Глави українських церков привітали українців з Різдвом

Глави українських церков сьогодні, 6 січня, привітали українців з Різдвом Христовим і побажали миру та єдності. 

Патріарх УПЦ КП Філарет. Фото: radiosvoboda.org

Патріарх Київський і всієї Руси-України УПЦ КП Філарет (Денисенко) у своєму посланні бажає українському народу миру, єдності та просить Господа, щоби «Він дарував нам перемогу над видимими і невидимими ворогами».

«У цей радісний святковий день вітаю вас, дорогі браття і сестри, з Різдвом Христовим і Новим роком. Вітаю зі святом наші Збройні сили, вірних і мужніх захисників нашої Батьківщини, які не шкодують навіть свого власного життя. Вітаю всіх наших земляків-українців, розсіяних по всьому світу: в Америці і в Канаді, в Європі і в Австралії, які люблять свою Батьківщину і допомагають їй.

У ці радісні святкові дні подякуймо Господу нашому Ісусу Христу за Його безмежну любов до нас, грішних, щоб Він дарував нам перемогу над видимими і невидимими ворогами, мир, єдність українського народу і благоденство. Будемо керуватися у своєму житті правдою і любов’ю, які можуть привести нас до вічного блаженного життя. Нехай світлосяйне проміння Вифлеємської зірки осяює наші душі і серця світлом миру, любові і правди», – пише Предстоятель Київського Патріархату.

Глава УГКЦ Святослав (Шевчук). Фото: kyivsobor.ugcc.org.ua

Глава УГКЦ Святослав (Шевчук) у своєму Різдвяному привітанні закликає звернути свою увагу на обездолених людей:

«Дорогі в Христі! Щоб гідно святкувати Різдво, ділімося з убогими – всякого виду бідності – тим багатством, яке ми, віруючі люди, посідаємо, насамперед духовними дарами, а відтак і матеріальними благами. Нехай прадідівська коляда, яка вітає Царя в бідному вертепі, буде для нас Божим заповітом наближатися до вбогих і збагачувати їх скарбами нашої святої віри. Похиляймося над Христом, присутнім у наших нужденних братах і сестрах, даючи їм відчути близькість Бога, який огортає кожного своїм безмежним милосердям і своєю безумовною любов’ю. Завітаймо з колядою до наших воїнів у місцях їхнього перебування – чи то в домівках, до яких вони повернулися після виконали святого обов’язку захисту Батьківщини, чи у військових частинах, чи на фронті. Навідаймося до постраждалих від бойових дій, приймімо до свого серця біль убогого та потребуючого – так ми приймемо Христа із Пресвятою родиною, збагатимо наш дім, родину та суспільство невичерпними Божими скарбами, «яких ані міль не точить, ані злодії не викрадають» (Мт. 6, 19-20). До цього кличе нас свята Церква, коли співає: «Приготуймося нині духом і поспішімось зустрінути чистими очима і добрими ділами Того, хто своїм чудесним народженням схотів прийти до своїх. Він народжується у Вифлеємі, щоб нас, позбавлених райського життя, зі свого милосердя, знову до нього ввести» (Стихира з Вечірні Неділі перед Різдвом)».

Митрополит Онуфрій. Фото: Мусієнко Владислав/УНІАН

Предстоятель УПЦ (МП) Онуфрій (Березовський) побажав священнослужителям та мирянам здоров’я, спасіння та щастя:

«Нехай кожен із нас несе Народженому Спасителю смиренну вдячність за Його любов до нас, падших, за те самоприниження, яке Спаситель перетерпів, щоб нас возвисити, щоб повернути нам втрачене вічне життя і подарувати нам радість, яка робить наше життя щасливим і приємним ще тут, на землі.

Ще раз поздоровляю усіх Вас, дорогі брати і сестри, з Празником Різдва Христового. Бажаю усім здоров’я, спасіння і щастя. Нехай благодать радості, яку приніс на землю Син Божий, спочиває в наших смиренних серцях, як Він Сам, наш Спаситель і Господь, колись спочив на пречистих руках Своєї Матері, Пречистої Діви Марії.

Нехай радість, Божий мир і благовоління наповнюють наші сім’ї, нашу Українську Державу і увесь Божий світ. Амінь».

Предстоятель УАПЦ Макарій. Фото: risu.org.ua

Предстоятель УАПЦ Макарій (Малетич) у своєму Різдвяному посланні акцентував на тому, для чого прийшов Спаситель людства:

«Прийшов Месія-Христос, сповнений пророцтва та сподівання народів. Прийшов Син Божий у плоті, якого хотіли бачити патріархи і пророки. Прийшов Архієрей майбутніх благ, Першосвященик по чину Мелхиседека, щоб принести нам вічне благословення. Прийшов Законодавець, Засновник нового закону, подаючи закон уже не на скрижалях кам’яних, але пишучи його на людських серцях Духом Святим. Прийшов Бог від величі до смирення. Той, Кому немає переходу з місця на місце, всюди бо Він є присутній, сьогодні приходить народитися плоттю, щоб людину народити духом у життя вічне і зробити її спадкоємцем вічного Царства свого. Нехай же всі ми його отримаємо, благодаттю самого Господа нашого Ісуса Христа».

«Сьогодні, коли радіють на небесах Ангели і нічна темрява землі наповнюється світлом Вифлеємської зірки, направимо наші серця і молитви до Вифлеємської печери, щоб отримати благословення від Новонародженого Христа Спасителя.- йдеться у різдвяному посланні Постійної Конференції Українських православних єпископів поза межами України. – Відкриймо Новонародженому Спасителю наші серця, щоб вони стали тим місцем, в якому Він народиться і буде перебувати. Нехай маленький Ісус благословить вас, наповнить благодаттю, спокоєм, надією і духовною радістю, зміцнить вас духовно і фізично і подасть Свою благодатну допомогу нести ваш земний хрест. Нехай кожний з нас зрозуміє, що від сьогодні, ми не є одні, ми не є покинуті, ми не є сироти. З нами Бог!

Ще раз вітаємо вас з великим празником Різдва Христового і молитовно бажаємо вам, щоб Новий 2018 рік був мирним і благословенним від Господа».

Вселенський патріарх, предстоятель Константинопольської православної церкви Варфоломій I. Фото: ZIK/EPA/SEBASTIEN NOGIER

Вселенський Патріарх Варфоломій у Різдвяному посланні нагадав, що у 2018 році виповнюється 70-річний ювілей всесвітнього проголошення прав людини, однак цю Декларацію, де висвітлено загальні високі ідеали, нині ігнорують та по-різному їх тлумачать:

«Церква не може ігнорувати ці загрози для людської особи, – пише Патріарх. – «Нема нічого більш священного за людину, природу якої прийняв Бог». Ми боремося за людську гідність, для захисту свободи і справедливості людини, добре знаючи, що «справжній мир походить від Бога», що трансцендентна тайна втілення Слова Божого та обоження людини по благодаті розкриває істину про свободу і про божественну долю людини…».

Митрополит Львівський РКЦ в Україні Мечислав Мокшицький. Фото: risu.org.ua

Митрополит Львівський архиєпископ РКЦ Мечислав Мокшицький побажав кожному у час Різдва відкрити двері своїх серць Христові.

«Різдво – це час добрих слів, сімейних зустрічей, подарунків, святкового настрою… Христос посеред нас! Він прагне увійти і оселитися в кожній людині, в кожному людському серці. B світлі цієї істини про Божу Присутність бажаю кожному з Вас: відкрийте двері Ваших серць Христові! З Ним увійде до них мир, ясність, радість, надія, взаємне прощення, спасіння і життя», – зазначає Голова конференції римо-католицьких єпископів України, – повідомляє РІСУ.

Джерело: ZIK.ua

Be the first to comment on "Глави українських церков привітали українців з Різдвом"

Залишити відповідь