СТРУКТУРНИЙ ПІДРОЗДІЛ ГРОМАДСЬКОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ «ХРИСТИЯНСЬКА СЛУЖБА ПОРЯТУНКУ» –
«КОРПУС ВІЙСЬКОВИХ КАПЕЛАНІВ»
Звідки черпає силу увесь народ, як не з патріотизму? А патріотизм є тим вищим і благороднішим, чим більше опирається на Божому законі.
митр. Андрей Шептицький
Корпус військових капеланів (КВК) створений як структурний підрозділ громадської організації «Християнська служба порятунку» (ХСП). Переважно персональний склад КВК складають члени ХСП, що в минулому здійснювали душпастирське служіння у складі Міжконфесійного батальйону військових капеланів (МБВК налічував більше 100 капеланів шести християнських конфесій та деномінацій і діяв до березня 2016 року).
КВК не має статусу юридичної особи, не є військовим формуванням, не використовує зброю, не застосовує силу або будь які елементи фізичного, психологічного чи іншого примусу.
Пріоритетним на сьогодні завданням КВК є здійснення душпастирської опіки та місіонерської діяльності в середовищі Збройних сил України, Національної гвардії, Прикордонної служби України, Служби безпеки України, Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Служби зовнішньої розвідки, особливо стосовно підрозділів, що знаходяться в зоні АТО.
Крім цього, капелани КВК покликані:
працювати над поширенням знань та навичок серед військовослужбовців та цивільного населення з метою підвищення рівня підготовки до виживання у бойових та екстремальних умовах (тактична медицина та медична евакуація, надання першої домедичної допомоги, основи розмінування та поводження з вибухонебезпечними предметами, виживання під час обстрілів та активних бойових дій, психологічна допомога, виведення зі ступору та нервових зривів в критичних ситуаціях (ПТСР) тощо);
організовувати та передавати в частини Збройних сил України, Національної гвардії, Прикордонної служби України, Служби безпеки України, Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Служби зовнішньої розвідки, що знаходяться в зоні АТО, матеріально-технічне забезпечення, в якому є найбільша потреба;
транспортувати та/або здійснювати матеріально-технічне сприяння транспортуванню пацієнтів і постраждалих, які потребують медичного супроводження, а також медичної евакуації постраждалих під час бойових дій в зоні АТО.
Капелани КВК здійснюють своє служіння у визначених військових частинах за ротаційним принципом або у складі мобільних груп, що працюють у відповідних секторах.
В процесі служіння капелан керується Кодексом та Інструкцією капелана КВК ХСП.