ХСП долучилась до організації волонтерсько-мистецької місії Творчої сотні «Рух до перемоги» у прифронтовій зоні

Християнська служба порятунку долучилась до організації волонтерсько-мистецької місії Творчої сотні «Рух до перемоги» (Старокостянтинів, Хмельницька область) у прифронтовій зоні.

konts2Зокрема, відбулися концерти Творчої сотні «Рух до перемоги» та колективу «42-го гарнізонного будинку офіцерів» в авдіївських навчальних закладах (ЗОШ №7 та ПТУ №43).

«Ми допомогли вирішити організаційні питання, щоб це творче дійство могли побачити діти Авдіївки», – розповів капелан ХСП Володимир (Швед).

shkokon1Свято відбувалося під гаслом «З любов’ю заради миру» та вдалося на славу. Глядачі підспівували і щиро дарували свої аплодисменти.

«Уперше в своєму літописі Творча сотня “Рух до перемоги” разом із «42-гим гарнізонним будинком офіцерів» навідалася з концертом до школи. Співпрацюючи з Християнською службою порялунку, відгукнулися на заклик капелана Володимира і наочо продемонстрували маленьким українцям в Авдіївці, що на Хмельниччині і Київщині живуть веселі, драйвові, талановиті і зовсім не укропо-фашистські українці, котрі їдять маленьких дітей», – повідомила на своїй сторінці у Facebook письменниця і волонтерка Оксана Радушинська.

shkokon2Вона розповіла, що волонтери Творчої сотні спілкувалися з дітьми, влаштовували інтерактиви, пускали “хвилю”, разом співали і говорили про свої шкільні роки, про Україну, про мир, про Всесвіт про майбутнє. І всі разом, стоячи співали “Воины света”.

Далі – враження О.Радушинської та фото, орилюднені на її сторніці у Facebook.

“Їм було незвично і цікаво. Нам було незвично.

konts1

Проте ми розуміли мету, з якою прибули до студентів – руйнування штучних стін і умовних стереотипів.

konts3

Ні, це не давня українська хата. Це – шкільний музей, де зібрано старожитності, стилізовано та відтворено давнє житло і типовий побут українців.

shkola1

А тепер увага !!! це школа – в Авдіївці.
ЗОШ І-ІІІ ст. № 7.
Вчителі, котрі розмовляють українською, котрі, попри близькість лінії фронту, спрямовують дітей на здобуття освіти, на прагнення гарних оцінок. А ще приживлюють усвідомлення того, що наше етнічне коріння – українського змісту.

shkola2

Звичайна загальноосвітня школа, яких – тисячі в Україні. Звичайні діти – доскоцькі і сором`язливі, розбитні і тихі, відмінники і не дуже  :). Актова зала, наповнена гамірливими школярами.

А за вікнами – Авдіївка, недалеко Спартак і промзона. І зі шкільного подвір`я пронизливо чути кулеметну тріскотню та гухкання якоїсь важкої зброї. Утім школярі зосереджені не на війні, а на шкільній програмі. А ще – на нас, артистах із західної України”.

Детальніше читайте на сторінці у Facebook письменниці та волонтерки Оксани Радушинської.

Be the first to comment on "ХСП долучилась до організації волонтерсько-мистецької місії Творчої сотні «Рух до перемоги» у прифронтовій зоні"

Напишіть відгук