Папа призначив отця Павла Гончарука Єпископом Харківсько-Запорізької дієцезії

Екуменічна команда Християнської Служби Порятунку з великою радістю сприймає новину про призначення нашого бойового капелана отця Павла Гончарука єпископом Харківсько-Запорізької дієцезії РКЦ. Нагадаємо, що саме до складу зазначеної дієцезії входять Донецька та Луганська області, де ось уже шостий рік триває війна. Впевнені, що це стане визначною і знаковою подією не лише для католиків, які здійснюють свою християнську місію на лінії розмежування і на прифронтових територіях, але і для всієї нашої Церкви та для України.
Vatiсan News про призначення повідомляє так:
“Четвертим єпископом церковної територіальної структури на сході України стане уродженець Хмельниччини о. Павло Гончарук, що має досвід харитативного та капеланського служіння.
о. Тимотей Т. Коцур, ЧСВВ – Ватикан

У понеділок, 6 січня 2020 року, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив Єпископом Харківсько-Запорізької дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні отця Павла Гончарука з клиру Кам’янець-Подільської дієцезії, дотеперішнього економа цієї дієцезії та директора дієцезального відділення «Карітас-Спес».

Біографічна довідка

Владика-номінат Павло Гончарук народився 16 січня 1978 року в с. Корначівка Ярмолинецького району на Хмельниччині. Священичий вишкіл пройшов у Вищій Духовній Семінарії Святого Духа в Городку. Здобув ліценціат з канонічного права в Університеті святого Стефана Вишинського в Варшаві (Польща).

Отримавши 22 червня 2002 року пресвітерське рукоположення, о. Павло виконував душпастирські служіння в Кам’янець-Подільській дієцезії. Від 2003 року очолює дієцезальне відділення «Карітас-Спес», від 2005 по 2016 рік виконував служіння захисника подружнього вузла в дієцезальному церковному трибуналі, а 2016 року призначений суддею в цьому трибуналі. Крім того, є дієцезальним економом та військовим капеланом. Володіє українською, польською, російською, італійською та німецькою мовами.

Харківсько-Запорізька дієцезія

Харківсько-Запорізьку дієцезію Римо-Католицької Церкви в Україні створив святий Папа Іван Павло ІІ 2 травня 2002 року. Вона охоплює церковні структури у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Полтавській, Сумській і Харківській областях. Осідок став вакантним після того, як тодішній ординарій єпископ Станіслав Широкорадюк був призначений Єпископом-коад’ютором Одесько-Сімферопольської дієцезії”.

Джерело: Vatican News

Be the first to comment on "Папа призначив отця Павла Гончарука Єпископом Харківсько-Запорізької дієцезії"

Залишити відповідь