Духовний союз під патронатом Йоанна Павла ІІ: Наступний крок зроблено

На великопісних реколекціях Ордену Лицарів Йоанна Павла ІІ, які проходили наприкінці лютого у Санктуарії Йоанна Павла ІІ у Кракові, вперше в історії Ордену в присутності сотень братів був піднятий національний прапор України. Ця непересічна подія відбулася завдяки присутності на реколекціях братів з Хоругви Пресвятої Діви Марії Матері Церкви, яка була заснована 9 лютого у Києві на базі однойменної римо-католицької парафії. Зазначена хоругва Ордену стала першою на теренах України. Нагадаємо, що тоді до складу хоругви увійшло семеро чоловіків, які водночас є діючими служителями Християнської Служби Порятунку. У реколекціях взяв участь кардинал Станіслав Дзівіч, який протягом багатьох років був особистим секретарем Папи Йоанна Павла ІІ  у Ватикані.

Як уже зазначалося раніше, поширення діяльності Ордену на теренах України покликане сприяти побудові новітнього духовного союзу українського і польського народів та зміцненню братерства між католиками Польщі та України на тлі спільних загроз і викликів, які постали сьогодні перед Церквою та нашими країнами як на сході, так і на заході. Також мається за мету зробити вагомий внесок у справу діалогу та примирення між поляками й українцями в пам’ять спільного минулого та заради єдиного майбутнього у християнській Європі.

В процесі реколекцій відбулося предметне обговорення конкретних кроків Ордену на шляху досягнення вказаних вище цілей, зокрема, було досягнуто згоди щодо початку спільного служіння в рамках Молитовного Щита ХСП – за основу взято молитовні наміри за Україну, Польщу і Литву. Також в центр молитовного служіння поставлено Росію в дусі Фатімських Об’явлень.

Довідка: Орден Лицарів Йоана Павла ІІ (Ordo Militiae Ioannis Pauli II) — це формаційна програма для чоловіків-католиків. Орден діє як публічне товариство відповідно до положень канону 312 та наступних положень Канонічного Права Католицької Церкви.   Ініціатива заснування Ордену постала у 2011 році в середовищі польських мирян-католиків і за своїм наміром є своєрідним виявом подяки за дар беатифікації Святішого Отця Йоана Павла ІІ. Основна мета Ордену — формування католицьких мирян-чоловіків за прикладом Йоана Павла ІІ (Кароля Войтили), який не раз своїм життям давав свідчення мужності й святості, показуючи, що ці дві чесноти можна об’єднати для більшої слави Божої.

Цю мету Лицарі Йоана Павла ІІ прагнуть реалізувати завдяки активній участі в таких напрямках, як:

  1. прагнення до святості своїх членів;
  2. захист християнських цінностей, зокрема сім’ї та життя (від зачаття до природної смерті);
  3. турбота про розвиток патріотизму та любові до Батьківщини;
  4. поширення вчення Йоана Павла II;
  5. поширення католицької духовності мирян;
  6. взаємна братня допомога;
  7. підтримка духовенства (в усіх сферах життя);
  8. поширення чоловічої духовності;
  9. підтримка християн.

Be the first to comment on "Духовний союз під патронатом Йоанна Павла ІІ: Наступний крок зроблено"

Залишити відповідь