Історія однієї родини як дзеркало «сірої зони»

Настав черговий день служіння ХСП у «сірій зоні». Рятувальники ХСП у супроводі римо-католицького священика отця Валентина з Хмельниччини вирушають у одне із забутих людьми, але не Богом сіл, щоби провідати особливу родину. Ці люди, чиє життя нещодавно почало змінювати після того, як вони довірили своє життя Богу, з радістю зустріли нас. Семен, який багато років зловживав алкоголем, другий місяць не п’є. Він в молитві покаяння прийняв Ісуса Христа своїм спасителем, довірив Йому своє життя. Тримається, говорить правду, що важко, але заради сина і старенької матері, яка хворіє, в молитві перемагає цю спокусу.

Семен – двічі переселенець. У 2014 він утік від обстрілів з родиною в одне з сусідніх сіл. Полишив будинок з майном. В травні 2016 з сином і хворою матір’ю повернувся назад у напівзруйновану і розграбовану оселю. Город засадити не встиг, хліб потрапляє в село тільки один раз на тиждень. У вівторок потрібно замовити, щоб привезли в середу. Дружина з другим сином залишилась на місці проживання по відселенню. З господарства тільки дві кози. Будинок потребує капітального ремонту. Але Семен спокійно сприймає всі негаразди. Відвертий і смиренний погляд, майже не жаліється, хоча самому доводиться доглядати пристарілу матір, яка вже 3 роки не ходить.

img_20161029_144808

Сім’я отримала продукти і теплі речі. Але також і те, що є значно важливішим. Отець Валентин провів духовну розмову та молитву з родиною і уділив таїнство елеопомазання хворій бабусі.

Пізніше він так поділився своїм пережиттям: «Руїна починається з душі. Та руйнація і занепад, яку побачив сьогодні, напевно поєднана з руйнацією свідомості, світогляду, ідентичності, яка почалася набагато раніше».

img_20161029_144309

Син Семена згодом ріже десь роздобуту акацію циркуляркою. Вугілля на зиму також немає.

img_20161029_144247

Мати бідкається і не хоче відпускати рятувальницю Оксану, а рятувальник Володимир на зворотному шляху говорить, що непогано би було знайти для них бензопилку. Адже світла теж не буває місяцями.

dsc_0629

Більшість електромереж в околиці давно зруйновані. Але не зважаючи ні на що, життя у «сірій зоні» триває, а люди тут продовжують боротися за виживання. І вірити…

Be the first to comment on "Історія однієї родини як дзеркало «сірої зони»"

Напишіть відгук