Папа для України

Гуманітарна ініціатива «Папа для України»

В рамках гуманітарної ініціативи «Папа для України» (кошти для реалізації ініціативи у зоні війни на Донбасі було зібрано європейськими католиками на заклик Папи Франциска) Християнською Службою Порятунку було реалізовано низку проектів на прифронтових територіях, в тому числі три великих.

 Роздача паливних брикетів – 2017

ХСП, завдяки наданому Акцією «Папа для України» фінансуванню, за три місяці забезпечила роздачу 2741 тонни паливних брикетів. Цю допомогу отримали майже 7 тис людей (або 2285 домогосподарств) у 33 прифронтових селах маріупольського сектору: Чермалик, Федорівка, Бердянське, Лебединське, Сопіно, Калинівка, Піонерське, Приморське, Павлопіль, Виноградне, Ломаківка, Водяне (Комінтерніваське), Талаківка, Гнутове, Пищевик, Новоселівка, Новоселівка-1, Новоселівка-2, Степанівка, ,Кам’янка, Запоріжське, Маловодне, Мирне, Гранітне (Волноваського району), Новогригорівка, Старогнатівка, Кальчик, Кирилівка, Зоря, Приовражне, Новогнатівка, Миколаївка, Новотроїцьке. Попри те, що найактивніша фаза проекту припадала на весняний період, він не втрачав своєї актуальності. Для багатьох бідних людей «сірої зони» брикети – це єдине доступне джерело енергії, з допомогою якого вони можуть приготувати собі їжу. Навіть там, де ще постачають природний газ чи вугілля, переважна більшість мешканців просто не має коштів, щоб їх оплатити.

Роздача паливних брикетів – 2018

За понад два місяці реалізації проекту було роздано майже 2,5 тис. тонн брикетів для близько 8 тис. мешканців прифронтових сіл та селищ маріупольського напрямку. Зокрема, паливо отримали жителі Бердянського (42 т.), Сопіно (46 т.), Піонерського (29 т.), Приморського (23 т.), Виноградного (75 т.), Лебединського (58 т.), Гнутового (188 т.), Талаківки (413 т.), Черненко (15 т.), Піщевика (19 т.), Павлополя (24 т.), Орловського (89 т.), Кирилівки (110 т.), Чермалика (468 т.), Новоселівки (257 т.), Новоселівки 2 (89 т.), Старогнатівки (251 т.), Новогригорівки (27 т.), Келерівки (55 т.), Федорівки (15 т.) У Степанівку, Маловодне та Запорізьке було доставлено 146 тонн брикетів. Не зважаючи на труднощі, пов’язані зі сніговими заметами та сильними морозами, усі бенефіціари отримали допомогу своєчасно. Процедура отримання брикетів відбувалась за списками, поданими з місцевих адміністрацій, у визначений заздалегідь день.

Роздача комплектів зимового одягу – 2018/2019

У 2018 році роздано 11050 комплектів одягу, з них чоловікам – 4245 комплектів, жінкам – 5365 комплектів, дітям – 1440 комплектів (753 – хлопчикам, 687 – дівчатам). Проектом було охоплено мешканців 20 сіл маріупольського сектору: Бердянське, Федорівка, Пищевик, Черненко, Виноградне, Приморське, Піонерське, Гнутове, Сопине, Павлопіль, Новогригорівка, Кам’янка, Орловське, Чермалик, Лебединське, Старогнатівка, Талаківка, Гранітне, Новоселівка, Новоселівка-2. У 2019 році роздано 1743 комплектів одягу для мешканців Мар’їнки, Богоявленки, Новомихайлівки, Новоукраїнки, Галицинівки, Красногорівки та Зоряного (1212 наборів для дорослих та 531 комплект для дітей). Допомога одягом надавалася родинам, які належать до пільгових та малозабезпечених категорій громадян.