Леон Дубравський: Якщо хтось зі священиків моєї дієцезії хоче служити людям на Сході — я відкритий!

Отець Олександр Коцюр, священик із Кам’янець–Подільської дієцезії, нещодавно вирушив на Схід, аби у складі Християнської служби порятунку служити людям як духівник і капелан. У ХСП цю подію називають «неординарною та знаковою», наголошуючи, що це стало можливим завдяки згоді правлячого єпископа Кам’янець–Подільської дієцезії Леона Дубравського.

Сам владика так прокоментував своє рішення в розмові з CREDO: — Звісно, священиків нам не вистачає, звісно, вони потрібні тут, у нашій дієцезії. Різниця у тому, що ми маємо мир — в нас не стріляють. Думаю, присутність капелана надзвичайно важлива для тих, які живуть у «сірій зоні»; саме там необхідно сьогодні говорити про Бога, про душу, вчити жити по‑християнськи; показати, як приймати страждання, що випали на їхню долю. Так ми зможемо затримати зло. Без Бога ми не зрозуміємо іншу людину. Під час війни проявляються і найгірші, і найкращі якості людини. Знаємо численні приклади, коли люди на війні відкривали для себе віру, Бога, приймали Таїнство Хрещення.

Важливо, аби мешканці прифронтових територій не розчарувалися, аби вони не були позбавленні того, що духовне.Присутність капеланів, зокрема о. Олександра, — це знак того, що Церква про них не забула, їх не покинула, навіть якщо їх залишили ті, хто має прямий обов’язок піклуватися про них. Звісно, духовна підтримка йтиме в парі з матеріальноюї допомогою. Я підтримуватиму отця в його служінні, а також ХСП. Представники Служби приїдуть на урочистість Матері Божої Летичівської 6 липня 2017 р., щоби розповісти про свою місію на Сході. Вони — очевидці того, що там відбувається. Часто, коли ми розповідаємо про війну, нам не вірять. Я хочу, аби люди послухали їхнє свідчення!

Якщо хтось зі священиків моєї дієцезії також матиме бажання поїхати служити людям на Сході, я — відкритий!

Нагадаємо, що під час зустрічі з ХСП у квітні цього року владика сказав, що готовий започаткувати спеціальну дієцезіальну програму для підтримки розвитку Служби за участю священиків — капеланів і служителів, покликаних бути рятувальниками, волонтерами та молитовною підтримкою їхньої діяльності.

Фото: Віктор Залевський, Фейсбук о. Олександра Коцюра

Джерело: CREDO

Be the first to comment on "Леон Дубравський: Якщо хтось зі священиків моєї дієцезії хоче служити людям на Сході — я відкритий!"

Залишити відповідь