Молитовний Щит ХСП: литовське крило

Під час нещодавньої місійної подорожі служителів Християнської Служби Порятунку до Литви продовжилася раніше розпочата робота по зміцненню існуючих та формуванню нових ланок спільного Молитовного Щита. По Волі Божій відбулося багато важливих і без перебільшення знакових подій, які безумовно сприятимуть досягненню цієї мети.

Зокрема, у Кретинзі відбулася відкрита зустріч з місцевими мешканцями – католиками. Зустріч проходила у публічній бібліотеці імені єпископа М. Валанчюса. Під час зустрічі говорили про Україну, Церкву, війну на Донбасі, Християнську Службу Порятунку, про роль і покликання християн та виклики, які постали перед ними, у сучасних умовах  Європи, Литви, України. Обговорювалися шляхи побудови Молитовного Щита за участю українців, литовців та інших християнських народів континенту.

У інший день на прохання єпископа Тельшяйської дієцезії РКЦ Кеваласа Кестутіса (в свій час належав до католицької харизматичної спільноти «Живі Камені» у Каунасі, яка є партнером ХСП) служителі Християнської Служби Порятунку провели реколекції для католиків району Шилале на тему: «Господь же додавав до Церкви щодня тих, що спасалися».

У групу служителів, які долучилися до проведення реколекцій, також увійшли литовські соратники ХСП францисканець брат Гедимінас Нумгаудіс і  служителі поклоніння зі спільноти у Пакуті. Сотні вірян, які у цей день зібралися у районному будинку культури, крім тематичних конференцій почули також актуальну інформацію про Україну, війну на Донбасі та діяльність ХСП на прифронтових територіях. У багатьох з них живий відгук знайшов виголошений на зібранні заклик приєднуватися до служіння Молитовного Щита, який уже активно діє у Литві на основі низки католицьких жіночих чернечих згромаджень, харизматичних спільнот і молитовних груп.

Під час перебування у Каунасі та Вільнюсі відбулися робочі зустрічі з представниками діючих структур Молитовного Щита. Зокрема, в Каунасі уже традиційно розмовляли з сестрами зі Згромадження святого Казимира та секретарем Конференції католицьких жіночих згромаджень у Литві сестрою Гражіною Дапсауските (у інтенціях Молитовного Щита постійно молиться дванадцять жіночих згромаджень). Як завжди, друзів з України гостинно приймав древній Пажайслійський монастир. У Вільнюсі молитовні годинники звіряли з координаторами Гінтарією Седрісовєне і Сонатою Білайте з групи «Слав Бога».

Боже будівництво литовського крила Молитовного Щита триває…

 

 

Be the first to comment on "Молитовний Щит ХСП: литовське крило"

Залишити відповідь