“Люди накладуть на вас свої руки і будуть переслідувати” & законопроект 0931

Що ми знаємо про Останні Часи? Зокрема те, що ті християни, які зберігатимуть свою віру в чистоті, в повноті слідуватимуть по шляху Христового учнівства та до кінця залишатимуться вірними своєму апостольському покликанню в світі, будуть переслідувані дітьми стрімко деградуючої цивілізації. Ось слова з Євангелія від Луки, які читаються сьогодні у всіх римо-католицьких храмах планети:

“Євангеліє Лк 21, 12-19 Того часу Ісус сказав своїм учням: “Люди накладуть на вас свої руки і будуть переслідувати, видаючи в синагоги та в’язниці; поведуть вас до царів і волода­рів че­рез Моє Ім’я; станеться ж вам це на свід­чен­ня. Отже, покладіть у серцях ва­ших не турбуватися наперед, що від­повідати, бо Я вам дам слова та мудрість, яким не зможуть протистояти чи відповісти всі противники ваші. Видаватимуть вас і батьки, і бра­ти, і родичі, і друзі, і вб’ють деко­го з вас, і будуть ненавидіти вас усі че­рез Моє Ім’я. Але й волосина з вашої голови не пропаде. У вашій терпеливості здобу­де­те ваші душі. Слово Господнє”.

Чи уже близько цей час? Він насправді уже на порозі наших храмів. І не десь в Азії чи Африці, а тут, в Україні. Одним із промовистих доказів цього твердження є поточний розгляд нашим парламентом сумнозвісного законопроекту 0931, у якому під виглядом боротьби з дискримінацією насправді уводяться реальні обмеження свободи сповідування та вираження віри.

Про це у ефірі Радіо Марія сказав діючий голова Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій, ординарій Києво-Житомирської дієцезії РКЦ єпископ Віталій Кривицький:

“Ми бачимо сценарій за яким намагаються усунути з усіх державотворчих процесів релігійну спільноту, – висловлює занепокоєння ієрарх. – Не трагізуємо, Бог вище!
Варто зрозуміти для нас віруючих людей, що це є виклики, завдання, яке ми маємо виконати, бо за кермом є хтось, хто вперся і каже, – ні, я буду їхати саме так і з такою швидкістю! – Коли ми наголошуємо, що ти їдучи проґавив знак! – Дістаємо відповідь, – ні, я за кермом. Я керую! – Така позиція є недалекоглядна і обмежена.
Дехто пишається, що сьогодні до ВРУ прийшли молоді, і без досвіду, але якщо брак досвіду виключає діалог – це дискваліфікація цілого апарату!”

Що буде з країною, де можновладці зневажають Бога та не чують голосу Церкви? Вище ми цитували уривок із Євангелія від Луки. А тепер просто подивимося та порозважаємо над першим читанням із тих самих сьогоднішніх римо-католицьких євхаристійних текстів – уривком з книги Даниїла:

“Дан 5, 1-6. 13-14. 16-17. 23-28 Читання з Книги пророка Даниїла Тими днями цар Валтасар справив великий бенкет для тисячі своїх вельмож і перед лицем цієї тисячі пив вино. Напідпитку вже трохи, звелів Валтасар принести золотий та срібний посуд, що Навуходоносор, його батько, забрав з єрусалимського храму, аби пили з нього цар, його вельможі, його жінки та його наложниці. І принесено золотий та срібний посуд, забраний з храму Божого, що в Єрусалимі, й пили з нього цар, його вельможі, його жінки та його наложниці; пили вино й славили богів золотих, срібних, мідяних, залізних, дерев’яних та камінних. Під ту ж хвилю з’явилися пальці людської руки й заходилися писати навпроти свічника на вапні стіни царського палацу, і цар уздрів кінцівку руки, що писала. Відразу ж змінився цар на обличчі, його думки стривожили його, суглоби його криж ослабли й коліна його затряслися.

Тоді ввели Даниїла перед царя. Цар заговорив і сказав до Даниїла: «Ти, Даниїле, один з полонених синів юдейських, яких цар, мій батько, привів був з Юдеї? Я чув про тебе, що дух богів у тобі й що світлий розум і велику мудрість відкрито в тобі. Про тебе ж я чув, що ти можеш пояснити значення й розв’язати труднощі; тож коли можеш прочитати оце написане й сказати мені про його глузд, будеш убраний у пурпуру, і золотий ланцюг буде на шиї в тебе, й станеш ти третім правителем у царстві». Тоді Даниїл у відповідь сказав цареві: «Подарунки твої нехай зостануться при тобі, й гостинці твої дай комусь іншому; а написане я цареві прочитаю й значення його об’явлю. Ти піднявся проти Господа небес; і принесено посуд Його дому перед тебе, і ти й твої вельможі, твої жінки та твої наложниці пили з них вино, і ти хвалив богів срібних і золотих, мідяних, залізних, дерев’яних та кам’яних, що не бачать, не чують і не розуміють, Бога ж, в руці якого твоє дихання й усі твої стежки, ти не славив. Тому і послав Він цю кінцівку руки, й було накреслене оце написане. Оце ж написано таке в тому, що накреслено: Мане, текел, фарес. А ось і значення мови: Мане – Бог облічив твоє царство й постановив йому кінець. Текел – тебе зважено на вазі і знайдено легким. Фарес – твоє царство розділено й віддано мідянам та персам”.

Be the first to comment on "“Люди накладуть на вас свої руки і будуть переслідувати” & законопроект 0931"

Залишити відповідь