ХСП-Центр «Маріуполь»

ХСП-центр «Маріуполь»

ХСП-Центр «Маріуполь» локалізований у с.Піонерське (Лівобережний район Маріуполя) Донецької обл.

У сферу відповідальності підрозділу входять навколишніх 14 сіл на прифронтових територіях Донецької області:  Піонерське, Бердянське, Сопіне, Приморське, Виноградне, Лебединське, Талаківка, Гнутове, Павлопіль, Черненко, Пищевик, Старогнатівка, Новогригорівка, Орловське.

 Напрямки служіння:

Душпастирська опіка. Священики, сестри-черниці та світські волонтери служать у с.Піонерське та навколишніх селах на регулярній ротаційній основі, провадячи душпастирську опіку, євангелізаційне служіння та біблійну формаційну підготовку для місцевого населення та військових (діє близько двадцяти біблійних груп). У власноруч обладнаній каплиці щонеділі відбуваються Служби Божі, у яких беруть участь як військові, так і цивільні. Також періодично  проводяться євангелізаційні курси «Альфа», сесії Школи Християнського Життя і Євангелізації та інші євангелізаційні і просвітницькі програми.

Робота з дітьми. Одним із основних напрямків діяльності ХСП-Центру «Маріуполь» є допомога дітям, які проживають у сірій зоні. На базі  ХСП-Центру «Маріуполь» створено дитячий творчий центр «Ковчег». Це – розвитковий  та духовний майданчик для дітей від 6 до 17 років з п’яти навколишніх сіл (Піонерське, Бердянське, Виноградне, Сопіне, Приморське). Щотижня «Ковчег» відвідують від 30 до 60 дітей, а під час святкових заходів та літніх таборів  – понад 100 дітей. У рамках роботи «Ковчегу» – євангелізація та духовного розвитку, програми творчої та психологічної реабілітації (майстер-класи із хенд-мейду, навчальні, спортивні та розважальні заняття, психологічні практики, реабілітаційні поїздки дітей на відпочинок). Також служителі ХСП опікуються вихованцями дитячого садка “Лелека».

Служіння підліткам. Проведення для підлітків психологічно-розвантажувальних заходів та виїзних вікендів з євангелізацією. Допомога учням з виконанням домашніх завдань, проведення творчих занять,  конкурсів, заходів на підвищення інтелектуального розвитку дітей (школи у с.Талаківка та с.Виноградне).

Соціальна опіка.  Духовна та гуманітарна підтримка самотніх літніх людей, багатодітних та неповних родин, неповносправних та залежних людей, інших соціально незахищених верств місцевого цивільного населення.