Один день із життя команди ХСП-Маріуполь: три прояви присутності Божої Благодаті


У житті місіонерської команди «ХСП-Маріуполь», яка ось уже майже три роки діє у більш, як десяти прифронтових селах «сірої зони» Приазов’я, безліч звичайних своєю незвичайністю днів. Адже у полум’ї воєнних буднів Бог незбагненно близько, а Небеса нереально низько – на відстані витягнутої руки і поруху серця. Але навіть тут бувають особливі дні. Як наприклад оцей – коли в часі та просторі у повноті проявилися зразу три видимі знаки Божої Благодаті.

Перший прояв – особиста присутність та відправлення Святої Євхаристії Ординарієм Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ єпископом Станіславом Широкорадюком. Бо, як відомо, де єпископ, там і повнота присутності Христової Церкви.

Другий прояв – вперше у житті до Святого Причастя приступили дев’ятеро дітей та двоє дорослих. Це відбулося там, де ще кілька років тому не було і сліду Божого Слова, а у душах людей панували гріх, розпач, страх, порожнеча, зневіра.

Третій прояв – у каплиці, обладнаній служителями Християнської Служби Порятунку в приміщенні закинутого дитячого табору, де уже тривалий час регулярно проводяться Служби Божі, було встановлено табернакль  (від лат. tabernaculum — шатро), де відтепер постійно перебуватимуть Пресвяті Дари – тобто сам Ісус. А біля тебернакля постійно чергують місцеві мешканці, які ще зовсім нещодавно пережили живу зустріч зі Спасителем.

Ось як про ці події говорять самі місіонери ХСП на своїй сторінці у соцмережі: «Кожна урочиста подія чи свято в людському житті глибоко закарбовується в нашій пам’яті. Особливо, коли ця подія торкається духовної сторони буття людини. У неділю 2 червня в нашій парафіяльній спільноті відбулась урочистість Першого Святого Причастя. Діти протягом року вчили молитви та пізнавали основні правди християнської віри, готуючись таким чином до таїнств Сповіді та Євхаристії.

Цього дня у капличці було велелюдно, адже на велике духовне свято маленьких християн завітали не лише рідні батьки, але й хресні та родичі. Це був довгоочікуваний час не тільки для дітей, але і їх батьків, рідних, та усіх парафіян. Це був день переповнений емоціями та почуттями – час великої благодаті та радості.
Діти приготували Літургію Слова, приносили жертовні дари до вівтаря та співали пісні. Особливим гостем був отець-єпископ Станіслав Широкорадюк. Під час проповіді, звернув увагу на присутність Ісуса Воскреслого у Пресвятих Дарах. Проповідник розказував, що через Сакраменти Ісус приходить з даром миру. Миру, у якому поєднуються міць і уздоровлення. Приймаючи дар миру, віднаходимо таку радість, яку мали апостоли після зустрічі з Господом. На закінчення Євхаристії отець-єпископ заохочував їх до молитви і частої зустрічі з Ісусом в святому Причасті.
Діти подякували отцю-єпископу, священикам, батькам і рідним, служителям, які готували їх до цього Таїнства.
Як урочисто і святково були вдягнуті діти цього дня так і їхні душі нехай завжди будуть урочисто вбрані добрими ділами, і серця їхні нехай палають любов’ю до Бога та ближніх!
БОЖОГО БЛАГОСЛОВІННЯ ВСІМ СВЯЩЕНИКАМ, СЕСТРАМ- МОНАХИНЯМ, ВОЛОНТЕРАМ, СЛУЖИТЕЛЯМ ХСП, ЗА ДОПОМОГУ У ПРОГОЛОШЕННІ БОЖОЇ ЛЮБОВІ.🙏».

Далі у іншому пості служителі ХСП продовжують свою розповідь про цей видатний день: «Дякуємо Богу за благодать присутності Тіла Ісуса Христа, за благословенням отця єпископа Станіслава Широкорадюка у нашій капличці встановлено табернакль.
В п’ятницю, дев’ять дітей та двоє дорослих парафіян вперше у своєму житті приступило до Таїнства Сповіді, яке уділили їм отці Павло Томашевскі та Павло Ткачук. А в неділю, під час святої Меси, діти урочисто приступили до таїнства Євхаристії.
Це не просто урочистий момент в житті християнської сім’ї, а перший крок дитини в доросле свідоме християнське життя.
Подію Першої Сповіді необхідно вважати знаковим переходом від безтурботного дитинства до повсякденного усвідомлення відповідальності за свої вчинки. З неї дитина починає процес формування своїх особистих християнських цінностей. Це Таїнство буде супроводжувати їх протягом всього подальшого життя і відкриватиме їм двері до Небесного Царства».

Гостями свята стали друзі і партнери ХСП офіцери групи CIMIC Бердянське. Вони так поділилися своїми враженнями від побаченого та пережитого на своїй сторінці у ФБ: «Сьогодні офіцери групи Cimic Бердянське, побували у гостях у дитячому таборі “КОВЧЕГ” який знаходиться в н.п. Піонерське, де прийняли участь у недільній Божій службі, яку відправив Єпископ Станіслав Широкородюк, під час якої діти з прифронтових сіл району прийняли перше святе причастя. Після проведення Богослужіння, офіцери групи ЦВС Бердянське поздоровили діточок з першим святим причастям та “Міжнародним Днем захисту дітей” і подарували їм розвиваючу та навчальну літературу, художні книжки та зошити. Адже діти – це майбутнє нашої незалежної держави. Разом до перемоги!»

Саме так, друзі: разом до перемоги – Перемоги Божого Царства, Божої Любові та Божої Правди на страждаючій від війни українській землі.

 

 

Be the first to comment on "Один день із життя команди ХСП-Маріуполь: три прояви присутності Божої Благодаті"

Залишити відповідь