Християнська служба порятунку (http://crs-center.org/) ініціювала Програму «Естафета добра та благополуччя» в межах якої будуть реалізовуватись 2 окремих проекти – «Теплі грядки Розума» та «Сімейна мікро-ферма».

Метою Програми «Естафета добра та благополуччя» є:  реалізація зрозумілих для людей та дуже простих для їх подальшого масштабування і відтворення практичних дій, в  результаті яких учасники Програми здобувають здатність забезпечувати свої сім`ї продуктами харчування, здобувають впевненість у собі, власну гідність, віру у добро та людей, стають творцями свого майбутнього, своїх родин і громад, стають соціально активними у своїх громадах та готовими безкоштовно передавати здобуті знання і практичний досвід іншим потребуючим. Таким чином, участь у Програмі перетворює людей у провідників добра та благополуччя.  

Цей навчальний тренінг Програми «Естафета добра та благополуччя» присвячений передачі учасникам знань та практичних навиків по формуванню «Теплих грядок Розума».

Автором технології «Теплі грядки Розума» є співініціатор Програми – Розум Володимир Микитович, який погодився безкоштовно передати право використання свого патенту для покращення добробуту людей, життя яких пов’язане із землею. Автор просив попередити, що право безкоштовного використання технології не поширюється на випадки її комерційного використання. У випадках зацікавленості використання технології у комерційних цілях потрібно укласти з автором відповідну ліцензійну угоду.

Цей тренінг відбувається на демонстраційній ділянці, яка створена біля Києва у селі Білогородка на вулиці Польовій, 35.

Сьогодні ми отримуємо знання та практичні навики з формування «Теплих грядок Розума».

Практичним результатом участі у цьому тренінгу стане Ваше володіння наступними знаннями та практичними навиками: 

  • як можна отримувати врожаї до 5 раз вищі із затратами праці до 10 раз меншими;
  • як забезпечити щоб волога з повітря сама конденсувалася у ґрунті і можна було б обійтись без поливу грядок;
  • як забезпечити щоб необхідні рослинам добрива самі формувались у ґрунті;
  • як прискорити вегетацію рослин і отримувати декілька врожаїв;
  • як з мінімальними трудовими і фінансовими затратами самостійно забезпечити свою сім`ю рослинною їжею на мінімальній площі присадибної ділянки.

Навчальний тренінг складається з декількох етапів:

  1. розбивка земельної ділянки;
  2. земельні роботи для формування «Теплих грядок Розума»;
  3. заготовка грубої деревної органіки;
  4. заготовка деревної щепи (фруктових дерев);
  5. заготовка трав’янистої органіки;
  6. використання біопрепаратів та ефективних мікроорганізмів;
  7. зволоження сформованих грядок та їх мульчування.

Кожен учасник тренінгу приймає участь у реалізації кожного етапу і, таким чином, здобуває знання і практичні навики, які згодом може передати іншим учасникам Програми.

Хочу привернути Вашу увагу до запитання, яке часто нам задають «Чому у назві Програми міститься слово «естафета»?»

Цією Програмою ми плануємо запустити серед людей самовідтворювальний механізм масштабування взаємоповаги, добра і благополуччя у вигляді безкоштовної передачі знань та практичних навиків за допомогою яких кожна сім`я на обмеженій площі своєї присадибної ділянки зможе себе забезпечувати необхідною рослинною та тваринною їжею. По проекту «Теплі грядки Розума» принцип естафети буде досягатися тим, що кожен з учасників Програми бере на себе наступні зобов’язання:

  • самостійно сформувати не менше 1 метра «Теплої грядки Розума» на власній земельній ділянці, або на прибудинковій території свого багатоповерхового будинку з обов’язковою фіксацією цього факту у вигляді фото чи відео та їх наступним направленням на електронну почту координатора Програми Християнської служби порятунку Юрія Тараса (e-mail: yuriy2905taras@gmail.com);
  • безкоштовно передати здобуті знання і навики не менше як 2-м новим учасникам Програми (якими можуть бути Ваші діти, друзі, родичі, сусіди, колеги по роботі, знайомі) з обов’язковою фіксацією цього факту у вигляді колективного фото та його наступного направлення на електронну почту: yuriy2905taras@gmail.com, а також направленням інформації кому саме Ви передали естафету.

Чому Християнська служба порятунку зацікавлена у поширенні цієї Програми?

Участь у Програмі (крім досягнення її мети) – це також:

  1. весела і прикладна екологічна освіта для дітей (починаючи із дошкільного віку) та дорослих;
  2. можливість єднання родин (дорослих та дітей) та трудових колективів для якісної зміни середовища свого перебування у відповідності до взаємопогоджених естетичних задумів;
  3. проста, зрозуміла, весела, захоплююча та прикладна ідея об’єднання мешканців громад (як міських так і сільських) задля позитивних змін середовища свого проживання (біля власних будинків, біля багатоповерхових будинків, господарських, виробничих та адміністративних споруд, біля дитячих та спортивних майданчиків, у парках, скверах та ін.);
  4. здобуття учасниками Програми розуміння взаємозв’язку між усім живим у природі;
  5. можливість перетворення наших міст та сіл у квітучі оранжереї силами самих мешканців;
  6. можливість швидкого відновлення лісового фонду України, яке можна поєднати із створенням промислових ягідних плантацій та створенням нових робочих місць для сільських мешканців (по догляду за плантаціями, по збору та переробці урожаю);
  7. можливість передати естафету з України в інші країни світу, як практичний внесок України у реалізацію Паризької кліматичної угоди 2015 року, а саме у зниження викидів СО2, у зниження темпів глобального потепління, у зниження можливості глобальних екологічних змін (посухи, підняття рівня морів, збільшення інтенсивності ураганів, зникнення окремих видів рослин та тварин), а також як практичний внесок України у вирішення світових проблем бідності, голоду, відновлення родючості виснажених та забруднених земель, у забезпечення озеленення пустинь та збільшення запасів питної води;
  8. практична реалізація Соціальної доктрини церкви.

Бажаємо усім добра та благополуччя!