Парламентські Постанови 8521 VS 9408: Інститут сім’ї VS гендерне збочення

Учасники Християнської Суспільної Платформи звертаються до всіх українців із закликом про таке.

У ці дні у Верховній Раді України знаходиться на розгляді проект  Постанови №8521 «Про заходи із забезпечення захисту сімейних цінностей та інституту сім’ї в Україні». 16 депутатів із різних фракцій ініціювали цю постанову ще у вересні минулого року, проте її так і не розглянули у сесійній залі. Попередньо проект Постанови розглядався на засіданні парламентського Комітету з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту та туризму, де було вирішено рекомендувати Верховній Раді ухвалити запропонований проект постанови.
У проекті Постанови №8521 йдеться про  звернення до Кабінету Міністрів України з метою  забезпечення розроблення та затвердження проекту Стратегії державної сімейної політики до 2023 року. Метою Стратегії визначаються ряд напрямків та завдань, зокрема: реалізація конституційного обов’язку держави щодо охорони сім’ї, дитинства, материнства та батьківства; створення належних умов для забезпечення додержання прав і законних інтересів дітей, поліпшення демографічної ситуації, мінімізація абортів, заохочення народжуваності в Україні, підвищення соціально-економічного захисту сім’ї. Також у проекті прямо названо стратегічне завдання – захист сімейних цінностей.
Обґрунтовуючи необхідність ухвалення постанови, законотворці  звертають увагу на кризові явища в сімейній та соціальній сферах: зменшення кількості дітей, скорочення кількості населення і старіння нації, високий рівень розлучень, виховання багатьох дітей у неповних сім’ях та проблемних сім’ях депутати і  вплив ЗМІ, які часто пропагують  деструктивний для сім’ї спосіб життя, що частково нівелює сімейні цінності.
Проте ця ініціатива не знайшла широкої підтримки серед депутатів, більше того є такі, хто категорично проти її прийняття. Наприклад, депутат Володимир Куренной назвав її «пропагандистською» і порівняв сімейні цінності з «русскім міром», нібито проблема захисту сімейних цінностей може стосуватися тільки нашого північного сусіда. Також він назвав сімейні цінності утиском для свободи особистості і прав людини.
Такою ж риторикою користуються противники сімейних цінностей, які намагаються дискредитувати християнське бачення сім’ї. Проте в парламенті є й депутати, які підтримують постанову, а тому ще є шанс на її ухвалення, бо все ще гостро стоять проблеми в сімейній сфері, для вирішення яких вона і була створена.

Водночас у Парламенті прогендерними лобістами ніби то в контексті реалізації «євроінтеграційних процесів» просувається проект Постанови № 9408 «Про Рекомендації парламентських слухань на тему: “Запобігання та протидія дискримінації жінок з вразливих соціальних груп”, зареєстрований  у грудні минулого року депутатами Георгієм Логвинським та Іриною Сусловою.

В зв’язку з вказаним вище, учасники Християнської Суспільної Платформи закликають всіх християн незалежно від конфесій та деномінацій, а також всіх людей доброїі волі, кому небайдуже майбутнє нашої нації, в рамках правового поля України вживати всіх можливих заходів для захисту на законодавчому рівні інституту сім’ї та протидії запровадженню в українському законодавстві та суспільній свідомості так званої «гендерної ідеології». Зокрема, пропонуємо направляти на адресу своїх мажоритарних депутатів та керівників парламентських фракцій і депутатських груп звернення, наприклад, такого змісту:

«Звертаємося до Вас від імені Ваших виборців, громадських організації, науковців, освітян, представників бізнесу та інших членів громадянського суспільства.

У Верховній Раді України планується розгляд Проекту Постанови № 9408 про Рекомендації парламентських слухань на тему: “Запобігання та протидія дискримінації жінок з вразливих соціальних груп” .

Вимагаємо НЕ голосувати за Проект Постанови № 9408, виходячи з того, що зазначена Постанова:

1) прискорює прийняття проекту Закону України № 0119 про ратифікацію Стамбульської Конвенції, яка вперше на міжнародному рівні запроваджує поняття “гендер”, яке відрізняється від поняття біологічної статі. Суперечливою є стаття 3 Стамбульської конвенції, яка впроваджує розуміння гендеру не як рівність прав чоловіків та жінок, а проводить чітку різницю між поняттям статі та гендеру (пункт 3 статті 4), та гендерну ідентичність (за якою виділяють трансгендерів, агендерів, транссексуалів – загалом, нараховують понад 50 типів гендеру);

2) обмежує конституційне права на свободу вираження поглядів шляхом внесення зміни до статті 23-1 Закону України «Про звернення громадян» щодо вимог до змісту електронної петиції у частині заборони розміщення у петиції закликів до дискримінації;

3) містить рекомендації МОН щодо посилення зусиль з усунення негативних стереотипів щодо жінок і дівчат зі шкільних освітніх програм, однак законодавство України не визначає, що є “гендерними стереотипами”, і які з них є добрими, а які поганими;

4) стимулює розширення всеукраїнської мережі осередків ґендерної освіти у вищій школі – ця рекомендація носить лобістський характер по відношенню до відповідних громадських організацій, а також порушує принцип академічної автономії закладів вищої освіти, визначений Законом “Про вищу освіту”.

ПРОСИМО  відхилити проект Постанови № 9408 або принаймі направити його на доопрацювання в Комітет з питань прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин.

Разом із тим, звераємо Вашу увагу, що водночас готується до розгляду проект Постанови № 8521 «Про заходи із забезпечення захисту сімейних цінностей та інституту сім’ї в Україні». Проект Постанови № 8521 спрямований на забезпечення формування засад державної сімейної політики, сприятливих умов для всебічного розвитку сім’ї як основи суспільства, захисту інституту сім’ї та сімейних цінностей в Україні, на створення належних умов для забезпечення додержання прав і законних інтересів дітей, поліпшення демографічної ситуації, заохочення народжуваності в Україні. Безсумнівно, найважливішим завданням у процесі формування державності є інститут сім’ї, а завданням сім’ї є виховання активної і відповідальної особистості. Без мiцної сiм’ї не може бути здорового суспiльства, нацiї та мiцної держави. Відтак, усвідомлення важливості сім’ї є запорукою побудови здорового суспільства, його майбутнього.

ПРОСИМО  підтриммати проект Постанови № 8521, підтвердивши цим самим відданість споконвічному цивілізаційному вибору та традиційним християнським цінностям українців».

Додатково наводимо деякі електронні адреси, які можуть стати в нагоді при направленні наведеного вище звернення у відповідні паарламентські фракції і депутатські групи:

Фракція партії «Блок Петра Порошенка»

Голова: Герасимов Артур Володимирович

Ел. пошта: Gerasymov.Artur@rada.gov.ua

Фракція Політичної партії “НАРОДНИЙ ФРОНТ”

Голова:  Бурбак Максим Юрійович

Ел. пошта: Burbak.Maksym@rada.gov.ua

Фракція Політичної партії “Опозиційний блок”

Голова депутатської фракції: Новинський Вадим Владиславович

Ел. пошта: Novynskyi.Vadym@rada.gov.ua

Фракція Політичної партії “Об’єднання “САМОПОМІЧ”

Голова депутатської фракції: Березюк Олег Романович

Ел.пошта: filonova@rada.gov.ua 

Фракція Радикальної партії Олега Ляшка

Голова депутатської фракції: Ляшко Олег Валерійович

Ел. пошта:  Liashko.Oleh@rada.gov.ua

Фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина”

Голова: Тимошенко Юлія Володимирівна

Ел. пошта: Tymoshenko.Yuliia@rada.gov.ua

Група “Воля народу”

Голова депутатської групи: Москаленко Ярослав Миколайович

Ел. пошта: Moskalenko.Yaroslav@rada.gov.ua

Група “Партія “Відродження”

Співголови депутатської групи: Хомутиннік Віталій Юрійович: Khomutynnik.Vitalii@rada.gov.ua

Бондар Віктор Васильович: Bondar.Viktor@rada.gov.ua

Секретаріат: Сорока Вікторія Павлівна.

Be the first to comment on "Парламентські Постанови 8521 VS 9408: Інститут сім’ї VS гендерне збочення"

Залишити відповідь