Ґабріелла Ґамбіно: Пандемія виявила, що сім’я – це найцінніший ресурс суспільства

Коронавірусна пандемія спонукає Церкву серйозно розглянути виклики, що стоять перед нею, а також дорогоцінні перлини, які дав Господь для її побудови. «Без сумніву, найціннішою з цих перлин є сім’я», – наголосила Ґабріелла Ґамбіно, Заступниця Секретаря Дикастерії в справах мирян, родини й життя.

с. Лідія Короткова, СНДМ – Ватикан

Переглянути методологію та зміст приготування молодих людей до подружжя, супроводжувати наречених на цьому шляху, допомагати їм зрозуміти глибоку цінність подружнього зв’язку, що є знаком присутності Христа в їхньому житті, бути поруч із сім’ями, підтримувати батьків у вихованні дітей, надавати простір душпастирському служінню людям похилого віку та найнезахищенішим у родинах, – на такі невідкладні завдання вказала Ґабріелла Ґамбіно, Заступниця Секретаря Дикастерії в справах мирян, родини і життя, яка в цьому ватиканському відомстві очолює Відділ у справах сім’ї та захисту життя, промовляючи у відеозверненні до Єпископської Конференції Колумбії з нагоди їхньої 110-ї Пленарної Асамблеї, що відбувалась на тему: «На служінні Євангелію, для надії Колумбії». З причини пандемії Covid-19 проведено віртуальну зустріч, що завершилась 8 липня 2020 року.

Родини потребують допомоги

У відеопосланні, спираючись на власний досвід «дружини та матері п’ятьох дітей», пані Ґабріелла Ґамбіно вказала, на пріоритети та завдання душпастирства сімей, насамперед наголошуючи, що «в час коронавірусної пандемії сім’ї усього світу виявились найважливішим ресурсом суспільства. Вони не тільки є основою економічного, соціального та освітнього розвитку, але своєю стійкістю вони перетворились на рушійну силу суспільства, виявляючи відповідальність, солідарність, взаємоподіл та взаємодопомогу в труднощах». Але вони не можуть впоратись самі, – їм потрібна допомога з боку Церкви. «Душпастирство сімей – це великий виклик для Церкви, яка повинна вказати новим поколінням, що родина – це не тільки втома та труднощі, але й радість, покликання й щастя».

Домашня Церква

Звертаючись до Єпископату Колумбії, Заступниця Секретаря Дикастерії в справах мирян, родини й життя, нагадала, що подружня пара є, насамперед, «домашньою Церквою». Тому духовні провідники та вихователі повинні допомагати родинам відкривати присутність Христа в їхньому повсякденному житті.

Однією з великих проблем сучасних сімей є виховання дітей у християнському дусі. На думку Ґабріелли Ґамбіно, Церква повинна активно супроводжувати батьків, щоб вони вміли виходити назустріч суспільству, в якому панує технологія, що віддаляє молодь від справжніх людських і родинних стосунків, суспільства, яке у фальшивому світлі представляє подружні та сімейні цінності.

Приготування до подружжя

За словами Заступниці Секретаря Дикастерії в справах мирян, родини й життя, ще недостатньо зроблено для того, аби приготування до Таїнства Подружжя стало справжнім катехуменатом. Папа Франциск вказав на необхідність «встановити катехуменальні маршрути для подружнього життя», отже, відповідний душпастирський супровід повинен би тривати, принаймні, протягом перших десяти років подружжя. Церква повинна допомагати молодим людям будувати свою сім’ю на скелі. Рішення одружитися, народжувати й виховувати дітей – це не те ж саме, що вибрати професію або купити новий будинок. Подружжя – це покликання й місія, це відповідь на Божий поклик. І саме з таким наставлення слід виховувати дітей, адже сім’я – це покликання й дорога святості.

Сім’ї й похилі віком

Закінчуючи відеозвернення до Єпископів Колумбії, Ґабріелла Ґамбіно підкреслила необхідність пастирського піклування літніми людьми та найбільш незахищеними у родинах. «У суспільстві, де присутність літніх людей є статистично дуже великою, потрібно навчитись відкрити цінність цієї присутності. Вони становлять велику частку Божого люду. Потрібно допомогти їм наново відкрити багатство свого хресного покликання, щоб стати дійовими особами нової євангелізації. «Ми повинні цінувати дари та харизми похилих віком людей, а також їхню надзвичайну здатність молитись і передавати віру молодим поколінням. Одночасно, потрібно дбати й про їхнє духовне життя. Не залишаймо їх самотніми, ні матеріально, ні духовно».

Джерело: Vatican News

Be the first to comment on "Ґабріелла Ґамбіно: Пандемія виявила, що сім’я – це найцінніший ресурс суспільства"

Залишити відповідь