Коли Церква не мовчить…

У нашому християнському середовищі уже достатньо чітко сформувалося розуміння, що азіатський “рускій мір” і європейський “неомарксистський гендер” – це окультні субстанції, які з двох боків затискають духовне – ціннісне – світоглядне тіло України у своїх смертоносних обіймах.

Але є ще й третє звірятко у цьому зоопарку – неприховане язичництво як домашньої, так і заморської випічки. Різного роду хелоуіни та івани-купали, свята на честь слов’янських і не дуже божків дохристиянської епохи, різноманітні “народні” звичаї і традиціїі, недбало закамуфльовані під ніби то християнський антураж і т.д. і т.п. – всіх не злічити, бо їх легіон, який з кожним роком все множиться і множиться. Це і є третя голова сатанинського дракона, який зараз атакує Україну. І християни просто зобов’язані протистояти цьому чудовиську у всіх його проявах та іпостасях. Наступальною молитвою, безкомпромісним словом та реальним ділом.

Саме таку безкомпромісну позицію зайняли священнослужителі та пастора всіх християнських церков міста Дунаївці (Хмельницька обл.), коли прийняли рішення утриматись від участі в святі врожаю у програмі та назві якого згадувалась язичницька богиня Церера

«Це є поганство – віддавати шану поганській богині за врожай, не віддаючи шану Єдиному Богу, Отцю і Творцю, що створив все, піклується про людину, дає все необхідне для зросту врожаю», – говорилось у оприлюдненій позиції християнських церков м. Дунаївці.

Не вдаючись у деталі ситуації, що склалася, варто зазначити, що місцева влада, яка виступила організатором свята, після заяви церков змінила свою позицію.

«Із програми і назви свята були видалені будь-які згадування про язичництво. Але, з огляду на те, що до самого дійства залишалося дуже мало часу, то організувати централізовану участь у ньому священнослужителів і пасторів християнських церков міста не було можливості», – розповів голова Міжконфесійної Духовної Ради м. Дунаївці, капелан Християнської Служби Порятунку Олександр Павлюк, – «Ситуація, яка склалася, була вичерпана повністю, але кожен прийняв для себе рішення, що навіть при таких змінах, участь духовенства має бути спільною».

Він зазначив, що таким чином, не залежно від конфесії та деномінації, була продемонстрована єдність та принциповість у важливій ситуації.

«Боже благословіння приходить, коли ми шануємо єдиного Господа у всьому, що ми робимо, і традиційні та культурні святкування є дуже важливими в цьому», – позицію християнських церков Дунаївців підтримала Духовна Рада м. Хмельницького.

О.Павлюк висловив своє переконання, що «Церква має займати активну громадську позицію. Церква повинна говорити і піднімати свій голос».

Be the first to comment on "Коли Церква не мовчить…"

Залишити відповідь