Кардинал Берк проти причастя Джо Байдену, бо політик підтримує аборти

На минулому тижні кардинал Раймонд Берк повторив на Fox News, що так званим «католицьким» політикам, включаючи кандидата в президенти від демократичної партії Джо Байдена, слід відмовити у причасті за обстоювання політики, що суперечить природному праву та базовому навчанню Церкви, включаючи такі теми, як аборти та гомосексуалізм.

“Вони не можуть підходити до Святого Причастя, бо не знаходяться у зв’язку з Христом”. – сказав Берк під час інтерв’ю 8 серпня Fox News з Мартою Маккаллум. “Це не покарання. Це робиться для їхнього же блага, бо приймаючи причастя ці політики впадають в гріх святотатства”.

Кардинал Берк – колишній префект Верховного трибуналу Апостольської Сигнатури, найвищого Ватиканського суду. До цього він був архієпископом Сент-Луїса, штату Міссурі та єпископом Ла-Кросса, Вісконсін.

Кардинал сказав, що “католицькі” політики так часто підтримують аборти та про-ЛГБТ-законодавство, що багато не католицьких лідерів уряду вважають, що Церква змінила своє вчення з цих питань.

«Я спілкувався не католицькими лідерами уряду, які говорили мені, що були впевнені, що вчення Католицької Церкви про аборти і так званий одностатевий шлюб» змінилося, тому що так багато католиків на Капітолійському пагорбі регулярно підтримують подібний закон”.

Вже в 2004 році тодішній архієпископ Берк попередив кандидата в президенти від Демократичної партії Джона Керрі, щоби останній не йшов до Причастя.

Згідно з канонічним правом (кан. 915) не можна допускати до причастя того, хто триває в явному грісі (це стосується і політиків, які підтримують аборт чи гомосексуалізм).

Новий кандидат у президенти від демократичної партії Джо Байден неодноразово торкався своєї католицької віри, навіть незважаючи на те, що його політична платформа радикально захищає аборти.

У відеозаписі, опублікованому на початку цього року, він сказав: “Я йду на Мессу, і я молюсь розарій. Це дає мені втіху».

Минулого року Байден сказав інтерв’юеру PBS, що Папа Франциск дав йому причастя після того, як йому відмовив у святому Таїнстві місцевий католицький священик через його громадську підтримку абортів.

У липні Байден опублікував свій Порядок денний для жінок, пообіцявши відновити внутрішнє та закордонне фінансування в галузі абортів.

Він присвятив один розділ “Репродуктивне здоров’я”, який здебільшого захищає аборти. Колишній віце-президент при президенті Обамі, серед іншого, заявив, що “буде працювати над кодифікацією Роу проти Уейда, а його Міністерство юстиції зробить усе, щоб припинити необґрунтованість державних законів, які так грубо порушують Роу проти Уейда”.

Roe v. Wade – це рішення Верховного суду 1973 року, яке фактично дозволяє аборти по всій країні під виглядом права жінки на приватне життя. Багато держав прийняли законодавство, намагаючись обмежити широкомасштабне вбивство ненароджених дітей. Однією із форм законодавства є так звані закони про серцебиття, які забороняють аборти, як тільки серцебиття ненародженої дитини можна буде виявити після приблизно шести тижнів вагітності.

Тим часом, діючий президент США Дональд Трамп застерігає: “Наступним президентом США може стати безбожник, ворог Біблії та віри в Бога”.

“Він дотримується радикальної лівої програми: забрати у людей право на зброю, знищити другу поправку до Конституції, безбожник, проти Біблії та проти Бога”, – сказав Трамп.

Президент Дональд Трамп характеризує свого суперника-демократа Джо Байдена як ворога християнства та наголошує на тому, що він буде служити маріонеткою для радикальних, секулярних сил.

Президент Трамп наголошує, що за Байденом стоять сили, які його контролюють: «Є люди, які стоять за ним, він не матиме контролю, його будуть контролювати».

Джо Байден намагається апелювати цим заявам, та наголошує на тому, що він є католиком і вірить в Бога. Але його позиція по низці питань прямо протирічить будь-якій християнській позиції.

“Джо Байден вперто ігнорував та не поважав вчення Церкви про аборти та релігійну свободу” – говорить о. Майкл Орсі, священик, що виконує функцію парафіяльного вікарія парафії Сент-Агнес в Неаполі, штат Флорида.

Також, кандидат від Демократичної партії на пост президента США до сих пір не висловився з приводу низки антикатолицьких актів, що охопили країну. Релігійна правозахисна організація CatholicVote закликає колишнього віце-президента США і нинішнього кандидата в президенти Джо Байдена дати оцінку спалаху антикатолицькому вандалізму в країні

Як заявив президент організації Брайан Берч, «католицькі церкви по всій Америці буквально горять, а Джо Байден нічого не сказав».

«Провідні члени Демократичної партії підживлювали атмосферу ненависті до католиків, і тепер ці напади призвели до актів вандалізму і насильства. Ці нападки на Церкву викликають серйозні питання про здатність Джо Байдена, самопроголошеного католика, протистояти зростаючій атмосфері переслідування католиків по всій країні », – підкреслив він.

У виданні нагадали, що Байден, який називає себе практикуючим католиком, відверто підтримує аборти, одностатеві шлюби і трансгендеризм. Так, в 2019 році через позицію політика щодо абортів йому відмовили в допуску до Святого Причастя.

Як повідомляє католицька правозахисна організація, в останні кілька місяців на території США було скоєно кілька десятків актів вандалізму по відношенню до католицьких святих і святинь. Так, наприклад,

  • в липні вандали двічі осквернили статую Богородиці в Дорчестері,
  • а в Портленді активісти «Black Lives Matter» спалили кілька десятків Біблій.
  • У Сан-Франциско 19 червня протестуючі зірвали статую святого Хуніперо Серра – францисканського монаха, який євангелізував тубільців у сучасній Каліфорнії, встановивши ряд місій.
  • 11 липня пожежа з невідомої причини знищила історичну місію Сан-Габріель в окрузі Лос-Анджелес.
  • В ніч з 17 на 18 липня сатанінські символи були вивішені на фасаді  церкви Святого Йосифа в Нью-Хейвені, штат Коннектикут.

Антикатолицькі позиції

Байден претендує на практикуючого католика, незважаючи на свою підтримку абортів, гомосексуальних “шлюбів” та трансгендеризму.

Під час дебатів на посаду віце-президента в 2012 році проти тодішнього кандидата в ГПП Пола Райана, Байден наполягав: “Моя релігія визначає, хто я. І я все життя є католиком”.

Але Байден продовжував говорити, що не буде «нав’язувати» іншим католицьку віру в права ненароджених дітей на життя. Байден каже, що планує скасувати цю постанову Верховного суду і змусити організації заплатити за утримання спеціалістів з контролю за народженням

“Я не вірю, що ми маємо право говорити іншим людям, що жінки не можуть контролювати своє тіло”, – зауважив Байден, згадуючи аборти.

Так само у квітні цього року Байден наполягав на тому, що жінки повинні мати доступ до абортів під час пандемії коронавірусу, аргументуючи це: “Аборт – це важлива послуга охорони здоров’я”.

У жовтні 2019 року священик у Південній Кароліні не дав причастя Байдену, посилаючись на позицію Байдена щодо абортів. Священик пояснив: “Будь-який громадський діяч, який виступає за аборт, сам виштовхує себе поза вченням Церкви”.

У 2016 році тодішній віце-президент Байден організував одностатевий “шлюб” між двома чоловіками, співробітниками Білого дому.

У січні цього року Байден назвав трансгендеризм “питанням цивільних прав сучасності”.

Коли Байден був віце-президентом, адміністрація Обами намагалася змусити роботодавців – навіть деякі релігійні організації – платити за контрацептиви та аборти їхніх найманих робітників.

Кандидат у президенти Байден продовжує просувати цю антикатолицьку позицію.

Серед тих, хто боровся проти контракту на контрацепцію з охорони здоров’я та людських служб (HHS), були Малі сестри бідних, орден католицьких монахинь.

Сестри мали успіх у Верховному суді США у 2016 році, коли суд дозволив їм потрапити під релігійне звільнення від мандата HHS.

Байден каже, що планує скасувати цю постанову Верховного суду і змусити такі організації, як Малі сестри бідних, платити за контроль за народжуваністю працівників.

Сполучені Штати є країною з відносно стійким християнським “імунітетом” перед пандемією ліволіберального християнофобного мейнстріму, майже чверть її населення складають католики. В атмосфері передвиборчої гонки Байден намагається схилити на свій бік бодай частину республіканського просімейного релігійного електорату не лише заявами про свою католицькість, але і згадуванням папи Франциска, як свого “однодумця”.

В часі такої агресивної і відверто дискредитуючої Ватикан риторики, католицький світ очікує реакції папи. Католики потребують прямого засудження чи бодай розмежування позиції Байдена та інших “самопроголошених католиків” від політики, папи та вчення Католицької Церкви з уст самого понтифіка. Однак незважаючи на те, що прямої оцінки папи щодо слів Байдена не було, однак Святійший Отець неодноразово засуджував аборти, називав гендерну ідеологію “новим колоніалізмом” тощо.

Джерела:

https://www.rodyna.org.ua/2020-8-11-2/

https://sobor.com.ua/news/nastupnim-prezidentom-ssha-stane-bezbozhnik

https://www.rodyna.org.ua/2020-8-13-2/

Be the first to comment on "Кардинал Берк проти причастя Джо Байдену, бо політик підтримує аборти"

Залишити відповідь