Особлива сесія Школи Марії: посланці із зони війни

Цими днями у римо-католицькій парафії Пресвятої Діви Марії Матері Церкви відбулася чергова осіння Сесія Школи Християнського Життя та Євангелізаціїн, яку провадили служителі Київської філії ШХЖіЄ. Близько ста учасників і 30 служителів. На перший погляд звична картина. Однак, на цей раз було і дещо нове та знакове – у навчанні вперше взяли участь сім мешканців «сірої зони», які у останні два роки розпоча свій духовний шлях під опікою місіонерів зі складу команди ХСП-Маріуполь. Деякі з них уже є місцевими служителями, які допомагають місіонерам ХСП у їх щоденній праці. Глибоко символічним є те, що формація у ШХЖіЄ для цих людей розпочалася саме тут, на бульварі Перова 1б, місці, звідки розпочала своє служіння Християнська Служба Порятунку.

Особливо хвилюючою була зустріч посланців з прифронтових територій з Ординарієм Києво – Житомирської дієцезії РКЦ єпископом Віталієм Кривицьким. Нещодавно єпископ Віталій саме у цьому ХСП-Центрі здійснив коротку ротацію в якості місійного священика. Спілкування було теплим і радісним. Єпископ особливим чином благословив групу слухачів з-під Маріуполя. Крім цього, у них була можливість послухати лекцію у виконанні єпископа та разом з іншими учасниками сесії взяти участь у Службі Божій, яку він відправив.

Віримо, що це лише початок широкого залучення мешканців прифронтових територій до формації у дусі ШХЖіЄ. Сподіваємося, що з часом така формація стане доступною безпосередньо на теренах українського Донбасу.

Нагадаємо, що Школа Християнського Життя та Євангелізації Святої Діви Марії з Назарету Матері Церкви створена  в Україні 1998 року о. Петром Куркевичем OFM Cap (Орден Братів Менших Капуцинів, Римо-католицька церква), який є її незмінним директором. За діяльність школи відповідає Кустодія Братів Менших Капуцинів.

Місія Школи полягає у впровадженні людей різних національностей і віросповідань до пізнання і досвідчення повноти життя в Бозі, християнської зрілості і служіння в Церкві. Школа пропонує формацію для кожного. Школа – це не тільки «навчання», це і різноманітні пережиття, і дружба та щораз ширше бачення і відкриття нової перспективи.

Метою Школи є не лише передача знань, але, насамперед,  створення можливості зустрітися з Живим Богом,  глибше Його  пізнати, а також зав’язати  дружні відносини  між парафіянами, спільнотами з різних частин України, а також із спільнотами та релігійними організаціями з інших країн.

Крім того, метою Школи є активізація не лише світських людей, але і духовенства, а також богопосвячених осіб, для котрих проводяться 4–денних зустрічі  для духовної віднови.

Школа – це формаційний курс, який впроваджує в повноту зрозуміння християнського життя та готує світських християн до лідерства в Церкві в широкому розумінні цього слова на рівні парафії, а також, коли йдеться про церковні рухи та спільноти світських.

Навчання відбувається в Красилові, а також у десятках філій в Україні (Київ, Львів, Івано–Франківськ, Дніпро, Вінниця, Одеса, Тернопіль, Чортків, Чернівці, Ужгород Кам’янець-Подільський, Мукачеве, Дунаївці, Маниківці, Городок, Житомир, Мелітополь, Надвірна, Косівська Поляна, Херсон) та за кордоном (Польща, Росія, Білорусь, Литва, Чехія, Ірландія, Австрія, Велика Британія, Молдова, США, Болгарія, Латвія, Німеччина, Італія – близько 40 філій).

Навчання  в Школі триває протягом шести років. Кожен рік нараховує чотири сесії: двотижнева сесія влітку, і уїк-ендові восени, взимку та весною. Програма навчання Школи:

А. 0 ступінь. Керигмат звичайний, керигмат на основі життя Давида, Авраама, Пресвятої Діви Марії.

Б. І ступінь.

 Проголошення Керигми (на основі OAЗA 1 ступеню о. Франциска Бляхницького та на основі матеріалів  Курсу Альфа) – 12 днів влітку.

– Теми на межі теології та психології, які ведуть до  прийняття себе (як бачить мене Бог – як бачу себе я сам) – 3 дні восени.

– Основи учнівства, тобто як формувати своє життя, щоб стати учнем Ісуса (Флоре „Формація учнів”) – 3 дні зимою.

–  навчання про роль Святого Духа у житті учнів Ісуса – 3 дні  весною.

(Під час перерв між 4 сесіями Школи, праця вдома, в парафії, в малій парафіяльній групі: біблійний курс).

В. ІІ ступінь

–  Біблійні теми, які вказують дорогу до особистого визволення з неволі гріха, звичок і схильностей людської природи (на основі OAЗA 2 ступеню о. Франциска Бляхницького, а також кард. Мартіні „Мойсей”) – 12 днів влітку

– Теми на основі доктрини св. Ігнатія Лойоли, які вказують основи духовного розпізнання і реальність духовної боротьби – 12 днів влітку

– Теми на основі 12 кроків анонімних алкоголіків, які вказують дорогу до визволення –  по 3 дні восени, зимою, весною.

Г. ІІІ ступінь

– Спільнота за матеріалами OAЗA ступеню о. Франциска Бляхницького, а також Ж. Ваньє 12 днів – влітку.

– Лідер малої групи (влітку)

– Християнська антропологія (на основі матеріалів о. Франциска Бляхницького, Кароля Войтили та інших) – по 3 дні  восени, зимою, весною.

Ґ. IV ступінь

– Євангелізаційна підготовка (о. Франциск Бляхницький, Флоре, Буковєцькі – Ді. 2. 4, Курс Альфа) – 12 днів влітку

– Аніматор заступницької молитви – влітку

– Аніматор молитви прославлення – 3 дні восени

– Семінар творчості ( пантоніма танець) – 3 дні зимою

– Лідер спільноти – 3 дні весною.

Д. Річна перерва з метою місійних виїздів – практика на нижчих рівнях Школи

Е. V ступінь

– Теологія внутрішнього життя – (12 днів)

Після закінчення V ступеня Школи є можливість увійти до KOINONII – спільноти лідерів.

В рамках KOINONII під час уїк-ендових зустрічей:

– Соціальні, політичні, психологічні, економічні теми.

– Теологічно-пасторальні теми

– Теми з теології внутрішнього життя

–  Під час перерв між сесіями KOINONII – лідеро-анімаційна праця в парафії та локальній спільноті

– Влітку допомога в різноманітних літніх акціях, а також інших душпастирських реколекціях.

 

 

 

Be the first to comment on "Особлива сесія Школи Марії: посланці із зони війни"

Залишити відповідь