Молитовний Щит ХСП візьме участь у місячнику молитви за довкілля

Християнська Служба Порятунку підтримує ініціативу проведення місячної посиленої молитви за збереження сотвореного світу, починаючи з 1 вересня 2019 року. У цей період всі підрозділи Молитовного Щита ХСП отримають відповідну інтенцію і духовно заступатимуться за сплюндрований гріхом людини навколишній світ.
В Компендіумі Соціальної Доктрини Церкви зокрема сказано таке:
466. Турбота про довкілля – виклик для всього людства. Це спільний універсальний обов’язок поважати спільне благо979, призначене для всіх, обов’язок, який не дозволяє, щоб хтось «безкарно використовував різні категорії істот, живих чи неживих, – тварин, рослини і природні елементи – на свій розсуд, керуючись власними економічними потребами»980. Слід збільшувати цю відповідальність, виходячи з глобального характеру сучасної екологічної кризи і неминучої потреби глобально протидіяти їй, оскільки всі створіння взаємозалежні у всесвітньому порядку, який встановив Творець”.
 

“У червні цього року Дикастерія служіння цілісному людському розвиткові опублікувала лист, звернений до всіх єпископів світу, закликаючи їх та їхні спільноти приєднатись до вже традиційного Всесвітнього місяця молитви за створіння, що триватиме від 1 вересня до 4 жовтня 2019 року. Тема цьогорічного заходу – «Захистити мережу життя» – обрана Організаційним екуменічним комітетом, має на меті привернути увагу до необхідності оберігати біорізноманіття планети.

На цю ініціативу відгукнулися Рада Єпископських Конференцій Європи, що об’єднує католицькі єпископати континенту, та Конференція Європейських Церков, до якої входять представники Православних, Протестантських, Англіканських та Старокатолицьких Церков зі всіх європейських держав. Вони оприлюднили спільну заяву, в якій закликають до усвідомлення відповідальності за створіння та молитви за те, аби «людство шанувало планету», та за тих, хто страждає внаслідок кліматичних змін.

«Мережа життя не повинна перерватися людською пожадливістю й байдужістю до самих людей та всього створіння», – читаємо в заяві, яку підписали Пастор Крістіан Кріґер і кардинал Анджело Баньяско, що очолюють ці міжцерковні інституції.

Просити прощення, аби змінювати ставлення до довкілля

Автори заяви висловлюють усвідомлення, що «стиль життя сучасного суспільства негативно впливає на ввесь світ», тому потрібно зупинити «невпинне коло індивідуалізму та ізоляції», пам’ятаючи, що ми всі є членами єдиної людської сім’ї та створені на образ Бога. За їхніми словами, потрібно просити прощення за завдану шкоду, бо це змінює наші серця й поведінку, сіє зерна справедливості та породжує плоди милосердя.

Вдячність і конкретні дії

Президенти Єпископських Конференцій Європи та Конференції Європейських Церков закликали християн дякувати Богові за дар створіння й молитися «за тих братів і сестер, які страждають внаслідок нашого марнотратства, пожадливості й байдужості».

«Кожна спільнота, покликана зміцнюватись і зростати в своїй місії через конкретні дії, черпаючи натхнення у власній духовній традиції», – наголосили вони, закликаючи християн і всіх людей доброї волі виявити власну відповідальність за створіння та брати на себе конкретні зобов’язання.”

Be the first to comment on "Молитовний Щит ХСП візьме участь у місячнику молитви за довкілля"

Залишити відповідь