Продовжується пошук союзників для Християнської Служби Порятунку на польській землі. Союзників по духу, по крові та по місії. З цією метою нещодавно служителі ХСП вкотре побували у Польщі, де уже тривалий час успішно діє осередок ХСП-Варшава.

Робоча програма розпочалася з участі у Святій Месі та чоловічій Розарійній Молитві у центрі польської столиці, де поряд з іншим відбувалася і молитва за Україну. Учасниками цього символічного сакрального дійства стали сотні членів різноманітних чоловічих католицьких організацій. На цей раз у їх переліку була і Християнська Служба Порятунку.

Другою знаковою подією цього візиту була ознайомча та організаційна зустріч з керівниками пролайфівської організації «ПРО – право до життя» Марюшем Дзержавскім та Олегом Прибилом. Намічені конкретні шляхи співпраці та взаємодії. Отож історія спільної боротьби українських та польських католицьких пролайферів розпочинається.

І нарешті третя без перебільшення історична подія – зустрічі і перемовини зі світським католицьким Орденом Івана Павла II. У спілкуванні з боку Ордену взяли участь Генерал Ордену Кшиштоф Васовскій, Лектор Ордену Марек Каянец та брати з хоругви Матері Божої Ченстоховської з Воломіна. Нагадаємо, що саме до складу цієї хоругви належить координатор ХСП-Варшава Володимир Корчинський, а брати з Ордену уже неодноразово сприяли збору коштів на потреби служіння ХСП на Донбасі.

Конкретними результатами обговорення між представниками Ордену та Християнської Служби Порятунку стали домовленості про утворення спільного молитовного простору, зокрема для молитви за Україну, Польщу, Росію та Європу, про спільну реалізацію гуманітарних програм, орієнтованих на допомогу постраждалим внаслідок війни на сході України, про діяльність з боку католиків Польщі та України, метою якої стане досягнення більшої єдності між народами з огляду на сучасні духовні виклики та геополітичні загрози.

ДОВІДКА: Орден Лицарів Івана Павла ІІ (Ordo Militiae Ioannis Pauli II) – це програма формування та дії для чоловіків-католиків, яка функціонує як суспільне товариство світських вірних відповідно до положень канону 312 та інших [1, правило] на підставі отриманих декретів територіально компетентних церковних органів влади.  Ініціатива заснування лицарів ордена Івана Павла II народилася в Польщі, де зараз налічується більше 600 членів Ордену. Осередки  Ордену сьогодні діють на теренах 11 католицьких дієцезій.

Основною метою ордену Лицарів Івана Павла ІІ є формування католицьких світських людей за зразком Івана Павла ІІ (Кароля Войтили), який неодноразово своїм життям давав свідоцтво людяності й святості, показуючи, що ці дві цінності можуть бути об’єднані на більшу Славу Бога! Ця фундаментальна мета, яку лицарі Івана Павла ІІ хочуть здійснити, зокрема, включає такі елементи: 1) прагнення до особистої святості, 2) захист християнських цінностей, включаючи сім’ю, життя (від зачаття до природної смерті), 3) розвиток патріотизму і любові до Батьківщини, 4) пропаганда вчення Івана Павла II, 5) поширення католицької світської духовності, 6) взаємна допомога братам, 7) підтримка духовенства (у всіх сферах життя), 8) підтримка християн, особливо переслідуваних.

У Ордені встановлено чотири лицарські ступені: I – Віра, II – Милосердя, III – Солідарність, IV – Патріотизм:

  • Перший ступінь: Віра (Fides). Його суть полягає в поглибленні релігійного життя; особлива любов до молитви розарію.
  • Другий ступінь: Милосердя (Misericordia). Його суть полягає в тому, щоб брати участь у лицарських благодійних акціях, щоб заохотити принаймні одного кандидата, який допущений до Ордену, до відданості короні Божого милосердя.
  • Третій ступінь: Солідарність (Solidarietatis). Його суть – участь у діях для Церкви, діяльність як частина братської допомоги, заохочення принаймні одного кандидата, який буде допущений до Ордену, до особливого вшанування Святого Таїнства.
  • Четвертий ступінь: Патріотизм (Patriae Caritas). Суть його – участь у патріотичних діях, пропагування патріотичних цінностей у суспільстві, що характеризується особливою прихильністю до національних ознак і кольорів; додатково, демонструючи духовність до Пресвятої Діви Марії.

Структура Ордена є ієрархічною і ґрунтується на чотирьох рівнях управління: загальний (світський), провінційний (місцевий), дієцезіальний (єпархіальний) і базовий (парафіяльний).

Діяльність Ордену тісно пов’язана з діяльністю Римо-католицької церкви, тому на всіх рівнях організації відзначається зв’язок з церковною ієрархією. Це проявляється в отриманні декретів в окремих країнах (єпископська конференція тієї чи іншої країни) і єпархій (рядовий єпископат), дозволах на роботу кожної провінції і командувача, а також отриманні згоди парафіяльного священика на функціонування Осередку. Відповідно до положень Кодексу Канонічного Права, на всіх рівнях структури Ордена призначаються церковні помічники (капелани), які надають братам пастирську опіку та формаційну підтримку.