Пандемія і страх: проблема медична чи ментальна?

За останні тижні у США спалахнули десятки судових справ, в основному з боку релігійних організацій, що оскаржують державні та місцеві обмеження, запроваджені у відповідь на коронавірус з Китаю, повідомляє Всеукраїнський Собор. Зараз Франклін Грем, генеральний директор міжнародної гуманітарної організації «Сумка самарянина», яка розгорнула мобільну лікарню для лікування пацієнтів у Нью-Йорку, попереджає, що обмеження конституційних прав можуть бути не тимчасовими. «Ось знову, — написав він у Facebook. — Ще один заголовок CNN, який намагається викликати страх у читачів. «Що буде, якщо світу не вдасться розробити вакцину від коронавірусу?». «Подібні запитання можуть бути нескінченним. Що робити, якщо завтра впаде небо? Зараз викидається багато гіпотетичних теорій, які призначені для залякування людей», — сказав він.

У статті CNN зазначено: «Замість того, щоб знищити Covid-19, люди повинні навчитися жити з цим. Міста повільно відкриються, і деякі свободи будуть повернені, але на короткому повідку та при умові дотримання рекомендацій експертів». CNN окреслив деякі можливі обмеження конституційних прав, включаючи тестування та фізичне відстеження.

«Все більше стає очевидними те, що реакція деяких урядовців полягає не лише у захисті життя, а у прагненні встановити контроль. Ніколи раніше наша історія не знала часів, коли на карантині сиділи здорові, а не хворі! Я не хочу мінімізувати той факт, що коронавірус небезпечний. Нам потрібно вжити заходи обережності і проявити особисту відповідальність, — продовжив він. — Але ми також повинні бути обережними, перш ніж сказати «так» на кожну запропоновану заборону і погодитися на все, що може допомогти захистити нас від вірусу. Нам потрібно переконатися, що ми не відступаємо від наших конституційних прав». Наша реакція на пандемію коронавірусу може сильно вплинути на наше майбутнє та наші свободи», — сказав Франклін Грем.

До речі: Розгорнувши унікальний польовий шпиталь у центральному парку міста Нью-Йорк, міжнародна гуманітарна організація «Сумка самарянина» у співробітництві з лікарнею «Гора Синай» збільшила кількість лікарняних місць для лікування від коронавірусу. У тимчасовому пункті медичної допомоги пройшли лікування понад 300 пацієнтів. Але у неділю, в черговий раз прихильники ЛГБТ зібралися на мітинг проти польового шпиталю через те, що засновником організації «Сумка самарянина» є відомий християнський проповідник Франклін Грем, який висловлював свої антигомосексуальні та антимусульманські погляди.

Також критики звинуватили організацію в тому, що вони використовували відео пацієнтів для збору коштів, тим самим порушуючи особисті права людей. Мітинг був проведений біля лікарні «Гора Синай», яка отримувала допомогу від організації «Сумка самарянина» для роботи шпиталю. «Ми хочемо, щоб мешканці Нью-Йорка знали, що їхня влада та чиновники продали їх, бо не подбали про те, щоб в місто не потрапили ці зашорені», — заявив один із мітингарів член ЛГБТ-коаліції Енн Нортроп.

Незважаючи на багаторазові прохання поліції розійтись, нелегітимний мітинг відбувся, а організатори навіть провели прес-конференцію. Діяльність благодійної організації Грема також викликала критику з боку місцевого депутата. У своєму твіттері Корі Джонсон написав: «Настав час Сумці самарянина покинути Нью-Йорк. Ця група, якою керує горезвісний фанатик Франклін Грем, з’явилася в той момент, коли ми не могли відмовитися від їх допомоги. Але цей час вже минув».

Хоча не зрозуміло, чи саме ці обставини стали причиною для закриття шпиталю, його організатори заявили, що більше не будуть приймати пацієнтів. Протягом наступних двох тижнів мобільний шпиталь буде лікувати решту пацієнтів та знезаражувати намети перед їх згортанням. Попри шалений тиск, «Сумка самарянина» планує перевести частину свого медичного персоналу з шпиталю до лікарні «Гора Синай», щоб продовжити надавати медичні послуги в ім’я Ісуса.

Між іншим: The Washington Times поставив під сумнів реальні масштаби пандемії в США, припустивши, що медіа хайпували на вірусі і призвели до паніки серед американців, щоб вимкнути економіку.

Від SARS-CoV-2, який спричиняє COVID-19, загинуло 56 749 американців станом на 28 квітня. Це не добре. Але це не так вже й погано, як сезон грипу 2017-2018, коли загинуло 80 000 осіб. Давайте повернемося до галасу вчиненого експертами лише кілька тижнів тому:  По-перше, вони прогнозували 1,7 мільйона смертей американців; потім вони перекроїли моделі (на цей раз, мабуть, ввівши ще кілька «фактів») і уточнили 100 000-240 000 мертвих.

Зараз основна модель, на яку покладається Коронавірусна група Білого дому, передбачає близько 70 000 загиблих до кінця серпня. І заради цього ми зупинили економіку США?!

Коли коронавірус пронісся по Китаю, Європі, а згодом – всюди, американські ЗМІ затамували подих і повідомляли про кожне наступне жахливе число смертей. Їхні рейтинги, звичайно, злетіли, тому що вони лякали кожного американця, багато з яких останні 40 днів залишалися вдома, з’являючись лише для того, щоб купити туалетний папір, але навіть тоді в страху одягали в маски та перчатки.

Але ось деякі факти:

Смертність

Нещодавно дослідження антитіл університету Стенфордського університету оцінило, що рівень летальності від вірусу, ймовірно, становить від 0,1% до 0,2%. Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) підрахувала, що рівень смертності в 20–30 разів вищий і закликала проводити політику ізоляції. На якій версії, на вашу думку, зосереджувались засоби масової інформації?

У Нью-Йорку, американському епіцентрі пандемії, рівень смертності людей віком від 18 до 45 років становить 0,01%, або 10 на 100 000 населення. Однак люди у віці 75 років і старші мають смертність у 80 разів більше. Для дітей до 18 років рівень смертності дорівнює нулю на 100000. Нулю!

Здоров’я та вік

Більше половини смертей від COVID-19 в Європі сталися в умовах тривалої медичної допомоги в режимі госпіталізації чи домашнього стаціонару. Принаймні п’ята частина померлих в США дотепер зафіксовано в таких самих умовах. Майже всі пацієнти, госпіталізовані через коронавірус у Нью-Йорку, мали незадовільний стан здоров’я, згідно з недавнім дослідженням.

“Записи здоров’я 5 700 пацієнтів, госпіталізованих в рамках Northwell Health system, в якій розміщується найбільше пацієнтів в країні протягом усієї пандемії, показали, що 94%  пацієнтів мали більше одного захворювання, крім COVID-19″, повідомляє журнал Американської медичної Асоціації», – згадує Fox News. У дослідженні встановлено, що 42% пацієнтів мали надмірну вагу, а 53% – гіпертонічну хворобу, а інші страждали різними недугами.

Поширення пандемії

Мільйони та мільйони американців вже були заражені вірусом, хоча американські ЗМІ продовжують повідомляти про їхню низьку кількість, яку надає Джон Хопкінс: говориться про 998 000 американців, заражених коронавірусом станом на вівторок.

Дослідження антитіл було проведено два з половиною тижня тому в Нью-Йорку і виявило, що 1 з 5 (21,2%) жителів вже заразився коронавірусом. У Нью-Йорку є 8,5 мільйонів людей, тож це означатиме, що вірус перенесло майже 2 мільйона жителів мегаполіса. На момент дослідження в місті було 16 249 смертей, віднесених до COVID-19, а це означає, що рівень смертності в місті був на рівні 0,89% на той час – набагато нижчий, ніж повідомлення в американських ЗМІ.

Результати дослідження антитіл в Лос-Анджелесі виявили, що до початку квітня коронавірусом, можливо, вже було заражено 442 000 жителів округу Лос-Анджелес, що набагато перевищує підтверджені на той час 8000 випадків. Опитування свідчить про те, що рівень смертності від вірусу може становити лише 0,18% пацієнтів із COVID-19, що означає, що фактична смертність у місті набагато нижча, ніж повідомлялося.

Daily Mail повідомляє, що “коронавірус може вбити в 70 разів менше пацієнтів, ніж свідчать офіційні дані про смерть у Великобританії”. Часопис повідомляє, що аналогічний рівень смертності 0,19% – був виявлений у дослідженні жителів Гельсінкі, Фінляндія. У дослідженні доктора Джастіна Сільвермана за оцінками у США було 8,7 мільйонів хворих на COVID-19 у період з 8 по 28 березня. А станом на 17 квітня 10% американців були заражені – це приблизно 33 мільйони американців.

З першого дня ЗМІ хайпували на темі коронавірусу, лякаючи американців до того, що вони добровільно погоджувалися на закриття усієї економіки. Це помилка, за яку, ймовірно, будемо платити протягом десяти років, а може і більше. Навіть коли США починають відновлюватись – на основі даних, що показують набагато нижчий рівень летальності, ніж повідомлялося, засоби масової інформації продовжують заявляти про страхітливе число жертв від смертельного вірусу. Але це неправда. COVID-19 – в гіршому випадку важкий грип. І ЗМІ повинні відповідати за те, що вони розповідали нам інакше, перш ніж вони дізналися факти.

Джерела: Всеукраїнський Собор, Родина

Be the first to comment on "Пандемія і страх: проблема медична чи ментальна?"

Напишіть відгук