Християнська Служба Порятунку ‒ екуменічне християнське служіння, що несе євангельські цінності та найнеобхіднішу допомогу в найгарячіші точки. Останні тижні такою точкою на фронті стала Авдіївка, де живуть 25 тисяч осіб, з них близько двох тисяч ‒ діти. За шкільними списками 1400 дітей навчаються в Авдіївці під постійними обстрілами з боку проросійських бойовиків.

В Авдіївці, як і в інших містах по лінії фронту, вже тривалий час працюють капелани і рятувальники Християнської Служби Порятунку (ХСП), а за період ескалації конфлікту долучалися ще й оперативно-рятувальні команди: приєднувалися служителі, відряджені з інших тактичних груп ХСП (Маріуполь, Старобільськ, Мар’їнка, Штаб ХСП). Таким чином було утворено зведений оперативно-рятувальний підрозділ, що, на прохання Військово-цивільної адміністрації, відповідає за забезпечення продуктами харчування, медикаментами, теплими речами, а також допомагає відновлювати зруйноване житло мешканцям району Старої Авдіївки, що найчастіше зазнає обстрілів.

Крім цього мобілізувалися резервні групи капеланів та рятувальників, які в разі потреби негайно приєднаються до побратимів у Авдіївці. У посиленому режимі працюють також служителі Штабу і Волонтерського Крила ХСП для забезпечення належного рівня координації, тилового забезпечення та прийому біженців. Служителі зі складу центральної заступницької групи Молитовного Щита ХСП провадять молитви у цілодобовому режимі.

«На початку нашим нагальним завданням було визначити кількість сімей, які залишаються у районі старої Авдіївки, вивчити їхні потреби та за сприяння Військово-цивільної адміністрації міста налагодити забезпечення найнеобхіднішим. Насамперед ідеться про продукти харчування, медикаменти, теплі речі. Сьогодні наш день починається з Військово-цивільної адміністрації, де ми уточнюємо поточну ситуацію та узгоджуємо дії.

Далі розбиваємося на оперативні групи, визначаємо маршрути і об’їжджаємо Стару Авдіївку, зокрема, і мікрорайон Східний. Ця частина міста перебуває під постійними обстрілами. Сюди практично не доїжджають волонтери і благодійники, а в багатьох людей, особливо похилого віку, немає можливості та сил добиратися до пунктів роздачі “гуманітарки”, розташованих у центрі міста. Ми привозимо їм ліки, їжу, речі для виживання. Все це зібрали та передали нам людьми, які живуть там, де війни немає. І, що найголовніше, ми не обмежуємося лише наданням гуманітарної допомоги. Наша місія ‒ обійняти й утішити, ми слухаємо їх і молимось за них», ‒ розповів рятувальник ХСП Олександр (Падре).

Служимо в таких точках, куди навіть деякі підрозділи ДСНС не хочуть їхати

Капелани, рятувальники та парамедики з власної згоди залишилися в найнебезпечнішому місці Авдіївки, що межує з так званою «промкою», бо в цьому районі Старого міста теж живуть люди і є малі діти. По житлових кварталах ведеться постійний артилерійський обстріл, служителі перші прибувають в обстріляні будинки, готові надати допомогу, за потреби евакуювати мешканців або засклити вікна, відновити дах чи стіни.

«Ми служимо в таких точках, куди навіть деякі підрозділи Державної служби надзвичайних ситуацій (ДСНС) не готові їхати, а після останніх подій ‒ тим більше. А наші хлопці сказали, що будуть тут доти, доки буде потрібно. Зараз в Авдіївці вже є багато різних організацій, зокрема й міжнародних. ДСНС і Цивільно-військове співробітництво (CIMIC ‒ Civil-Military Cooperation) працюють тут за замовчуванням, бо це державні структури. З християнських чи волонтерських організацій, окрім ХСП можна виокремити Карітас, волонтерів Петра Дудника зі Слов’янська. Це ті, хто не просто тут працює, а хто тут уже тривалий час живе. Вони забезпечують їжею, одягом і всім необхідним. Але проблема в тому, що старші люди з-під “промки” по ту “гуманітарну” не дійдуть. Та й ніхто під градами не дійде. Тому служителі ХСП вирішили працювати в зоні, куди через великі ризики рідко заїжджають волонтери численних гуманітарних організацій. Саме тому ми в Старій Авдіївці», — розповідає командир ХСП Ігор Шулік (Шторм).

Без перебільшення: кожна година під обстрілами ‒ це унікальна історія. Таких історій уже сотні й кожна з них заслуговує на окрему розповідь. Ось одна з них, яку розповідає командир ХСП Ігор Шулік (Шторм):

«Уже більше п’яти днів Авдіївку потужно обстрілювали. Ми з командою прибули до житлового будинку, що в нього влучив снаряд, повністю розбив квартиру, де живуть люди. З нами був військово-тактичний медик, і ми терміново виїхали, щоб ліквідувати наслідки цього обстрілу. Квартиру було геть зруйновано, розбито газові труби, не залишилося ні вікон, ні стін, добре що хоч люди вціліли. Весь другий поверх був у вогні, й ми запропонували допомогти евакуюватися (зараз в Авдіївці працює наша оперативна група з п’ятнадцятьох осіб і тільки наших ХСП ‒ п’ять машин). Але з помешкання ніхто не виїхав… Цілу ніч тривали серйозні обстріли, на ранок ‒ поодинокі вибухи, наші хлопці налаштовані на подальшу працю тут до закінчення цієї напруги…»

Довідка: Християнська Служба Порятунку — екуменічне служіння, що об’єднує римо-католиків, греко-католиків, православних, баптистів, п’ятидесятників, протестантських харизматів, месіанських євреїв. Заснована на базі київської римо-католицької парафії Марії Матері Церкви, і нині до лав служителів входять капелани, рятувальники, медики, волонтери тилу, молитовники молитовного Щита, журналісти і психологи з різних конфесій. Центри ХСП розкинуто всією лінією фронту, зокрема й на «мінусах». Окрім Авдіївки, центри ХСП нині здійснюють гуманітарну та молитовну місію у районі Маріуполя, Станиці Луганської-Старобільську, Мар’їнки-Красногорівки та Бахмута.

Ел.пошта: hq@crs-center.org

Телефони штабу ХСП:
+38 (063) 913 6444,
+38 (097) 913 6444,
+38 (050) 913 6444

Адреси в інтернеті:
http://crs-center.org/
https://www.facebook.com/crsua/

Адреса:
м. Київ, бульвар Перова, 1-б (Парафія Пресвятої Діви Марії Матері Церкви)

Фото: веб-сторінка ХСП

Джерело: “Папа для України”