Корпус Військових Капеланів

2

Структурний підрозділ “Корпус Військових Капеланів”

Корпус військових капеланів (КВК) створений як структурний підрозділ Християнської Служби Порятунку». КВК є правонаступником Міжконфесійного батальйону військових капеланів, що з початку російсько-української війни здійснював душпастирське служіння у різноманітних військових підрозділах на лінії розмежування і був трансформований у КВК у березні 2016 року (МБВК налічував більше 100 капеланів з шести християнських конфесій та деномінацій).

КВК не є військовим формуванням, не використовує зброю, не застосовує силу або будь які елементи фізичного, психологічного чи іншого примусу. Капелани КВК здійснюють своє служіння у визначених підрозділах на контрактній основі, на волонтерських засадах за ротаційним принципом або у складі мобільних груп, що працюють у відповідних секторах.

Пріоритетним завданням КВК є здійснення душпастирської опіки, психологічної підтримки та євангелізаційної діяльності в середовищі  Збройних Сил України, Національної гвардії, Прикордонної служби України, Служби безпеки України, Національної поліції, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Служби зовнішньої розвідки, особливо стосовно підрозділів, що знаходяться в зоні війни.

Крім цього, капелани КВК, зокрема, покликані:

працювати над поширенням знань та навичок серед особового складу відповідних підрозділів та цивільного населення у секторах відповідальності з метою підвищення рівня підготовки до виживання в умовах бойових дій та інших екстремальних ситуацій;

сприяти матеріально-технічному, гуманітарному, медичному, освітньому та інформаційному забезпеченню відповідних підрозділів;

надавати домедичну допомогу та сприяти медичній евакуації постраждалих внаслідок бойових дій та інших екстремальних ситуацій  у секторах відповідальності.

Діяльність КВК окрім військового капеланства може здійснюватися також у форматах лікарняного, тюремного, екологічного, освітнього та інших різновидів капеланського служіння.