19 липня 2019 р. Львів

Початок о 17.00 від залізничної станції Клерарів.

Закінчення о 19.00 в урочищі Піски.

19 липня 2019 року у Львові відбудеться подія під назвою «Хода пам’яті та життя». Ініціатори: католицька спільнота «Живий вогонь», що діє при Римсько-Католицькій парафії Св. Антонія у Львові у співпраці з Центром незалежних харизматичних християнських церков України (Повного Євангелія)  за участю гостей з Німеччини, Австрії, Польщі та Ізраїлю. Хода вирушить о 17.00 від залізничної станції Клепарів (вул. Шевченка, 158) пройде попри мур колишнього Янівського табору (тепер ЛВК №30) і о 17.30 прибуде до урочища Піски. В Урочищі Піски планується зустріч учасників Ходи з представниками єврейської спільноти Львова, України та Ізраїлю.

Цілі Ходи пам’яті і життя: пригадати минуле і дати можливість говорити тим, які пережили Голокост;  делегація з Німеччини має намір покаятися перед євреями, українцями та представниками інших народів, які мешкають в Україні за зло заподіяне нацистами під час Другої світової війни; зняти покривало мовчання про події 1941-45 рр. та про масове знищення євреїв під час Другої світової війни; примирення між нащадками нацистів і нащадками жертв Голокосту; виступ проти антисемітизму та на підтримку Ізраїля.

Залізнична станція Клепарів була останнім етапом шляху багатьох євреїв Львова до смерті. Звідти з березня 1942-го і до початку 1943 рр. гітлерівці відправили в газові камери Белжця десятки тисяч євреїв. По цій дорозі також пройшло більше півмільйона галицьких євреїв, відправлених на знищення.

Янівський табір – табір примусової праці Lemberg (Zwangsarbeitslager-Lemberg, ZAL-L) розташований на околиці міста, безпосередньо пов’язаний з львівським ґетто, звідки євреїв відправляли на примусові роботи або ж безпосередньо на смерть. Табір був ключовою частиною механізму терору в окупованому Львові.

Урочище Піски – місце масових розстрілів єврейського населення Львова у роки нацистської окупації, що розташовувалося неподалік Янівського табору.  У Пісках здійснювали масові розстріли практично увесь час, ще з початку існування табору. Відтак, ці місця також стали називати «Долиною смерті».

Довідка. Ініціатор «Ходи життя» – Джобст Біттнер. Він засновник (1987 р. ) і пастор Tübinger Offensive Stadtmission (TOS) в Тюбінгені, Німеччина. TOS є протестрантською  вільною церквою і місійною платформою євангельсько-харизматичного напрямку. Сьогодні служіння TOS складається з помісних, національних та міжнародних відділень.

Джобст Біттнер став одним з ініціаторів організації заходів, що сприяють примиренню між тими, хто вижили під час Голокосту та нащадками винних. У квітні 2007 року TOS вперше організувала «Марш життя», що  пройшов дорогою, якою вели ув’язнених на страту. З 2009 року ці заходи також проходять у міжнародному масштабі, як «Марші пам’яті».

За даними TOS, «Марш життя» з 2015 року є незалежною асоціацією.  У 2011 і 2015 роках він був вшанований ізраїльським Кнессетом за його особливу прихильність до тих, що пережили Голокост.

Зараз «Марш життя» – це міжнародний рух з центром у Кесарії.  Самі марші відбулися вже в більш ніж 200 містах, 15 країнах світу.

Також нагадуємо, що відбудеться  ІІ Екуменічна месіанська конференція “Єдність Церкви і народу Ізраїля у Божому задумі”