ХСП ПІД ПАТРОНАЖЕМ СВЯТОГО ОТЦЯ ПІО РОЗПОЧИНАЄ СЛУЖІННЯ У КИЄВІ

Ось уже більше двох років Християнська Служба Порятунку здійснює свою євангелізаційну, пасторську, гуманітарну, соціальну і освітню місію на Донбасі – на лінії розмежування і у «сірій зоні». Прийшов час розпочати регулярне служіння і для людей, постраждалих від наслідків війни, тут, на мирних територіях. Адже у їх серцях, де би вони тілесно не знаходилися, війна триває досі. І ці люди відчайдушно потребують духовного та душевного зцілення. Саме тому 26 травня на території римо-католицької Парафії Пресвятої Діви Марії Матері Церкви у Києві відбулося урочисте відкриття Центру соціальної адаптації військовослужбовців, ветеранів війни та їхніх родин при Християнській Службі Порятунку. Центр розпочинає свою діяльність у приміщенні освяченого у цей день Дому отця Піо, який, як відомо, нещодавно було передано ХСП у довгострокове користування Орденом Братів Менших Капуцинів.

Час для відкриття Центру був обраний невипадково – організатори орієнтувалися на дату народження святого отця Піо, католицького монаха-капуцина, відомого своїм служінням людям вчинками милосердя і розбудовою поблизу храму в Сан-Джованні-Ротондо новітньої лікарні під назвою «Будинок облегшення страждань». У цій лікарні зцілювали не лише тіло малозабезпечених страждаючих людей, але й водночас і їх душу. Саме у такій харизмі буде рухатися і зазначений вище центр Християнської Служби Порятунку.

Крім господарів свята – братів-капуцинів, служителів ХСП та членів спільноти Віднови у Святому Дусі «Мараната», були присутні численні партнери – представники ГО «Капеланська варта», ГО «Простір гідності», ГО «Родини Ветеранів АТО», ГО «Дружина офіцера», БФ “Місія добра Украіни”, Союзу ветеранів АТО Деснянського району, БФ “Спілка матерів миру”, БО «Могутня стіна», ГО “Фундація Відкрита Украіна”, ГО «Громадський рух «Велика Рада Матерів України», ветеранського бізнесу “Pizza Veterano” і “Veterano Coffee” та низки інших профільних організацій.

Почесними гостями свята стали начальник відділу психологічного забезпечення управління морально-психологічного забезпечення командування Сухопутних Військ Збройних Сил України полковник Вадим Калабухов, заступник начальника Управління Цивільно-Військового Співробітництва ЗСУ підполковник Юрій Соколовський, заступник командира по морально-психологічному забезпеченню Окремого Президентського Полку імені гетьмана Богдана Хмельницького підполковник Андрій Хомутовський, а також Гайде Різаєва, представник волонтера–переговорника, Голови Міжфракційного депутатського об’єднання «Сприяння захисту прав та соціальній реабілітації учасників Антитерористичної операції» Оксана Білозір.

Але головними учасниками свята, заради яких власне і утворюється Центр ХСП, безумовно були капелани, ветерани, матері, дружини та діти загиблих воїнів. Для переважної більшості з них це був перший візит на територію парафії, де надалі у стінах Дому отця Піо служителі ХСП та професіонали з партнерських організацій робитимуть все можливе для їх духовної, психологічної та соціальної реабілітації і підтримки.

Програма свята була дуже насиченою і чотири години для більш, як сотні його учасників, промайнули як одна мить. Спочатку відбулася урочиста частина, яку вела відомий капелан та журналіст Олеся Доліна. До учасників свята промовляли настоятель парафії капуцин брат Йосип, командир ХСП Ігор Шторм, керівник Центру ХСП Людмила Богдашевська і програмний координатор ХСП Андрій Оленчик, присутні представники ЗСУ Вадим Калабухов, Юрій Соколовський і Андрій Хомутовський, Гайде Різаєва, капелан-кіборг Олег Марінченко від імені присутніх на події військових капеланів ХСП, партнери ХСП з ГО «Простір гідності» Олена Ганцяк-Каськів та Карл Плеснер та низка інших шанованих гостей. Виступи змінювалися музичними номерами у виконанні гурту учасників проекту «Серце горлиці» (об’єднує матерів і дружин загиблих воїнів), волонтерів Юрія та Сашка Полякових, фронтових служителів ХСП Олени та Олександра Салицьких, солістки Київського Моцартового Товариства “Чарівна флейта” Наталії Романової (музичний терапевт, викладач, автор книжки і диска “Колискові пісні світу”).

На завершальному етапі урочистої частини свята під пісню – молитву «Боже, я молюсь за Україну» у небо злетіли сині та жовті повітряні кульки з прикріпленими до них паперовими голубами, на яких учасники свята записали свої побажання для України. Після завершення цієї частини програми відбулася церемонія освячення Дому отця Піо та відкриття у його приміщеннях Центру соціальної адаптації військовослужбовців, ветеранів війни та їхніх родин при Християнській Службі Порятунку. А далі – неформальне спілкування присутніх за кавою, чаєм, прохолоджуючими напоями та різноманітними смаколиками. Присутні діти у цей час мали змогу брати участь у спеціально організованих для них майстер-класах. А неповторну святкову атмосферу підтримувала музична команда з Єврейської Месіанської Спільноти із Житомира (представники цієї спільноти входять в основу тактичного угрупування ХСП-Мар’їнка). Паралельно всі бажаючі могли ознайомитися з розгорнутою у приміщеннях Дому отця Піо фото-виставкою, підготовленою в рамках діяльності проекту «Серце горлиці». На фото – портрети жінок війни – капеланів, військових, матерів і дружин загиблих воїнів.

Отже нову справу ХСП у співпраці з братами – капуцинами на Славу Божу розпочато. Заступайся за нас, святий отче Піо.

ФОТОГАЛЕРЕЯ

Be the first to comment on "ХСП ПІД ПАТРОНАЖЕМ СВЯТОГО ОТЦЯ ПІО РОЗПОЧИНАЄ СЛУЖІННЯ У КИЄВІ"

Залишити відповідь