Отець Гончарук: Результат, якого добилась Росія, – це те, що українське суспільство поділене

Розподіл українського суспільства на різні непримиренні табори – це наслідок спеціальної роботи Росії. У цьому переконаний отець Павло Гончарук, який номінований на єпископа ординарія Харківсько-Запорізької дієцезії

«Результат, який добилася Росія, – це те, що українське суспільство поділене. Навішані ярлики. Якщо ти не погоджуєшся з Президентом, то ти – порохобот. Є тільки Порошенко і Зеленський. Все, більше нема нікого. Тобто, дуже чіткий поділ йде: порохобот, зеленобот, бандерівець», – поділився своїми думками Павло Гончарук під час ефіру на Радіо Марія.

За його словами кожен в Україні повинен розуміти, що «агресором є команда під проводом Путіна – президента Російської Федерації».

«Хто має наївні сподівання, що з ними можна домовитися, то той програє. Чому? Тому що історія, ментальність, сам підхід показують, якщо вони не стрілять, йдуть на якість поступки, то це означає, що їм це вигідно», – сказав єпископ-номінант, – «У них мета дуже далека. Вони вміють чекати, вони вміють прогнозувати, вони є постійні, вони розраховують план на 10-20 років… Потрібно розуміти, з ким ми маємо справу. Вони зовсім не мають наміру, щоб ми жили в мирі».

При цьому, Павло Гончарук переконаний, що будь-які мирні ініціативи з боку окупанта – це тільки присипання нашої пильності та черговий розподіл суспільства на тих, хто хоче миру за будь-яку ціну, і тих, хто розуміє, які наслідки це може мати.

«Ситуацію в Україні можна порівняти з обстановкою на Титаніку, який вже тонув: одні люди про це знають, а інші не можуть цього зрозуміти і ще танцюють. Ми не можемо робити з нашої країни Титанік і говорити, що все нормально. Величезна є загроза», – сказав о.Павло.

Він має свою думку з приводу тих, хто став на бік агресора: «Я маю говорити те, що говорить Господь. У Святому Письмі чітко сказано: согрішить брат проти тебе, покається, прости йому. Якщо він усвідомлює те, що зробив, за це жалкує і перепрошує, то він заслуговує на прощення».

«Я думаю, що Бог допоможе знайти силу для пробачення. Тому що, без пробачення не буде нічого, без нього мир неможливий. У свою чергу, пробачення неможливе без покаяння. А покаяння не є можливим без того, що усвідомив те, що зробив, тобто без правди», – сказав о.Павло Гончарук, – «Тобто, спочатку правда, потім покаяння, потім перепрошення, потім прощення, а тоді вже аж наступає мир. Просто прощення ніколи миру не принесло. Все має свій порядок».

Be the first to comment on "Отець Гончарук: Результат, якого добилась Росія, – це те, що українське суспільство поділене"

Залишити відповідь