Командир Християнської Служби Порятунку Ігор Шулік (Шторм) взяв участь у ІІ Міжнародній конференції з питань цивільно-військового співробітництва. Вона була організована Управлінням цивільно-військового співробітництва Генерального штабу Збройних Сил України і проходила 4-5 квітня у Києві.

фото CIMIC

«Під час пленарних та семінарських занять особлива увага приділялась найчутливішим аспектам цивільно-військового співробітництва. Зокрема, захисту та запобігання втрат серед цивільного населення, дотримання норм міжнародного гуманітарного права, організації системи інформування цивільного населення та стратегічних комунікацій», – повідомляє Управління цивільно-військового співробітництва із посиланням на офіційну сторінку Генерального штабу ЗСУ в Facebook.

фото CIMIC

«Цивільно-військове співробітництво Збройних Сил України було започатковано у травні 2014 року для підготовки фахівців з цивільно-військового співробітництва для участі у АТО. За цей час на базі Національного університету оборони України імені Івана Черняховського на курсах цивільно-військового співробітництва з залученням іноземних фахівців підготовлено більше 800 осіб, які надають всебічну допомогу та підтримку громадянам України завдяки гнучких інструментів цивільно-військового співробітництва», – зазначив начальник Управління цивільно-військового співробітництва Генерального штабу Збройних Сил України полковник Олексій Ноздрачов.

фото CIMIC

Він повідомив, що Збройні Сили України нарощують потенціал цивільно-військового співробітництва завдяки нашим партнерам із цивільно-військового співробітництва Об’єднаного командування ОЗС НАТО «Брюнсум», Естонії, Латвії, Литви, Італії, Нідерландів, Німеччини, Польщі, США. Отриманий ними свого часу досвід у Республіці Ірак, у колишніх республіках Югославії, в Афганістані, сьогодні широко застосовується в Україні.

Принагідно він привітав партнерів із країн НАТО, які днями відзначили 68-му річницю створення Альянсу й подякував за допомогу у розвиткові спроможностей структур цивільно-військового співробітництва відповідно до стандартів НАТО.

Уейн Джордаш, керуючий партнер Global Right Compliance, відзначив важливість подальшого розвитку та розбудови механізмів захисту цивільного населення у дотриманні норм міжнародного права, зокрема прав людини, визнаних на міжнародному рівні, та гуманітарного права.

Генеральний директор Національного комітету Товариства Червоного Хреста в Україні Ліля Білоус наголосила на важливості проведення таких заходів, оскільки вони підвищують рівень координації та узгодження процедур допомоги громадянам України із надання гуманітарної допомоги, впровадження програм психосоціального відновлення постраждалих осіб у тісній співпраці із органами управлінням цивільно-військового Збройних Сил України.

фото СІМІС

У конференції взяли участь представники центральних органів виконавчої влади, провідні військові експерти у сфері цивільно-військового співробітництва країн-членів Північноатлантичного Альянсу, міжнародних та неурядових організацій, які діють в Україні, Донецької та Луганської військово-цивільних адміністрацій, Київської міської державної адміністрації, тощо.