Авдіївка останнім часом перебуває в центрі уваги нашого суспільства.

Нагадаємо, 29 січня з Донецька проросійські бойовики почали стріляти в бік Авдіївки Донецької області. В боях під Авдіївкою загинуло 11 українських військових. Гуманітарну катастрофу у місті, яке на кілька днів залишилося без води й електрики, долали спільними зусиллями українців. На місці працюють волонтери, благодійні організації, Карітас України, Християнська Служба Порятунку. ЗСУ годують та обігрівають людей. Частина мешканців була евакуйована. Учора в Авдіївці відновили електрику і водопостачання.

Ігор Шторм, командир Християнської Служби Порятунку, який перебуває зараз в Авдіївці, розповів CREDO про останні події у місті, що пережило гуманітарну катастрофу.

— Чи можемо говорити про те, що ситуація в Авдіївці покращилася?

— Зараз ситуація в Авдіївці вже значно краща. Дали світло і це великий плюс. Обстріли продовжуються, але у робочому режимі, так як раніше – криють по тихеньку, але, як то кажуть, «без фанатизму». Не порівняти із тим, що тут відбувалося увесь минулого тижня, бо було справді було гаряче, це був кризовий момент.

— Чи не створюють перешкод у доставці гуманітарних вантажів?

— Ні, такого немає. Все працює, все налагоджено. Банки вже відновили роботу, відділення Нової пошти, неподалік Авдіївки, також працює. Є інші проблеми. Тут зараз такий серйозний «заміс» і стосовно людей, і церков, і військових, і місцевих мешканців. Тут непростий регіон, непросте місто і багато труднощів. Місто поділене на дві половини – одна більше забезпечена, бо більш безпечна, а друга половина міста – це стара Авдіївка біля промзони і туди менше їздять, навіть МНС там дуже рідко з’являється, бо там небезпечно. А волонтери там рідко з’являються ще й тому, що там, крім обстрілів, дуже погані дороги, ніхто нічого не чистить, і щоб їх здолати, потрібний більш-менш нормальний транспорт. Бо якщо там застрягнути, то це все.

— А як з погодними умовами?

— Вже краще. На сьогоднішній день — 12 градусів морозу. Це набагато краще, бо коли були серйозні обстріли, то було — 20. Але нам температура працювати не заважає, бо десь 80% капеланів з нашого центру ХСП це люди, що пройшли певний відрізок війни з 2014, з 2015 року і вони пристосовані до таких умов, коли немає де помитися, до морозів, а на обстріли то взагалі вже уваги не звертають.

— Люди почали повертатися до своїх домівок?

— Та я би не сказав. Поки ще ніхто так особливо не повертається. Щодня навіть певна кількість людей за бажанням виїжджає. Але зі старої Авдіївки дуже важко витягнути людей. Вони не хочуть виїжджати і це велика проблема. То якесь таке недооцінювання життя, коли цінніша хата. Але багатьом також немає куди подітися – ніхто їх ніде не чекає, нормальних державних програм нема і людина, виїжджаючи з хати, не має впевненості, що все, що вона залишає ,не розграбують і не розтягнуть. Люди у такому стані, коли з одного боку вже і звикли до обстрілів, але ж також спостерігають смерті від тих же обстрілів. Ніхто не гарантує, що не вони будуть наступними, але їхати їм немає куди. Словом, ціла низка проблем, які потрібно вирішувати на державному рівні, а не на нашому.

— Які завдання ставите перед собою на зараз?

— Ми тісно співпрацюємо з військово-цивільною адміністрацією Авдіївки, яка реально робить, що може. Ми постійно беремо участь у нарадах. Бачимо, як вони працюють. І нам, за нашим бажанням, виділили для роботи один із найважчих кварталів міста – там люди найбільше потребують допомоги, вони мають проблеми з продуктами харчування, а там діти живуть, там школи. І ми з радістю робимо цю Божу справу, бо так хоче Господь.

— Що ми можемо для вас зробити?

— Моліться за нас. Роботи багато, а людей мало. Тут завжди потрібні руки, потрібні люди, які готові були б допомагати, які в серці мають Божу любов і можуть працювати без умов і без оплати,  людей, для яких головним є бажання щось змінити.

— А які матеріальні потреби має ХСП в Авдіївці на сьогоднішній день?

— У нас із транспортом проблеми. Маємо машинки, але вони часто ламаються, бо старі. Тому найбільша наша потреба — це транспорт і паливо. Машина у нас тут — це не розкіш, це безпека команди оперативно-рятувальної групи, яка працює в Авдіївці і якщо вона зупиниться десь у зоні обстрілу, то це може бути велика проблема. Ми зараз ще якось собі даємо раду, бо теперішня військово-цивільна адміністрація Авдіївки досить багато робить для людей. Але ми будемо вдячні всім, хто відгукнеться і допоможе нам саме по цих пунктах – транспорт і пальне, бо вони служать людям, які рятують інших людей.


Для тих, хто має бажання та можливість допомогти матеріально і може це зробити оперативно, наводимо номери Приватбанківських карток:

5363 5423 0311 3113  – Ясинський Олександр Сергійович (координатор команди ХСП-Авдіївка)

5168 7423 5373 2450  – Шулік Ігор Васильович (позивний – Шторм, командир Корпусу ХСП)

Банківські реквізити:

Благодійна організація «Благодійний фонд «Християнська Служба Порятунку»
код ЄДРПОУ 35872927
АТ «Райффайзен Банк Аваль» МФО 380805
Рахунок № 26004550468.

 

Контакти для тих, хто готовий тимчасово прийняти на проживання біженців з Авдіїівки, в першу чергу дітей: (067) 405 40 41 Чміленко Андрій (командир Штабу ХСП)

Загальні координати та  банківські реквізити ХСП:
Ел.пошта: hq@crs-center.org

Телефони:

+38 (063) 913 6444,
+38 (097) 913 6444,
+38 (050) 913 6444

Адреси в інтернеті:

http://crs-center.org/
https://www.facebook.com/crsua/

Організаційна база (центральний офіс):

Парафія Пресвятої Діви Марії Матері Церкви Римо-Католицької Церкви
м. Київ, бульвар Перова, 1Б

Автор: Віта Якубовська
Джерело: CREDO