У цю осінню пору на Стрийщині продовжуються роботи з створення грядок Розуму. За інформацією керівника проекту «Добрий господар» Олега Шмілика, наприкінці жовтня грядки закладені у Стрийському коледжі та на парафіяльній території УГКЦ Всіх Святих Українського Народу в Стрию. У навчаннях взяли участь представники коледжу, прихожани церкви, священники Іван Барабаш та Тарас Пиріг.
Координатор Програми ХСП «Естафета добра та благополуччя» Юрій Тарас говорить, що пізня осіння посадка з допомогою грядок Розуму дозволяэ, фактично, на місяць швидше отримати врожай.
«Зважаючи на те, що за вікном уже кінець жовтня, учасниками Програми Християнської Служби порятунку «Естафета добра та благополуччя» дуже часто задається наступне запитання: «Навіщо осінню робити теплі грядки Розума, якщо вони не будуть використовуватись в осінньо-зимовий період?». І коли люди дізнаються про те, як пізня осіння посадка рослин і посів насіння дозволяють весною отримувати врожаї, фактично, на місяць швидше, усі інші запитання у них зникають.
Що ж можна сіяти чи садити на теплих грядках Розума наприкінці жовтня, чи у листопаді, як це робити?
Коли йдеться про овочі та зелень, то пізньою осінню можна садити цибулю на зелень, часник, моркву, буряк, редис, селеру на зелень, капусту, кріп, петрушку, шпинат, салати.
Є декілька особливостей пізньої осінньої посадки рослин, або посіву насіння:
- насіння не потрібно поливати;
- посів потрібно здійснювати щільнішим у 1,5-2 рази, порівняно з весняним посівом;
- цибулю та часник потрібно садити не у підмерзлу землю, щоб вони могли до настання холодів вкоренитися;
- для підготовки до посіву насіння овочів та зелені, ще до настання стійких холодів, потрібно спушити верхній шар землі плоскорізом, або сапкою Розума, зробити необхідні борозни, а також заготовити сухий чорноземний ґрунт;
- посів насіння овочів та зелені слід здійснювати у листопаді, коли будуть встановлені стійкі мінусові температури і верхній шар землі уже підмерзне;
- посів насіння слід робити у раніше створені борозни, засипати його заготовленим сухим чорноземним ґрунтом шаром в 1-2 сантиметри, а також вкрити мульчею із сухої трави чи листя шаром в 4-5 сантиметрів. Якщо у Вас на момент посіву немає достатньої кількості мульчі, місце посіву до весни можна накрити укривним матеріалом;
- весною, у місці посадки рослин слід розгорнути шар мульчі над борознами, у які були посіяні рослини, накрити грядку плівкою або арговолокном, щоб земля швидше прогрівалась і насіння швидше проростало.
Такий простий агроприйом дозволяє раціонально використати вільний час, який з’являється у господарів пізньою осінню, скористатись достатньою кількістю вологи, яка буде у ґрунті на весні, і весною отримати урожай цінної вітамінної продукції на місяць раніше.
Ризиком пізнього осіннього посіву рослин є проростання насіння в результаті настання теплої погоди. У подальшому, після настання холодів, таке проросле насіння гине.
Пізньою осінню також можна сіяти насіння таких квітів як: чорнобривці низькорослі, айстри, аліссіум, календула, ехінацея, васильки, гвоздика, примула, лаванда, бузульник, дельфініум, флокси, гіпсофіла, люпин, рудбекія, герань, морозник та ін.
Команда ХСП буде рада, коли ці, отримані з нашою допомогою, знання дозволять Вашій сім’ї забезпечити себе ранніми овочами та зеленню, а також створити навколо себе квітучий оазис».
Як повідомлялось, програма «Добрий господар», спільна ініціатива Християнської Служби Порятунку та Благодійного Фонду Рідня, була презентована на “I-му Стрийському форумі”. Він проходив в рамках XIII-го Великого Карпатського ярмарку-фестивалю “СтрийОрганікФест-осінь 2019”, який відбувався 26-27 жовтня.
Be the first to comment on "На місяць швидше зможуть отримати врожай на Стрийщині, де триває робота з створення грядок Розуму"