканському хуторі» поблизу села Пакутувеней.

Спільне проповідування на спеціальній Службі Божій та навчання для місцевої спільноти служителів у парафії святого Антонія Падуанського, храм якої знаходиться на цьому хуторі на значному віддаленні від навколишніх населених пунктів. Спільне духовне розважання щодо нашої місії у Церкві та світі у сучасних умовах під час тривалих розмов, які точилися в дорозі при черговому переїзді з одного місця призначення у інше. Спільна духовна битва за душу смертельно хворого юнака, яка, як віримо, дарувала йому Царство Боже. Спільний молитовний спомин про тисячі розстріляних євреїв на меморіалі у Кретинзі. У ці дні було багато чого спільного. І ми віримо, що попереду нас ще чекає довгий спільний шлях молитви, розпізнання та служіння, у який ми уже увійшли по Волі Божій та на Його Славу.

Духовна подорож ХСП на литовській землі триває…

 

 

Be the first to comment on "Духовна подорож у Литву: Молитовний Щит ХСП зростає"

Залишити відповідь