Духовний союз під патронатом Йоанна Павла ІІ: Крок зроблено

Під час ранішньої Святої Меси 9 лютого 2020 р. у римсько-католицькій Парафії Пресвятої Діви Марії Матері Церкви (Київ, бульвар Перова, 1-б) відбулася знакова подія: церемонія утворення першої в Україні хоругви Ордену Лицарів Йоана Павла ІІ, а також заснування внаслідок цього Командорії Ордену у Києво-Житомирській дієцезії  РКЦ та Провінції Ордену в Україні.

Месу відправив Ординарій Києво-Житомирської дієцезії РКЦ єпископ Віталій Кривицький, який нещодавно затвердив Статут Ордену, поширивши його дію на територію Дієцезії. До цього моменту Орден діяв лише на теренах Польщі. У церемонії взяла участь численна делегація польських Лицарів Йоанна Павла ІІ, яка напередодні прибула до Києва в зв’язку з цією неординарною та без перебільшення історичною подією у житті польських і українських католиків.

Делегація включала Генерала та практично весь найвищий лідерський склад Ордену. Крім присутніх парафіян свідком церемонії став посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцький.

До складу зазначеної Хоругви увійшли семеро чоловіків, що належать до згаданої вище Парафії. Але їх об’єднує не лише це – всі вони є членами спільноти Віднови у Святому Дусі «Мараната» та діючими служителями Християнської Служби Порятунку. Великим лицарем Хоругви Пресвятої Діви Марії Матері Церкви став Сергій Порошинський, її канцлером Валерій Пацьора, а скарбником Артем Семенець.

Дієцезіальним командором Ордену було визначено Андрія Оленчика. Також в цей день лицарями Ордену стали Ігор Шулік (Шторм), Володимир Завадський та Олександр Салицький. Українським провінціалом за рішенням Генерала Ордена Кшиштофа Васовського на річний термін призначено Володимира Корчинського, який є координатором волонтерського осередку ХСП-Варшава. Обов’язки капелана Хоругви на себе прийняв настоятель Парафії і духовний асистент ХСП брат Сергій Кіппа OFM CAP.

Поширення діяльності Ордену на теренах України покликане сприяти побудові новітнього духовного союзу народів та зміцненню братерства між католиками Польщі та України на тлі спільних загроз і викликів, які постали сьогодні перед Церквою та нашими країнами як на сході, так і на заході. Також мається за мету зробити вагомий внесок у справу діалогу та примирення між поляками й українцями в пам’ять спільного минулого та заради єдиного майбутнього у християнській Європі.

Довідка: Орден Лицарів Йоана Павла ІІ (Ordo Militiae Ioannis Pauli II) — це формаційна програма для чоловіків-католиків. Орден діє як публічне товариство відповідно до положень канону 312 та наступних положень Канонічного Права Католицької Церкви.   Ініціатива заснування Ордену постала у 2011 році в середовищі польських мирян-католиків і за своїм наміром є своєрідним виявом подяки за дар беатифікації Святішого Отця Йоана Павла ІІ. Основна мета Ордену — формування католицьких мирян-чоловіків за прикладом Йоана Павла ІІ (Кароля Войтили), який не раз своїм життям давав свідчення мужності й святості, показуючи, що ці дві чесноти можна об’єднати для більшої слави Божої.

Цю мету Лицарі Йоана Павла ІІ прагнуть реалізувати завдяки активній участі в таких напрямках, як:

  1. прагнення до святості своїх членів;
  2. захист християнських цінностей, зокрема сім’ї та життя (від зачаття до природної смерті);
  3. турбота про розвиток патріотизму та любові до Батьківщини;
  4. поширення вчення Йоана Павла II;
  5. поширення католицької духовності мирян;
  6. взаємна братня допомога;
  7. підтримка духовенства (в усіх сферах життя);
  8. поширення чоловічої духовності;
  9. підтримка християн.

Be the first to comment on "Духовний союз під патронатом Йоанна Павла ІІ: Крок зроблено"

Залишити відповідь