Капелани американської армії здивувались тому, що їхні українські колеги діють виключно на волонтерських засадах – служитель ХСП

Капелани американської армії здивувались тому, що їхні українські колеги діють виключно на волонтерських засадах. Про це розповів координатор напрямку ХСП-Старобільськ Олег Усатюк, який у групі українських військових священиків відвідав одну з найбільших військових баз у Північній Кароліні.

«Американські капелани здивувались тому, що українські військові священики діють на волонтерських засадах. Тобто, фінансування поїздки та збір необхідних речей відбувається за кошти церков та церковних громад. Капелани у США – це штатні одиниці у американській армії. Вони мають ті самі привілеї, що й військові», – сказав О. Усатюк.

За його словами, під час поїздки відбулась зустріч з капеланами, які пройшли В’єтнам і Корею, а також з діючими військовими священиками у армії США.

Українська група відвідала госпіталь. Там було спілкування з військовими священиками, які мають служіння біля хворих та поранених солдат. В першу чергу мова йшла про подолання поствійськового синдрому.

Спеціально для капеланів з України був влаштований фестиваль української культури. У ньому взяли участь представники української діаспори.

«Було дуже приємно і зворушливо у США зустріти патріотів України, які не тільки співпереживають за свою історичну Батьківщину, а й допомагають у цей нелегкий для неї час», – резюмував Олег Усатюк.

Be the first to comment on "Капелани американської армії здивувались тому, що їхні українські колеги діють виключно на волонтерських засадах – служитель ХСП"

Напишіть відгук