Христова Церква в Очікуванні Другого Приходу Ісуса

Всі ми так чи інакше чули, що сьогодні живемо у так звані Останні Часи, а наша Церква – Церква Останніх Часів. Коли спробуємо трохи погуглити з цього приводу, то, як правило, в першу чергу отримаємо посилання на Церкву Ісуса Христа Святих Останніх Днів – найбільшу гілку мормонізму, яку хтось уважає християнською деномінацією, а хтось ні. Жодним чином не намагаючись оцінити рівень святості мормонів, бо всім нам лише Бог Єдиний Суддя, водночас не можемо погодитися зі своєрідною “монополією” на роль Церкви Останніх Часів. Це стосується всіх без виключення християнських конфесій та деномінацій. Адже все розпочалося з Ісуса Христа, все лише Ним і завершиться. Бо саме Він – Альфа і Омега, Початок і Кінець. 

Якою має бути Христова Церква Останніх Днів: говорить Писання

Церква = Обитель Божої Благодаті  = Скликання Вірних = Народ Отця = Містичне Тіло Христове = Місце Вилиття Дарів Святого Духа… Ми, християни, знаємо про свою Церкву багато. Власне як і про її еволюцію згідно споконвічного Божого Задуму. Зокрема, читаємо у Катехизмі Католицької Церкви: «759 … Церква була заповідана у прообразах від початку світу; вона була чудесно приготовлена в історії народу Ізраїля і в Старому Завіті; врешті, вона була заснована в останніх часах і об’явлена через вилиття Святого Духа і при кінці світу осягне своє завершення у славі» (ІІ Ватиканський Собор, Догм, конст. « Lumen gentium», 2.)».

Спробуймо уважніше подивитися на те, що ми знаємо про так звані Останні Часи або іншими словами Останні Дні, бо часи на цьому не завершуються, а лише закінчується період, що передує Епосі Церкви, Завершеної в Славі. І власне що, виходячи із особливостей зазначеного періоду, Господь очікує від своєї Церкви, для чого її готує і до чого закликає.

Отже Церква була передбачена Богом споконвіку, з моменту створення людини. Вона – це Скликання Дітей перед  Лицем Отця для Сопричастя з Ним. Однак, Період Невинності  закінчується вигнанням людей з Едему внаслідок гріхопадіння. Тоді розпочинається Епоха Приготування Церкви Отцем, яка охоплює так звані періоди Моралі і Совісті  (завершується Вавилонською вежею), Патріархів (від Авраама до Йосипа) і Закону (від Мойсея і до Ісуса). А далі Ісус засновує Церкву, Головою якої Він є Сам, розпочинаючи у такий спосіб процес Скликання Божого Народу у Новому Завіті. Згадаємо, як говорить про це Ісус:

Матея 16:19

ти – Петро (скеля), І я на цій скелі збудую мою Церкву й що пекельні ворота її не подолають.                        

Заснована Ісусом Церква об’являється Святим Духом у П’ятидесятниці. Так розпочинаються Останні Дні перед Другим Приходом Ісуса Христа або іншими словами Період Благодаті.

 Отож ми знаємо точно, коли розпочалися Останні Дні. Однак не знаємо, коли вони завершаться, бо сказано:

 Матея. 24

 1. А про той день і годину ніхто не знає, ані ангели небесні, – лише один Отець.
 2. Як було за днів Ноя, так буде й за днів Сина Чоловічого.
 3. Бо як за днів перед потопом, їли й пили, женилися та віддавались аж до дня, коли Ной увійшов у ковчег,
 4. і ніхто не знав нічого, аж поки не прийшов потоп і забрав усіх, – так буде й прихід Сина Чоловічого.
 5. Тоді з двох, що будуть у полі, одного візьмуть, другий залишиться.
 6. Дві молотимуть на жорнах: одну візьмуть, друга залишиться.
 7. Чувайте отже, бо не знаєте, якого дня Господь ваш прийде.

Саме про це Ісус ясно і однозначно говорить і у інших місцях Євангелій, зокрема, у притчах про невірного управителя та десять дів. Отже ми не знаємо, коли завершаться Останні Дні, але водночас Писання вказує на ознаки, які будуть характерними для цього пероіду історії людства. Дивимося:

2 Тимотея 3

 1. Знай, що за останніх днів настануть скрутні часи,
 2. бо люди будуть самолюби, грошолюби, зарозумілі, горді, наклепники, батькам непокірні, невдячні, безбожні,
 3. без любови, непримирливі, осудливі, розбещені, жорстокі, недобролюбні,
 4. зрадники, нахабні, бундючні, більше розкошолюбні ніж боголюбні,
 5. – мають бо сповид побожности, сили ж її зреклися. І тих цурайся!
 6. Та й усі, що побожно хочуть жити у Христі Ісусі, будуть переслідувані.
 7. А лихі люди й дурисвіти будуть чим далі, тим до гіршого посуватися, зводячи інших, і самі зведені.

 Або ж Матея 24

 1. Ісус у відповідь мовив їм: “Глядіть, щоб ніхто не звів вас.
 2. Багато бо прийде в моє ім’я, що будуть казати: Я – Христос, – і зведуть багатьох.
 3. Ви почуєте про війни та воєнні поголоски; глядіть же, не тривожтесь, бо треба, щоб це все сталося, але це не кінець ще.
 4. Народ бо на народ повстане й царство на царство. Голод, чума та землетруси будуть по різних місцях,
 5. та все це – початок страждання.
 6. Тоді видадуть вас на муки й уб’ють вас; вас будуть ненавидіти всі народи імени мого ради.
 7. Багато тоді спокусяться і видаватимуть один одного й будуть ненавидіти один одного.
 8. Чимало лжепророків устане і зведуть багато людей.
 9. Через те, що розбуяє беззаконня, любов багатьох охолоне.
 10. Але хто витримає до останку, той спасеться.
 11. І ця Євангелія Царства буде проповідуватись по всьому світі, на свідоцтво всім народам. І тоді прийде кінець.

Жан-Леон Жером “Остання молитва християнських мучеників”

Хтось скаже: тут мова йде про реалії, притаманні саме для  життя кількох останніх людських поколінь та власне про події минулого і триваючого нині століть у історії нашої цивілізації. Погляньте навколо – у Азії та Африці християн переслідують та вбивають тисячами, в Росії християнство є продовженням державної машини, як колись у Візантії, в країнах Західного Світу панують духовна деградація і так звані «загальнолюдські цінності», десятки народів потерпають зараз від катаклізмів, воєн, голоду, хвороб… Це безумовно вірно. Але насправді ніколи протягом всіх Останніх Днів не було інакше. Було по-іншому, але не інакше. Апостол Йоанн всього за кілька десятків років після Смерті і Воскресіння Ісуса говорить у своєму посланні так:

1 Йоанна 2:18

Дітоньки, остання це година! І як ви чули, що має прийти антихрист, а тепер багато антихристів постало, то з цього пізнаємо, що остання година настала.

Таким чином, Останні Дні неперервно та незмінно тривають від Пятидесятниці і до сьогодні. Ті самі Часи. Для тієї ж самої Церкви Христової – Обявленої у Святому Дусі Церкви, про яку Каатехизм Католицької Церкви говорить так:

«767  Коли була завершена справа, яку Отець доручив Синові вчинити на землі, у день П’ятдесятниці Дух Святий був зісланий, щоб безперервно освячувати Церкву». Тоді «Церква явилася відкрито перед усіма і почалося поширення Євангелія через проповідування». Через те, що Церква є «скликанням» усіх людей до спасіння, вона є за своєю природою місіонерська, післана Христом до всіх народів, щоб зробити їх учнями.

768    Щоб Церква могла сповнити свою місію, Святий Дух «наділяє її різними ієрархічними і харизматичними дарами і через них керує нею». «Церква, наділена дарами свого Засновника, вірно зберігаючи Його заповіді любові, покори і самовідречення, отримує місію проповідувати Царство Христа і Бога і впроваджувати його в усіх народах; вона є зародком і дочатком цього Царства на землі».

Саме про такі Дні та про таку Христову Церкву говорить Господь через старозавітніх пророків та своїх апостолів:

Йоіла 3

 1. А після цього я виллю мій дух на всяке тіло. Ваші сини й ваші дочки будуть пророкувати, вашим старим сни будуть снитись, і ваші юнаки будуть бачити видіння.
 2. Та й на рабів та на рабинь того часу я виллю мій дух.
 3. Я знаки дам на небі й на землі: кров і вогонь, і стовпи диму.
 4. Сонце обернеться у пітьму, а місяць у кров – раніше, ніж настане день Господній, великий і страшний.
 5. І кожен, хто призве ім’я Господнє, спасеться; бо на горі Сіоні й у Єрусалимі будуть ті, що заціліють, як то Господь сказав був; і між тими, що зостануться живими, – тії, що їх Господь покличе.

Ісаї 44:3

Бо я виллю воду на спраглу землю, потоки вод на сушу. Я виллю мій дух на твоїх потомків, моє благословення   на твоїх нащадків.

 Єзекеїла 36:26-27

Я дам вам нове серце, і новий дух вкладу в ваше нутро. Я вийму кам’яне серце з вашого тіла й дам вам серце тілесне.  Я вкладу в ваше нутро дух мій і вчиню так, що ви будете ходити в моїх заповідях та берегти й виконувати мої установи.

 Єремії 31:31-34

Ось прийдуть дні, – слово Господнє, – і я створю з домом Ізраїля та з домом Юди новий завіт. Не такий завіт, який я заключив з їхніми батьками, коли взяв був їх за руку, щоб вивести з Єгипетського краю. Завіт той – мій завіт! – вони його зламали, хоч я був їхнім Владикою, – слово Господнє.  Ні, ось який завіт я створю з домом Ізраїля після тих днів, – слово Господнє: Вкладу закон мій у їхнє нутро і напишу його у них на серці. Я буду їхнім Богом, вони ж моїм народом.

Луки 10:16-20

Повернулись сімдесят два з радістю, кажучи: “Господи, навіть і біси коряться нам з-за Твого імени.” Він же сказав їм: «Я бачив сатану, що, наче блискавка, падав з неба.    Ось Я даю вам владу наступати на зміїв, скорпіонів і на всю ворожу силу – й ніщо вам не пошкодить. Одначе, не радійте тому, що духи вам коряться, але радійте тому, що ваші імена записані на небі.

Луки 12:49-51

Вогонь прийшов я кинути на землю – і як я прагну, щоб він вже розгорівся! Хрищення маю я прийняти й як мені важко, докіль воно не здійсниться. Гадаєте, що я прийшов мир дати на землі? Ні бо, кажу вам, – але розділ.

 Такими є Останні Дні перед Другим Приходом Ісуса Христа. Але чи є сьогодні Христова Церква такою, якою вона була на початку цих Днів і якою була покликана залишатися до їх завершення  – Церквою, народженою П’ятидесятницею? Церквою, яка діє в повноті Влади, Сили та Помазання, які були даровані Христом в момент її Об’явлення Святим Духом? Церквою, яка є не лише безумовно святою, вселенською та єдиною, але й залишається істинно апостольською? Християнам не варто і далі зволікати з відповідями на ці запитання.. Адже сказано, що ніхто не знає, коли станеться Це:

Матея 24

 1. Ось я попередив вас.
 2. Коли вам, отже, скажуть: Ось він у пустині, – не виходьте; ось він, у криївках, – не вірте!
 3. Як блискавка, що на сході блисне й вмить аж на самім заході сяє, так буде й прихід Чоловічого Сина.
 4. Де бо є мрець, там і орли зберуться.
 5. Негайно по тих днях скорботних сонце затьмиться, місяць не дасть більше свого відблиску, зорі падатимуть з неба і захитаються небесні сили.
 6. Тоді на небі з’явиться знак Сина Чоловічого, і тоді заридають усі племена землі й побачать Чоловічого Сина, що надходитиме на небесних хмарах з потугою та славою великою.
 7. Він пошле своїх ангелів із сурмою вельми голосною, і ті зберуть вибраних його з чотирьох вітрів, від одного аж до другого кінця неба.

 

 

 

Be the first to comment on "Христова Церква в Очікуванні Другого Приходу Ісуса"

Напишіть відгук