Отже, в Україні оголошено карантин на три тижні. Яким чином він впливає на наші особисті фінанси і про що слід подбати християнам.

Головна порада не нова, але завжди актуальна – не панікуйте. Сконцентруйтеся на тому, за що ви несете відповідальність особисто, а ситуації, на які ви не маєте жодного впливу, довірте Господу

1. Складіть список покупок на тиждень. Він дозволить вам не виходити зайвий раз у місця масового скупчення людей (в т.ч. громадський транспорт та супермаркети), і, крім того, суттєво збереже ваші кошти від спонтанних покупок. Важливе правило – те, чого нема в списку, навіть не беріть в руки – бережіть і здоров’я, і гаманець.

2. Потурбуйтеся про близьких. Літні люди зараз у зоні найбільшого ризику. Запитайте у бабусь-дідусів, які живуть окремо від вас, чи є у них продукти, ліки, антисептики. Купіть та принесіть їм це додому. Можете також запитати про це одиноких літніх людей, які живуть у одному під’їзді з вами. Це збереже вам і здоров’я і спільний простір.

3. За можливості розраховуйтеся онлайн або карткою. Після кожного контакту з купюрами чи монетами обов’язково мийте руки. НБУ пообіцяв знезаражувати банкноти, але, швидше за все, до вас у гаманець вони потрапляють не одразу зі сховища центрального банку.

4. Наведіть лад у речах вдома. Розберіть одяг у шафі, відкладіть те, що не одягали більше року (окрім сезонних речей), подумайте, що з цього можна віддати на благодійність, а що краще викинути. Я, зазвичай, раджу перед тим, як це зробити, ще записати вартість кожної речі, яку ви за неї сплатили, і визначити, що б ви могли купити за всі ці гроші. Але зараз не буду – стресу у всіх і так достатньо.

5. Займіться покращенням своїх професійних навиків. Але не поспішайте купувати дорогі онлайн-курси, якщо ви не впевнені у своєму намірі пройти їх до кінця. Спробуйте спочатку потестувати безкоштовну альтернативу. Те ж саме і щодо книжок – перед тим, як зробити замовлення в онлайн-книгарнях на три тижні, переконайтеся, що у вашій особистій бібліотеці непрочитаних книжок – мінімум.

6. Карантин – не привід забувати про благодійність. Запитайте вашого священника чи людей, які відповідають за соціальне служіння вашої парафії про те, кому з ваших парафіян необхідно допомогти фінансово. Перерахуйте кошти особисто або зробіть свій внесок у спільну справу. Важливо – будьте дуже обережні з проханнями збору коштів в інтернеті.

7. Наведіть порядок у фінансових питаннях вашої родини. Складіть докладний перелік, який повинен включати:

  • Назви фінансових установ та номери ваших поточних і депозитних рахунків;
  • Назви страхових компаній та види і суми страховок;
  • Назви недержавних пенсійних фондів та номери рахунків;
  • Документів про право власності та/або частку в бізнесі;
  • Номери та суми діючих кредитних договорів, включаючи кредитні ліміти;

Оригінальний список слід зберігати вдома. Копію дайте довіреному члену родини або надійному другові.

8. Проаналізуйте наявні фінансові резерви. Якщо ви досі не почали формувати подушку безпеки – саме час це зробити. Якщо у вас є медичні страховки – подивіться ще раз, які саме ризики і у якому відсотковому значенні від суми покриття вони покривають. Переконайтеся, що ще, як мінімум, один член родини, крім вас, володіє інформацією про те, де знаходиться резерв коштів та страхові поліси. І складіть список медикаментів/продуктів, на які у вас чи членів родини є алергія – при випадках необхідності госпіталізації краще мати такий список під рукою.

9. Складіть заповіт. Ок, складіть чорновик заповіту. В будь-якому випадку – знайдіть час всерйоз подумати про це питання, якщо у вас є кошти, рухоме та нерухоме майно та інші активи – це дозволить потім не піддавати зайвим випробовуванням християнську любов ваших спадкоємців.

10. Найголовніше: карантин – це час випробувань і для нашого повсякденного християнства теж. І одна з двох найголовніших заповідей – це любов до ближнього. Оцінюйте всі свої вчинки в контексті цієї заповіді. Бережіть себе і один одного.

Джерело: 5-talantiv.com