У приміщенні Апостольської Нунціатури в Києві 17 листопада відбулася підсумкова зустріч за результатами реалізації Акції «Папа для України». У ній взяли участь Кардинал Пітер Кодво Аппіах Тарксон, Префект Дикастерії зі Сприяння Цілісному Людському розвитку Святого Престолу, Ватикан,
Монсеньйор Сеґундо Техадо Муньоза, Підсекретар Дикастерії зі Сприяння Цілісному Людському розвитку Святого Престолу, Ватикан, Архієпископ Клаудіо Гуджеротті, Апостольський Нунцій в Україні, Єпископ-помічник Харківсько-Запорізької дієцезії Ян Собіло, голова технічного комітету Акції у 2016-2017 роках, Єпископ-помічник Львівської архідієцезії Едуард Кава, голова технічного секретаріату Акції у 2017-2018 роках, а також представники десяти організацій, які стали основними партнерами Святого Престолу у реалізації Акції. Серед зазначених організацій, поряд із Червоним Хрестом, Карітасом України, Карітасом Спес Україна, Норвезькою Радою у справах біженців, асоціацією «Емануїл» та іншими була також і Християнська Служба Порятунку.

Нагадаємо, що ХСП у 2017-2018 роках виконувала три великих і один малий проекти в рамках реалізації акції «Папа для України». Зокрема:

Проект «Придбання і встановлення дитячого ігрового майданчика для школи-інтернату»:

Мета проекту – сприяння відновленню рухових навичок та покращенню психоемоційного стану дітей з проблемами ДЦП різного ступеню, котрі проходять реабілітацію у Кремінській школі-інтернаті, за допомогою встановлення спеціально облаштованого відкритого майданчика з розвиваючими ігровими елементами.

Період реалізації: 01.03.2017 – 30.05.2017

Локація: м. Кремінна Луганської області, Кремінська обласна спеціальна загальноосвітня школа-інтернат, що розміщена у прифронтовій зоні Луганської обл.

Бенефіціари: 82 дітей. Вихованці інтернату зібрані з усієї Луганської області (Луганськ, Красний Луч, Стаханов, Алчевськ, Краснодон, Лисичанськ, Попасна, Станиця-Луганська, Рубіжне, Кремінна, Старобільський, Білокуракінський, Біловодський райони.

Проект «Забезпечення засобами опалення населені пункти, що знаходяться на межі зони бойових дій»

Проект був створений з метою забезпечення обігріву у тисячах будинків у близько 30 населених пунктах, що вже тривалий час знаходяться на лінії збройного конфлікту у секторі М, шляхом постачання паливних брикетів.

Період реалізації: лютий 2017 – квітень 2017

Локація: Донецька область – Чермалик , Федорівка, Бердянське , Лебединське, Сопіно, Калинівка, Піонерське, Приморське, Павлопіль, Виноградне, Ломаківка, Водяне (Комінтерніваське), Талаківка, Гнутове Пищевик, Новоселівка, Новоселівка 1, Новоселівка 2, Степанівка ,Кам’янка, Запоріжське, Маловодне, Мирне, Гранітне (Волноваського району), Новогригорівка, Старогнатівка, Кальчик, Кирилівка, Зоря, Приовражне, Новогнатівка, Миколаївка, Новотроїцьке.

Бенефіціари: було здійснено постачання паливних брикетів 2285 домашнім господарствам ( по одній тонні на господарство) або за іншим виміром більш, як 7000 місцевим мешканцям (зокрема: жінки – 3382, чоловіки – 1890, недієздатні – 505, особи похилого віку – 2771, багатодітні родини – 907, одинокі матері – 542).

Проект “Забезпечення засобами опалення населених пунктів, що знаходяться уздовж лінії розмежування у зоні бойових дій в Донецькій області»

Термін реалізації з 01.12.2017 до 01.03.2018 року

Мета проекту – забезпечення засобами обігріву, а саме, паливними брикетами із лушпиння соняшника (як найоптимальнішого  за теплотехнічними та екологічними властивостями виду палива),  будинків у близько 20 населених  пунктах Донецької області,  що знаходяться на лінії збройного конфлікту.

Доставку паливних брикетів забезпечили 8 виробниківприватних підприємців із Запорізької та Донецької області, які величезними вантажівками почергово щодня згідно із попередніми домовленостями постачали приблизно по 23 т палива. Брикети роздавалися мешканцям з розрахунку 1 тонна на одне домогосподарство.

Труднощі під час роздачі паливних брикетів торкалися насамперед складних погодних умов, пов’язаних із сезонним холодом та снігопадами. Доставка вантажу призупинялася протягом проекту кілька разів через негоду, коли машини не могли добратися до місця призначення вчасно.  Траплялися випадки, зокрема, у с. Новоселівка, с.Новогригорівка та с.Старогнатівка, коли водії вантажівок через ожеледь не впоралися із керуванням і вилітали у кювет. Машини доводилося витягувати за допомогою військової техніки.

Транспорт, яким місцеві мешканці забирали до своїх домогосподарств паливні брикети, був найрізноманітнішим: легкові авто, причепи, мотоцикли, вози, трактори, коні, підводи та ін.

Бенефіціари: Всього паливними брикетами було забезпечено 2439 домогосподарств або майже 7,5 тисяч людей у 23 населених пунктах у «сірій» та «червоній» зонах у секторі Маріуполя (Сопіне, Бердянське, Піонерське, Приморське, Виноградне, Лебединське, Гнутове, Талаківка, Пищевик, Павлопіль, Черненко, Чермалик, Новоселівка, Новоселівка 1, Орловське, Кирилівка, Степанівка, Запорізьке, Маловодне, Старогнатівка, Новогригорівка, Келерівка, Федорівка).

Проект «Забезпечення гуманітарними комплектами зимового одягу соціально незахищених мешканців населених пунктів, що знаходяться вздовж лінії розмежування в зоні бойових дій на Донбасі»
Термін реалізації: з 01.02.2018 до 15.06.2018

Локація: Проект був реалізований у 20 населених пунктах сектору М – Бердянське, Федорівка, Пищевик, Черненко, Виноградне, Приморське, Піонерське, Гнутове, Сопино, Павлопіль, Новогригорівка, Кам’янка, Орловське, Чермалик, Лебединське, Старогнатівка, Талаківка, Гранітне, Новоселівка, Новоселівка 1.

З роздачею пакетів одягу у деяких населених пунктах виникали незаплановані тимчасові затримки і трудноші в силу загострення бойових дій та збільшення інтенсивності обстрілів у відповідних районах.

Бенефіціари: всього роздано 11050 наборів одягу (чоловіки – 4245, жінки – 5365, діти – 1440: хлопчики – 753, дівчатка – 687). При цьому, враховувалися розміри кожної конкретної людини: 15 різних розмірів для чоловіків, 14 – для жінок, 15 – для хлопчиків, 15 – для дівчаток. Це стало можливим, оскільки сільські ради у співпраці з ХСП попередньо складали списки потребуючих із зазначенням індивідуальних розмірів одягу.

Детальна інформація про роботу ХСП в рамках Акції “Папа для України” тут.

Довідка: Акція «Папа для України» – це гуманітарна ініціатива Святішого Отця Папи Франциска, спрямована на допомогу жителям України, які постраждали від воєнних дій на Сході країни, незалежно від їх конфесійної приналежності, національності чи політичних переконань.

На заклик Його Святості Папи Франциска, в квітні 2016 року зібрано майже 16 мільйонів євро, з яких в католицьких парафіях Європи було зібрано 11 мільйонів євро, і 5 мільйонів Понтифік виділив з власного фонду.

За два роки Папською допомогою було охоплено близько 900 тисяч постраждалих внаслідок бойових дій осіб (прямих і непрямих бенефіціарів).

Акція «Папа для України» була доручена під нагляд Дикастерії зі Сприяння Цілісному Людському розвитку Святого Престолу, яку на даний час очолює Його Еміненція Кардинал Пітер Кодво Аппіах Тарксон.

З нагоди закінчення Акції Кардинал Тарксон відвідав Україну, з 16 по 18 листопада цього року, у супроводі Підсекретаря цієї ж Дикастерії, Монсеньйора Сеґундо Техадо Муньоза.

Апостольський Нунцій Архієпископ Клаудіо Ґуджеротті неодноразово зустрічався з людьми, як постраждали внаслідок бойових дій, а також відвідував прифронтову територію.

Преосвященні Єпископи Католицької Церкви: Ян Собіло, Єпископ-Помічник Харківсько-Запорізький та Едуард Кава, Єпископ-Помічник Львівський – очолювали два етапи Акції «Папа для України». Кир Кеннет Новаківський, Єпископ Нью-Вестмінстерський для Українців (Канада), був радником цієї Акції.

Допомога надавалась по всій зоні ведення бойових дій та прилеглих територіях, а також в регіонах з найбільшим скупченням внутрішньо переміщених осіб – Харківська, Дніпропетровська, Запорізька, Київська області та місто Київ.

В першу чергу, допомога була призначена для людей похилого віку, важкохворих, одиноких матерів та потребуючих сімей, які переживають скруту, постраждалих дітей, людей з інвалідністю.

Основні напрямки, в яких надавалась допомога:

  • Тепло та відбудова, а саме: встановлення твердопаливних котлів, забезпечення людей паливом, утеплення будинків та закладів соціального призначення, відбудова житла, забезпечення теплим одягом тощо. Проекти на суму

Надана допомога – більше 6,2 млн. євро
Бенефіціари – більше 107 тисяч

  • Охорони здоров’я, а саме: виїзд медичних бригад у важкодоступні населені пункти на лінії фронту, забезпечення медикаментами та товарами медичного призначення, проведення медичних оглядів та лікування в стаціонарних клініках, ремонт та оснащення медзакладів тощо.

Надана допомога – більше 2,4 млн. євро
Бенефіціари – більше 440 тисяч

  • Їжа та гігієна, а саме: забезпечення товарами першої необхідності, гігієнічними наборами, товарами для новонароджених, видача продуктових ваучерів, соціальний патронаж сімей з дітьми до 3 років, «гарячі» обіди для потребуючих, забезпечення людей з сільської місцевості посівним матеріалом, забезпечення доступу до чистої води тощо.

Надана допомога – більше 5,7 млн. євро
Бенефіціари – більше 319 тисяч

  • Психосоціальна підтримка дітей та їх батьків, а саме: проведення дитячих денних таборів в прифронтових містах, підтримка діяльності дитячого табору з реабілітації та психоемоційного розвантаження, підтримка діяльності центру з психологічного відновлення, надання індивідуальної психологічної допомоги, консультування сімей тощо.

Надана допомога – більше 1 млн. євро
Бенефіціари – майже 15 тисяч

Стратегія роботи полягала в тому, щоб через фінансування різних за напрямками проектів допомогти якомога більшій кількості нужденних людей, задовольнити найперші, базові потреби – тепло, їжа, здоров’я, захист, а також створити умови для відновлення та розвитку.

Виконавчими партнерами Акції «Папа для України» стали як національні, так і міжнародні неурядові організації.