Канікули з Богом у Литві для родин учасників АТО

З 20 до 29 липня 2019 року на запрошення Конгрегації  сестер – кармелітанок від Остробрамської Богоматері і святої Терези від Дитятка Ісус  тривала чудова подорож до дружньої Литви групи з одинадцяти дітей учасників АТО, дружини та мами воїнів, полеглих у російсько-українській війні. Супроводжувала українську групу Людмила Богдашевська – керівник Центру відновлення та адаптації військовослужбовців, ветеранів  війни та їхніх родин при Християнській Службі Порятунку.

Склад групи формувався у співпраці з партнерською організацією ХСП – ГО «Родини ветеранів АТО». Організацію поїздки з української  сторони забезпечував зазначений вище Центр ХСП за підтримки  служителів Штабної команди Християнської Служби Порятунку.

Така поїздка у Литву стала першою в історії ХСП. Однак, в цілому співпраця з литовськими католиками триває вже півтора року. У свій час вона розпочалася завдяки  сестрі Сільвії Матачюнайте – Настоятельці Конгрегації сестер святого Казимира та сестрі –францисканці  Гражіні Дапшаускіте – Секретарці  жіночих монаших згромаджень Литви. Тоді вони  відгукнулися на заклик українців щодо співслужіння та підтримки.  Завдячуючи їхньому «так» за цей час наша співпраця і дружба з литовцями набрала вагомих обертів! Особливо це стосується діяльності Молитовного Щита ХСП, який успішно розвивається, постійно розширюючи географію і коло учасників з литовського боку.

Окрема подяка отцю Андрію Залевському, ієромонаху Російської греко-католицької церкви, який служить в Калініграді, РФ.  Він зміг приїхати і повною мірою послужити нашій українській групі. Отець Андрій сіяв Слово Боже для дітей та дорослих учасників групи, всі дні супроводжував українців під час перебування у Литві, проводив Служби Божі та навчання основам християнства. Для більшості  дітей це стало їхнім першим духовним досвідом.

Програма подорожі до Литви була різноманітною та насиченою. Комфортне і по справжньому родинне перебування в містечку Крікштенай, де знаходиться монастир сестер –кармелітанок.

Відвідання неперевершеної Ніди та Куршської коси, де була можливість походити в піщаних дюнах, покупатися в Куршській затоці і помилуватися бурхливим і суворим Балтійським морем.

Тепла і люб’язна зустріч з мером міста Нерінга Даріусом Ясайтісом, з яким принагідно було проведено перемовини щодо можливої подальшої співпраці ХСП.

Спілкування і ознайомлення зі зброєю та військовою амуніцією у одному з підрозділів литовської армії.

Екстрим у товаристві місцевих скаутів, з якими пройшли нелегкі 18 км лісом та спробували готувати їжу на вогнищі.

Відвідання прекрасного портового міста Клайпеда і розташованого в ньому незабутнього дельфінарію і морського музею.

Екскурсія в реставрований старовинний замок Тракай, що знаходиться неподалік Вільнюса.

Розваги в містечку Анікштяй…

На прощання 28 липня українці влаштували для сестер-кармелітанок та їхніх сусідів, місцевих мешканців,  український вечір, під час якого, зокрема, потішили литовців українськими піснями та віршами, а також взаємно виконали національні гімни Литви і України.

Ось деякі враження учасників поїздки від перебування у Литві:

Людмила Богдашевська, керівник Центру ХСП: «Я безмежно щаслива, що мала можливість побачити Литву, познайомитися з чудовими людьми. Сестри – кармелітанки і отець Андрій  вразили теплотою і відкритістю своїх сердець, надзвичайною гостинністю. Завдяки їм дітлахи і ми, дорослі, сповна змогли відчути Божу любов і ласку!»

Ольга Січкар: «Дякую організаторам за чудовий відпочинок. Це було неперевершено, канікули з Богом у Литві! Екскурсії, море, скаутський похід 18 км, катання на літніх санях, національні ігри, морозиво і смаколики… Писати можна безкінечно. Велике Всім ДЯКУЮ!»

Щербина Ірина, 12 років: «Литва  – унікальна країна красивої природи, добрих та гостинних людей, веселих розваг  та цікавих історичних місць. Балтійське море та краса литовських лісів не дозволяють відвести погляду від цих краєвидів. Литовці схожі на українців, але зі своєю особливою чуйністю, завжди готові прийти на допомогу, захищають природу та опікуються нею. Також вони вміють розважатися. Їхні народні ігри подекуди кращі за атракціони Disnayland.Також литовці вміють розважатися. Також литовці вміють вивчати та зберігати свою історичну культурну спадщину. Особливо мені запам’ятався Тракайський замок. Він просто зачаровує своєю неприступністю та величчю серед кришталево чистого озера.  Існує також цікава легенда про неймовірної краси Куршську косу: «Була колись дуже велика жінка, яка могла легко вбрід перейти навіть Балтійське море. Одного разу вона переходила цю водойму та у фартуху переносила пісок. Його було так багато, що велика його частина розсипалася і утворила цю косу. Дякую всім за цю подорож до Литви,за цей величезний позитив, за цю радість, за сміх, за досвід. Це був просто неперевершений тиждень!»

Дорошенко Лілія, 10 років: «Величезна подяка за все. Дуже сподобалося пожити в сільській місцевості, у мене нема села, а там так було чудово.  А ще мене вразило, що за повернення пляшок, які ми викидаємо вдома, в Литві повертають гроші. Дуже красиво в Ніді. А катання на літніх санях це щось…! Також плавання на каное  було моєю мрією. Дякую сестрам Бригіді і Розанні, вони такі милі… Замок теж чудовий! Все просто клас!!!Окрема подяка сестрам за опіку і допомогу, коли я порізала ногу!»

Ленкеєва Ірина, 10 років: «Мені сподобалося, коли ми ходили до дельфінарію, подивилися шоу дельфінів, морських котиків і левів, також, коли побували в замку,поїли морозиво, купували сувеніри, Боже, мені ще так сподобалося, коли ми пішли до музею коней, також мені сподобалося, коли ми молилися, коли ми на початку зустрілися,стільки всього було!!! Це все що мені запам’яталося, мені так сподобалося!!!»

Чорногор Владислав, 12 років: « Мені дуже сподобалася поїздка. Не було нічого,що би мені не сподобалося. Велике дякую за таку прекрасну поїздку».

Уляницький Сергій, 13років: « Мені дуже сподобалося!!! Дякую всім за гостинність, за теплий прийом. Литва – чудова країна!»

Яницька Вікторія, 14 років: « Мені сподобалося все! Це мій перший відпочинок за кордоном і я задоволена. Сестри просто неймовірні, добрі та дуже привітні. Велике дякую всім за цю поїздку та за побачені завдяки вам дива».

Сидоренко Софія, 13 років: «Щиро дякую за цю чудову поїздку до Литви! У мене залишилися незабутні враження. Я дуже вдячна сестрам за їхню турботу. Ця програма була насиченою та дуже цікавою. Мені настільки сподобалося, що ці спогади залишаться на все моє життя!!!»

Максим Потапенко, 12 років: « Дякую за таку чудову і цікаву поїздку. Щиро вдячний сестрам за теплий прийом. Я вперше  побував в Литві, в захваті від Куршської  коси і Тракайського замку. Хочеться знову відвідати цю чудову країну. Дякую!»

Дейнека Марат, 14 років : «Це було круто! Неперевершено! Емоції аж зашкалюють! Перша поїздка за кордон і настільки вдала!!!!!Дякую всім!!!»

Бугаєнко Олексій, 14 років: «Дякую всім організаторам за чудову можливість  побувати в Литві. Сподобалося все! Гостинність сестер, зустріч з мером, скаутами, військовими, екскурсії в дельфінарій, Тракайський замок, смачні, національні блюда, море. Все супер!».

Дубовий Ілля, 12 років: « Дуже дякую за цю неймовірну поїздку до Литви. Ця поїздка за кордон була для мене першою і я не шкодую, що туди поїхав! Сестри у Литві були добрі, і з почуттям гумору. Я дякую всім за теплий прийом. Відчуття у мене від поїздки дуже гарні і веселі!».

Отже дякуємо Богу за цей неймовірний подарунок, який Він приготував через серця і руки литовських католицьких черниць. Дякуємо десяткам нових литовських друзів, яких наша група зустріла протягом цих неповторних днів. Дякуємо всім, хто був причетний до планування, фінансування та організації цієї захоплюючої подорожі для українців – дітей та дорослих, в чиє життя уже увірвалася війна. А поза тим історія ХСП-Литва триває далі…

Be the first to comment on "Канікули з Богом у Литві для родин учасників АТО"

Залишити відповідь